Споделена история от Тинейджърски

Хората в новото училище
Здравейте,
Аз съм момиче. Тази година бях седми клас и държах матури. Всичко мина добре, резултатите ми бяха високи и можех да вляза там където исках. Обаче се притеснявам, че там ще има само момичета или малко момчета. Попринцип училището е с по-голям брой момичета, но много исках там. Приеха ме още от първо класиране и във фейсбук започнаха да се правят групи на випуска и класовете. Писах си с няколко момичета и някои ми се сториха нормални, други ми се падаха кифли. Попринцип с моята специалност приемат 78 деца и в една от тези групи са 19 момичета и 1 момче (това няма да е класа ми). Пишат си само 5-6 човека и се лигавят. Говорят си за наргилета и алкохол. Не смятам, че на моята възраст (14) трябва да се правят такива неща. Не съм пушила и не възнамерявам скоро да го правя, пробвах веднъж бира, но не беше нищо особено. Страх ме първо да не ме променят. Мисля, че мога да разсъждавам и да не позволявам на никой да ми се налага, но все пак....
Другото което е, никога досега не съм си имала гадже. Не смятах, че ми трябва, но от 2-3 месеца започнах да се интересувам и мисля, че леко се възбуждам. Говорих с най-добрия ми приятел, който е на 16 и той ми каза, че знае, че ще си намеря някой, който да ме оцени и, че всичко, което се случва е напълно нормално. Повечето момчета в днешно време се правят на много отворени и много ме дразнят. Общо взето не се кефя, че връстниците ми не си приличат с възрастта си и заради това много хора ме определят като, , старомодна”. Искам да си намеря готини приятели с чувството за хумор, гадже, което да ме разбира и харесва, но ми е притеснено, че там ако има момчета ще са или някакви срамежливи или пък ще са много важни. Не съм човек, който иска всичко да е перфектно. Не смятам, че искам много.
Благодаря ви много, че отделихте време, за да прочетете историята ми. Не знам какъв съвет искам, май по-скоро нещо да ме успокои. Ще се радвам, ако редакторите споделят историята ми.

Коментари

1.   Не се безпокой за класа ти - ще намериш своя среда, макар и не с всички.
Искам да те поздравя, че се държиш като за възрастта ти, и не правиш глупости като твои връстници - в никакъв случай не се изкушавай да си като тях, винаги бъди себе си. Аз съм сигурна, че рано или късно ще намериш добри приятели и гадже. Късмет! :)

2.   Запиши се в повече клубове. Там ще се запознаеш и с други хора, които може и да са по-големи. Ще си намериш приятели, защото съм сигурна, че няма да си единствената с това мислене

3.   Вероятно ще има различни съученици. Ориентирай се към по-скромни и нормални. Бъди сдържана в началото, докато разбереш кой кой е от новите.

4.   Личи си, че си момиче което е съвсем нормално за възрастта си, не е пропаднала курва като всички други сега (ще ме извинявайте за израза, не се с държах). Ще ти кажа да не се притесняваш за нищо. След време и приятели ще си намериш, и гадже. За новия ти клас ще ти кажа просто да бъдеш себе си, недей да ставаш като другите. Ще намериш поне 1, 2ма човека, с които да общуваш. Успех! ☺️

5.   Много ви благодаря за думите, наистина се успокоих и спрях да съжалявам за избора си. -авторката