Споделена история от Тинейджърски

Страх ме е какво ще си помислят другите
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години. Винаги съм се обличала много семпло. Например с тениска и джинси, но отскоро започнах да харесвам дрехи които не отговарят на "стила ми". Всеки път когато облека нещо различно от това което обикновено нося всички реагират много странно. Дори най-добрата ми приятелка. Чувствам се много неприятно, защото винаги се притеснявам какво ще си помислят другите.

Коментари

1.   Носи каквото си искаш, никой не може нищо да ти каже ако не позволяваш. Всеки човек си има собствени интереси и стил. Представи си само колко нелепо щеше да е ако всички се обличаха еднакво. Следващия път ако някой те обиди казваш ,,Майната ти!'' и хич да не ти пука. Тази твоя ''приятелка'' пък каква приятелка е като не те харесва каквато си? Горе главата и не обръщай внимание на ограничените хора :)

2.   Игнорирай съвет номер 1, освен ако не искаш да станеш кукувицата, дето никой не говори с нея ...

3.   В наше време масово забелязвам как момичетата се обличат в един точно определен стил и на всяка цена се придължат към него. Затова ти бъди различното сред масовото. Винаги ще има момичета с дънкови поли и crop tops, които ще са уж много модерни, но щом ти желаеш да излезеш от стереотипа, и да направиш нещо ново и иновативно, защо не. Също така приятелите трябва да уважават решенията ти и да ги приемат, независимо дали са налудничави или не / тук е важно да отбележа, че не говоря за крайности/. Сега му е времето да правиш експерименти със стила си! Давай! Бъди различна!

4.   Обличай се както на теб ти харесва и както се чувстваш по-добре в кожата си. А ако искаш да не правиш впечатление не прави резки промени в стила, ако досега си носила тениски и дънки и сега се облечеш съвсем различно ще прави впечатление. Искам да ти кажа промени стила си постепенно, за да не правиш голямо впечатление и след време всички ще свикнат с начина ти на обличане и няма да ти правят проблем.

5.   Разбирам те... Не съм на твоята възраст, а съм на 12. Кигато бях по-малка, не ми пукаше как изглеждам и какви дрехи нося, но когсто пораснах това се промени. Искам да нося хубави дрехи, да се обличам добре. Знам, че звучи глупаво, но ме интересува мнението на другите. Съвет: ако, го правиш само заради приятелите ти, но не ти харесва как изглеждаш по-добре носи каквото искаш. Това да искаш да се обличаш по-добре е нормално, просто порастваш...