Споделена история от Тинейджърски

Най-добрата ми приятелка ми се сърди
Здравейте,момиче на 15 съм.Най добрата ми приятелка също е на 15.Онзи ден и казах че си харесвам едно момче.Проблемът е че той е наркоман той също каза че ме харесва.Когато тя разбра че той е наркоман каза че няма да ми разреши да съм с него и да се унищожа.Каза че ми мисли доброто и че не иска нищо лошо да ми се случи и че няма да ме пусне да съм с него.Аз не я послушах и продължих да си пиша с него.Когато и споделих че продължавам да си пиша с него тя ми се разсърди.Не ми вдига,даже си изключи телефона,не ми отговаря на съобщенията.Аз спрях да си пиша с него.Моля ви дайте ми някакъв съвет.

Коментари

1.   Приятелката ти е истинска приятелка и ти мисли доброто.

2.   Винаги съм вземал ролята на най-добрата ти приятелка. Като нея, така и аз съм бил нещо като Ангелът пазител, който винаги те съветва какво е най-добре да правиш. Ясно ми е как мисли тя и как мислиш ти. Тя няма да продължи да се сърди дълго, бъди сигурна. Много скоро отново ще се сдобрите. Така, че не се притеснявай. Въпросът е, да не си помисляш, че каквото и да правиш, тя винаги ще търпи и ще ти прощава пак и пак. Внимавай с отношението си с нея, ако продължаваш да контактуваш с хора, които е видимо, че няма да ти повлияят добре, някой ден ти ще си виновна, че ще спре да контактува с теб.

3.   Направи избор! Тя или той!

4.   Първо: приятелката ти е ИСТИНСКА добра приятелка! Можеш само да си мечтаеш за такъв човек!
Второ: НЕ СИНПРЕЦАКВАЙ ЖИВОТА С НАРКОМАН
Трето: обясни всичко на НДП-то си

5.   Тя се притеснява за теб, ама явно ти реши да повярваш на въпросното момче, има причина да се сърди. Не се обиждай но е така.

6.   Аз също поставих близките си на такова изпитание като си писах с момиче, което е психически нестабилно в продължение на 3 години. В началото нищо не подозираха, но по - късно майка ми и още няколко приятели разбраха - скарахме се и спрах да общувам с това момиче. И сега не знам дали си струва да се сдобрявам с тях вообще

7.   Приятелката ти е права.