Споделена история от Тинейджърски

Искам да пътувам за Сащ, възможности?
Здравейте, как мога да замина за Сащ искам по специално в Бруклин, Ню Йорк, да намеря любавта на живота ми там, да се оженя, искам да започна работа там, но как ще стане. Освен да кандидаствам някъде може ли да ми кажете възможностите или шанса с който мога да изпълня мечтата си, има ли тук хора които са били в щатите, и как е положението там. Благодаря!

Коментари

1.   Точно сега ли?

2.   Завършваш с бакалавърска степен, било то в България или Европа и кандидатстваш в местна компания. Ако те харесат, ще пуснат нужните документи и ще ти съдействат за работна виза. Работната виза, трябва да се подновява на всеки 6 месеца и ако си изгубиш работата, ще трябва да си намериш нова, преди да изтече този срок, въпреки, че ако си останал след това и си намериш нова работа, пак ще се поднови, стига да не се издъниш и да не те натиснат емиграционните.

3.   По начина, по който се изразяваш, предполагам, че си още в тийнейджърските си години.
Хубаво е да имаш цели и мечти, но изчакай малко да видиш и реалността каква е, а и точно в момента с този коронавирус трудно ще заминеш. Доколкото знам няма интервюта за визи в момента и май няма да има поне до началото или средата на май..

Колкото до заминаването, можеш да отидеш на бригада да видиш как е и да си прецениш дали ти харесва. Това е възможно ако си студент на редовно обучение в България (нямам инфо как стоят нещата за българи, учещи в чужди университети). Намираш си фирма, която се занимава с бригади в САЩ и се записваш. Има доста такива фирми и цените са горе-долу еднакви - около 2000-2500$ общо за програмата Work&Travel, самолетен билет и допълнителни такси. Прочети в нета, много хора са ходили и има мнения по темата.
Има и друг вид програми, които не изискват да си студент, но не съм добре запозната.

Самата аз отидох на бригада миналата година и посетих доста места по Източното крайбрежие. Прекарах там 4 м. като през повечето време работих и успях да пътувам около 20 дни. Страната много ми хареса, исках да остана, но не е толкова лесно. Има варианти, но са или скъпи, или незаконни или изискват брак. По мое лично мнение най-добре е да имаш спонсор за визата, примерно работодател и да имаш завършено образование, за да можеш да започнеш прилична работа. Тоест да отидеш с осигурена добре платена работа, защото в противен случай ще си мизерстваш.

Успех!

4.   "по-специално в Бруклин" - ясна е работата, гледаме 5 филма и си правим фантазии. Много си наивна. Не искаш ли да живееш и работиш в Овча Купел? За Бруклин сигурно фантазията включва да се омъжиш за полицай-негър.

5.   Зависи на колко си, но попринцип може да започнеш работа към американска фирма и да те командироват в САЩ, този вариант е напълно възможен, но изисква по- специфично проучване.
Иначе ако си млад, кандидатстваш за стипендия и заминаваш да учиш, но имайки предвид че в САЩ висшото образование е непосилно за голяма част от американската средна класа, предполагам и на теб ще ти е трудно. Там родителите спестяват дълги години като пораснат децата им, да могат да ги запишат в колеж

Сега ще напиша личното си мнение. Първо спестявай пари за самолетен билет, иди ама не като на екскурзия, а реално да се потопиш в живота там и ако наистина ти хареса, вече след това прави планове.
Също така трябва да знаеш, че там в САЩ е цяла трагедия ако член на семейството си изгуби работата, защото ама много трудно се намира работно място там, особено тежко ще е след сегашната криза. За това първият вариант с работа за американска фирма ми се струва най- правилен.

7.   Ох колко съм глупав! Аз давам съвети да ходи да търси фирма да я пращат на командировка, стипендии, самолетен билет...
А тя има планове да ходи в Бруклин...
Как може да искаш да ходиш там? Не че е невъзможно, не че е скъпо или трудно, не че е твърде хубаво, просто не е хубаво.
В САЩ има колосално количество жертви от един вирус! Защо въобще ще ходиш там? Нали всеки трябва да знае че не от холивуд трябва да се информираме!
Положението там е тежко. Не случайно Тръмп се хвали колко работни места е създал. Много е тежко особено в някои щатове.

8.   Също да кажа че в момента е забранено влизането на чужденци в САЩ.