Споделена история от Тинейджърски

Това грози ли човека?
Тийнейджърка съм. Може би от много малка, първата ми бенка е била тази, която се намира над горната ми устна. Никога не съм я харесвала и винаги съм смятала, че тя ме прави грозна, груба и непривлекателна. Не е толкова голяма, но си е забележима. Тя се намира от края на устната, 1 см нагоре. Попринцип аз съм много бяла, редовно използвам козметика, винаги се старая да изглеждам нежно и красиво момиче, но имам чувството, че тази бенка ми прецаква визията. Без нея щях да изглеждам много по-добре, а и аз съм на мнението, че много хора, които имат бенка над горната устна са непривлекателни. Сякаш има нещо отблъскващо в това. Обаче така ли е наистина или си въобразявам? Правело ми е впечатление, че дори, когато се разиграват някакви скечове и актьори се правят на циганки, им се рисуват бенки горе-долу в тази част на лицето. Защо? Значи наистина има нещо грозно в това.   Имам чувството, че заради това може съм приемана от другите за грозна. Дори веднъж едно момче в училище ми се подигра заради бенката. А попринцип няма нищо фрапиращо в нея, бенка като бенка. Не знам, вие кажете какво мислите за хората с бенки на горната устна? Искам да си я махна, но ако го направя всички ще забележат и ще ми е некомфортно. А и нашите едва ли ще ми позволят...

Коментари

1.   Според ме няма нищо нередно.

2.   Не мисля, че бенките грозят човека. Комплексираш се за глупости.

3.   Аз моите бенки си ги харесвам, независимо къде са. Опасно е да ги пипаш и махаш. Това е чар.

4.   Номер 3: Знам, но оросто имам чувството, че с тази макар и малка бенка изглеждам грозна. :( - авторката

5.   Спокойно ...

6.   На 18 съм и имам същата бенка.. Разбирам те много добре.. :( и аз съм със Светла кожа и доста си личи, пак не е гигантска, но си е големичка. За сега няма да я пипам, но ако стане по-голяма ще я махна.

7.   Не мисля, че това е нещо, което трябва да те притеснява. Лина Роскин също има бенка над горната устна, но това не й е попречило да стане модел и актриса, много е красива. :)

8.   Номер 7, да но бенката на Лина Роскин е по средата и затова изглежда добре така, а моята е в страни, почти към края вече. :( Имам чувството, че е отвратително просто.

9.   Щом сама не се харесваш не очаквай от другите да те харесат трябва да имаш сомочуствие и да си щаслива
Но ако наистина искаш да ги махнеш го направи другите могат да говорят каквото си поискат а като спомена момче от училище не му обръщай внимание българчетата наблягам на юношката част под 18 години са прости и гадни (не всички) но си има големи лайна (масово)

10.   Номер 9 прав си, но просто не мога да се харесам, а нашоте няма да ми позволят да я махна.

11.   Разбирам те ( и то много ). И аз съм се чувствала гадно, заради това, и не ми харесва. Но пък е част от теб, а и ти не си виновна за това

12.   Да не съм виновна, но защо заради това трябва да бъда и грозна :(

13.   Аз също имам такива бенка точно там голям комплекс ми е.

14.   Като не я харесваш я махни като станеш на 18 вашите няма да могат да ти кажат нищо тогава!