Споделена история от Тинейджърски

Моля прочетете историята. Всеки ден ми е ужасно. Помощ!
Казвам се x и съм на 17години. Уча в езикова гимназия. Там се чувствам ужасно, хората са прекалено зли и завистливи до няма и до къде, особено нашия клас. Пък и моите приятелки са едни боклуци и нищо друго. Чувствам се ужасно всеки ден, даже днеска си тръгнах от това даскало, че не се чувствах добре. Наистина не мога да търпя тази болка, омръзна ми вече. И то да ти вземат мястото, и да те оставят сам най-отпреде на първия чин. Всеки ден плача, много ми е тъпо. От много време искам да се преместя в Професионална гимназия, обаче майка ми нещо не е съгласна и казва, че няма кой да ме пусне от моето тъпо безсмислено даскало с фалшиви същества. Пък и в ПГ имам познати, които ме викат и казват, че има много свободни места. Незнам какво да правя. И ако имам шанс за преместване от езикова в ПГ. Очаквам вашите отговори. Благодаря!

Коментари

1.   Извинявай за въпроса, но не бяхте ли онлайн заради обстановката с коронавируса?
По темата: майка ти просто трябва да те махне от там. Аз лично ако имам дете и видя, че е нещастно в дадено училище, ще го махна от там. Трябва да настояваш. Ако трябва разиграй малко театър, прибирай се разплакана от училище, така че майка ти да види колко зле се чувстваш, покажи й какво си написала тук, защото да стигнеш до сайта, значи е достатъчно сериозно. Държа да подчертая, че съм против разни сцени и манипулации, но понякога това е единственото решение.
Много хора не си дават сметка колко е важно училището за децата и подрастващите. А език може да учиш от много други места, ако всичко при теб става, заради единия език.

Black Sabbath

2.   От къде си?
Бъди силна. Няма вечно да си в това училище. Като отидеш в университет няма да е така.

3.   Аз съм в професионална гимназия. Като цяло навсякъде има хора, които са си пълни боклуци и въздухари, общо взето съжалявай ги. Относно преместването щом искаш да се преместиш и не срещаш особена подкрепа от родителите си поеми до колкото е възможно инициативата в твой ръце. Проучи всичко, което те вълнува и трябва да знаеш за училището и им го кажи, като го чувстваш. Аз лично бях и съм взе още в твоето положение само, че аз искам от ПГ в езикова и съм на 16. При мен нещата няма как да се получат, но се надявам при теб да се.

4.   Майка ти е права. В Езиковата гимназия ще получиш по-добро образование, отколкото в професионалната /то и затова там има свободни места/. Вероятно си в 11 клас, така че почти си завършила. Не им обръщай внимание на съучениците ти. Предполагам, че имаш и други приятели. А и виж дали проблемът не е в самата теб. Не може само ти да си аутсайдер, а всички останали не.

5.   Ами попитай в Професионалната гимназия как може да се преместиш. И послушай коментар ном 1

6.   Действай, мести се. Дано другото у-ще да не се окаже същото. Кажи на майка си, че това е твоето решение и по-добре да те подкрепи.

7.   От една страна езикова гимназия е по-добре от професионалната - имаш по-добра подготовка и е по-елитна. В професионалната не знам дали няма да трябва да наваксваш със специалните предмети.
Игнорирай. Намери си един що-годе номален човек с който да общуваш в твоето училище и игнорирай останалите. Съсредоточи се в образованието си. Училището не е завинаги. Намери 1-2 човека които да са по-стабилни и общувай с тях. Ще завършиш, ще дойде университета и всичко ще приключи, но подготовката, която това училище ти е дало ще е по-добра.

9.   И при мен е така, а дори не уча в гимназия. Явно навсякъде са такива хората. Ще трябва да издържим.

10.   Винаги има гадни съученици. Когато бях на твоите години преди, чакай да помисля, преди 15 г.... леле, да... пак ги имаше. Но не им обръщах внимание и си имах една приятелка. После всички тези, които ме засягаха станаха сервитьори и правят подаръци в домашни работилнички, а аз съм преподавател в университет и взимам добра заплата, ходя на работя когато ми е удобно и през повечето време почивам. Сега като ги засека свиват уста като разберат как се уредих в живота. Но докато те пушиха цигари и бяха яки и готини с големи деколтета, аз бях смотла с анцук и ходех на уроци.

11.   Здравей :) Единственото решение е да убедиш майка си да те премести.

12.   Момиче навкякъде има лоши хора, ти нищо конкретно не казваш освен да обижда и и ти да злобееш. Искаш да се махнеш, няма пречка. Обади се в професионалната гимназия обясни, и чуй отговора им вместо да гадаеш.

13.   От гледната точка на родител, мога да ти кажа, че проблема ти с майка ти се дължи на твоите обяснения.
В цялата ти тема е описано че се чувстваш зле и единственото от което се оплакваш, че се наложило да седиш на първия чин сама и че ти завиждали.
Помъчи се да мислиш като възрастен, като родител. Един родител не записва детето си в дадено училище заради съучениците, а за да се образова детето. Ти предлагаш на майка си да те мести другаде, защото новите съученици ще ти бъдат приятелки, а те така или иначе вече са ти приятелки. Ако детето седи на първия чин, майка му ще се радва, само е бонус за него, да се учи по добре. Ако децата му завиждат, това означава че има за какво да му завиждат, така те оценяват че то е по добре от тях, пак майка му се радва.

Така че авторке измисли си по приемливи причини за преместване от родителска гледна точка. Това да седиш на първи чин или да ти завиждат не са приемливи причини, дори родителя който ги чува се радва за детето си. Измисли да разкажеш на майка си нещо, което да я притесни, но не толкова страшно, че да иде в полиция, но да се притесни за теб за да те премести.

14.   Прочетох закона и се оказа, че авторката няма как да бъде преместена в ПГ дори и майка й да поиска. Тя е на 17г предпоследен клас в профилирана паралелка и за нея важи алинея 1 т. 2, няма как в последните две години от обучението да смени профил с професия.
Закона гласи:
Чл. 54. (1) Учениците не могат да се преместват:
1. в последния гимназиален клас, при смяна на:
непрофилирана гимназиална паралелка с профилирана; профил с друг профил; професия с профил;
2. в последните два гимназиални класа, при смяна на:
професия с друга професия, профил с професия, непрофилирана мгиназиална паралелка с професия.

15.   Номер 1 Напълно, абсолютно съм съгласна. И проблема не е за езиците, защото аз си го знам единия език както трябва, а английският не ми е толкова важен за моето завършване. Не съм решила да кандидатствам нещо с чужд език, от друго страна ходя на частни уроци по това, което искам да кандидатствам. Така, че мисля, че няма никакъв проблем да се преместя. Дори и да не училище както трябва мога да си ходя на частни уроци за матурата и така. Не мисля да е никакъв проблем да се преместя. Проблема е, че майка ми не разбира от дума какво й се казва. Постоянно ми говори, когато става въпрос за тази тема, че няма да ме пусне директора от езиковата и постоянно ме мъчи като казва да съм седнала при други и тн. Аз пак й обеснявам незнам какво да правя. Очаквам вашите отговори. Благодаря!

16.   Номер 14. Благодаря за отговора ви. Незнам дали са така законите навсякъде

17.   16 от 14 закона е един за цяла България!

18.   Ако можеш мини он лайн обучение или пък като частна ученичка. Проучи въпроса. А ако майка ти съвсем не те разбира й дай да порчете нашите отговори.

19.   От авторката С майка ми нещо няма да се получи. Просто ми даите съвет как да се махна. Защото всеки ема душа и сърце, и наистина понякога хората не знаят какво се случва вътре, каква е тази болка.

20.   На 17, сега най-вероятно учиш дистанционно от вкъщи, а след това ти остава още 1 година. Няма за кога да се местиш. Още малко остана и после никога повече няма да видиш тия хора. Така, че спокойно! А и ако още не сте онлайн, има доста голям шанс да минете, така че ще си учиш от дивана.

21.   Здравей, аз съм с една година по-малка от теб и мога ти кажа, че няма значение къде ще се преместиш, все ще си има боклуци и отрепки, наркомани и тн. тн., моля те издръж още малко после тези хора няма да ги видиш никога повече и няма да ти пука въобще. Не си мисли, че като се преместиш ще промениш нещо, напротив може и всички да те отпишат. Ако се чувстваш зле може да си разменим контакти.

22.   Номер 2, бъркаш се. Щом са започнали да те тормозят, това ще продължи докато не започнеш да вадиш пари, да се издигнеш професионално и не станеш самостоятелен. Иначе никой за нищо няма да ти прости. Струва ми се дори, че докато не започнеш да изкарваш доста пари, никой няма да те остави на мира! Сто процента гаранция!