Споделена история от Тинейджърски

Баща ми ме тормози
Здравейте пише момче на 16 години , ще ви разкажа накратко доколкото е възможно ... От малък ме тормозят в училище сега вече е малко по - добре , та като съм споделя какво е станало в училище баща ми ми казва : Еми ти си си гад заслужаваш го , и ме кара да се чувствам много зле , от малък ме бие ,а днешно време още по зле сигурно е вече така от 2 , 3 години , като му кажа , че мисля за самоубийство и тои сигурно в нерви ли не знам и ми казва : Ами направи го , Маика ми и тя ми го е казвала , но вече не , и ми е казвала , че не го мисли и вече не го казва , но баща ми никога не се е спрял да го казва и на него не мога да простя , и затова искам да се самоубия смисъл ако родителите ми не ме искат за какво да живея? Но още се държа някак си ( мислех да подам сигнал в закрила на детето и да говорят с родителите ми дали ще стане ? Какво бихте ме посъветвали?

Коментари

1.   Бих те посъветвал да си търсиш работа и да се махаш при първа възможност или да отидеш да живееш в роднини временно поне,а за дългосрочен план стани пълен егоист и драпай всичко за себе си а като одъртеят ги остави на произвола на съдбата както те теб.

2.   Ами явно не искаш да се самоубиваш, а да изнудвал с тези "заплахи" родителите си и на баща ти ми е писнало от глупостите ти.
В крайна сметка стигаш дотам да искаш да се обадиш в закрила на детето защо?! Защото се са пощурели от страх че, уж ще се самоубиваш ли?! И аз бих ти казала същото като баща ти ако ти е редовен номер за изнудване и манипулация.

3.   За какво да живееш? Ако се самоубиеш, ще останат да живеят боклуците като баща ти и майка ти (за нея не съм сигурна, ако и нея тормози, може да го е казвала от нерви). И все пак - можеш да попиташ баща си директно - защо мрази собственото си дете, от какво не е доволен от теб. Питай го просто така, не като упрек, а като нормален въпрос и разговор, просто да се разбере и да видиш какво ще каже... И за теб ще е полезно, много проблеми се решават с разговор и изясняване. Понеже никой няма как да е 100% сигурен, че баща ти наистина е боклук и го прави за кеф.

4.   За 2 Коментар наистина не знам какво да кажа ? Не не ги заплашвам , казвал съм им , че искам помощ а те не ми помагат не знам защо така убиждате , вие бихте ли казали такова нещо на детето си ? Моля ви бъдете разумни думите болят !

5.   Съчувствам ти. Намери си още от сега работа на 4 часа, започни да пестиш пари икато станеш на 18 г веднага се изнеси от вкъщи. Отиди да учиш в друг град или на квартира и повече не им се обаждай. Обичай се и се уважавай. Действай и се спасявай от така наречените ти родители. Не си единствен. Иначе може ако имаш баба и дядо да отидеш да живееш в тях. Има и телефон за деца в твоята ситуация 116 111 мисля, че беше, можеш да им се обадиш.

6.   На 2 коментар няма какво да кажа , вие бихте ли казали такова нещо на детето си ? Моля ви мислете какво говорите !

8.   Н 6, НЕ, не бих! Но нито едно от двете ми деца не ме изнудва/манипулира с "ще е самоубивам и ако не реагирате както АЗ очаквам, няма да се самоубия, но ще се оплача в закрила на детето"!
Говорим за 16 г младеж който е много наясно защо го прави и какво очаква!

9.   Не разбрах , по каква причина искаш да се самоубиваш ? Някой те тормози и/или не се чувстваш добре без причина ? Разкажи по-подробно . Защо , според теб , баща ти ти казва , че си гад ? З ащо те тормозеха в училище ?

10.   Споко! Скоро ставаш на 18 и може да почнеш някаква работа. Най-доходоносно е сервитьор.
Родителите са само начин да се родиш.
Не си им длъжен за нищо. Те са по-длъжни към теб. Не се измъчвай за хора които не те уважават. Обичта не е важна, важно е уважението. Зарязвай ги на 18 и си гледай живота. Късмет!
М 32

11.   Мило момче, стисни зъби, докато станеш пълнолетен, а после светът е твой. Определи си лични цели за образование и други области/интереси, в които да напредваш, и постави фокуса си върху тях. Когато човек е фокусиран върху нещо важно, което е свързано с него и бъдещето му, бързо разбира, че влиянието на семейството и средата е преходно, и че дългосрочно имаме най-вече себе си и своите усилия. От себе си и всичките си приятели съм се убедила, че такова нещо като "нормално" семейство няма - всяко семейство си има странности или ужасии зад затворени врати. Важното е да се поучиш от това как се чувстваш ти и да се постараеш някой ден да не повтаряш същото към своите деца. Така ще си с една стъпка по-близо до достойното съществуване и "нормалното" семейство. Успех!

12.   Аз не ги изнудвам с това , и въобще защо бих ги изнудвал с такова нещо ?!

13.   Да баща ми ме тормози убижда ме , говори ми гаднт неща и не се чувствам добре .

14.   Подкрепям №2 при четенето на темата и аз си помислих, че изнудва родителите си с заплаха, че ще се самоубива или ще викне закрила на детето, онзи който наистина смята да го прави и мисли че е прав, не съобщава, просто го прави. Да казваш на родителите си тези неща си е заплаха от където и да го погледнеш.
От родителска гледна точка, зависи каква помощ иска детето, но е вероятно и аз да кажа на 16г младеж "ами направи го". Какво очаква автора, как баща да помогне на 16 годишен с подигравките в училище, какво очаква да му бъде отговорено на заплаха за самоубийство? Особенно пък ако подигравките са за по евтин телефон и автора чрез заплаха за самоубийство иска да му се купи скъп телефон или друга скъпа джаджа или маратонки за 400лв.
Авторе докато не кажеш какви са проблемите ти в училище, мнението ми по темата ще е че изнудваш родителите си, със заплахи със самоубийство или със закрила на детето. Ако родителите ти не се плашат от тези заплахи, следователно мислят че са прави да ти отказват помощта заради която ги заплашваш. Можеш да промениш мнението ми само, ако с подигравките в училище наистина не можеш да се справиш сам и ако те не са свързани с пари.

16.   Никога не бих ги изнудвал за по - скъп телефон , имам си всичко , скъп телефон , ВСИЧКО въпроса не е до Това , и не ги изнудвам ,едва ли бихте казали на вашето дете такова нещо , а и Ако го направя те ще тъгувпт за мен , поне мисля за тях , а те за мен не ( отговор на последния коментар )

17.   Казвал съм на баща ми как и колко жестоко са ме тормозили в училище дори като малък какво направи НИЩО АБСОЛЮТНО НИЩО ЗАТОВА ГО МРАЗЯ ( отговор на последния коментар ) и да вие казвате, че бихте казали на 16г младеж направи го... Но Ако Това беше вашето ДЕТЕ? бихте ли го казали? Много сте груб/а