Споделена история от Тинейджърски

Всички от класа ми ме мразят
Здравейте. Аз съм момиче на 16. От 1ви клас всички (момчета) постоянно ме тормозят заради външния ми вид понеже нося очила. Момичетата по принцип ме защитават но и те не ме приемат напълно постоянно ме отхвърлят, като им пиша не отговарят а само ми сийнват, не ме включват в нещата които правят а когато аз отида при тях те се отдръпват. Писна ми никой не ме иска! Сама съм, родителите ми не ме разбират според тях аз нещо съм им направила и съм се държала зле с тях и за това те така постъпват! Не издържам повече постоянно си правя рани защото ми се иска да умра и да се отърва от този ад! Моля ви дайте ми съвет какво да правя. Благодаря ви предварително.

Коментари

3.   Отиди на психолог.

4.   Авторката: Аз съм ходила но и това не помага защото нещата пак са си същите а и и той си мисли по същия начин като родителите ми все едно че аз съм единствената причина за това

5.   Изобщо да не ти дреме какво говорят другите. Остави ги да правят каквото искат твоите съученици. В живота е така, всеки се оправя сам както знае. Нито нещо зависи от съучениците ти, нито ти трябва да се влияеш от тях. Голяма работа, че не говорят с теб. Причината може и да е проблем в тях самите.
Brace yourself

6.   Мило момиче,имай вяра,всичко ще се оправи!

7.   Живота е на приливи и отливи ,не се притеснявай!!
Празници са ,пожелай си нещо и дано ти се сбъдне!

8.   Да искаш да умреш не е най-глупавото нещо,което можеш да измислиш-било то душата или ума. Това е най-тъжното нещо,което може да си пожелаеш. И аз бях като теб и съм като теб в момента. Всички момичета винаги бяха против мен,а момчетата ме защитаваха от тях и...все още го правят,а аз така и не мога да разбера защо. Уж никой не ме харесва,и аз като теб нямам приятели,но не страдам от този факт. Страдам само за това,което съучениците ми ми причиниха и че това ми се отразява като цяло във всички сфери на живота,а следователно наранявам и родителите ми така. Но знаеш кое сега е моята утеха-имам си ютуб канал и мисля,че видеата,които правя,на хората им харесва. Пробвай да направиш нещо,което да те развесели. Защото например,ето,аз се мразя,ненавиждам се. Но когато творя и съм творческа личност,когато на хората им харесва това което правя,на мен също ми харесва и...ме кара аз самата себе си да се харесвам. Пробвай!

9.   Такова е хората са такива, ако не е заряди очилата ще е за нещо друго: дебел си- слаб си, умен -глупав, висок - нисък, говориш с тях- не говоеиш и т.н ....хората все си намират нещо , за което да се присмиват. Лошото е , че късно го разбрах, искаше ми се да не ми пука като млада. Сега на 34 ми е все тая. Всеки клюкарства всеки. По принцип, този който се откроява от тълпата е одумван и сам. А и интернета сега ни направи още по сами. Все трябва да си харесван, да ти харесат снимките, да ти пишат бля бля. Ограничи соц мрежи, ще си много по- добре, или скрий историите на приятелите, аз използвам фейсбук само за да следя нещата които ме интересуват и ме радват, не да чета сторита . Живота на всички е прекрасен в нета, но на живо уверявам те не е така. Намери си хобита, чети, рисувай, учи езици и след 10 г като пораснеш, ще осъзнсеш колко глупаво е било да ги мислиш. Живота е прекрасен и е само един !

10.   Здравей!Винаги във всеки клас има едно "такова" дете.(Черната овца).Това дете никой не го уважава и никой не го иска за приятел,сега се питаш защо ли?Защото като един почне и другите и те след него.И така като им е скучно обиждат.В моя клас и ние си имаме такъв съученик,наистина ми е гадно за нея,НО ако само посмея да я защитя веднага ще скочат всички.Сигурна съм че и на други им е гадно,но никой не реагира.Така са нещата.Ти не си прави рани,няма да си помогнеш,само се нараняваш.Избери си някой,не е задължителнонда е от твоя клас и му пиши там нещо свързано с даскало и така често,докато не дойде моментът да му напишеш "Хайде на излезем" ще си намериш приятели един да е пак няма лошо.СПРИ ДА СЕ НАРАНЯВАШ.Психолози,родители никой не може да ти помогне толкова,колкото ти сама на себе си.Колкото и да е трудно не се отказвай чули.Задължително си намери хобита,заниманив,които ти харесваш или просто,за да си заета с нещо.Излизай често,ако нямаш с кой си вземи куче.Не си засипвай тийн годините.Всеки тинейджър има подобни на твоите проблеми,не си само ти ,въпросът е да оцелееш по някакъв начин.Аз също си имам проблемите,но никога не се предавам.Ок,надявам се проблемите ти да се оправят,повтарям ТОВА ЗАВИСИ ОТ ТЕБ.Промени външния си вид,може заради това да не те харесват,не всичко е до държанието.От velkata на 13 съм

12.   Ако ти не започваш да се защитаваш сама няма кой друг, защото те са видели че си някаква добра, скромна и веднага ти се качват на главата, трябва и ти да почнеш да се зъбиш защото те няма са спрат. А в това дали тия твоите съученички не искат да се движат със теб, да не ти дреме ако искат да дружат с теб, не са те единствените момичета в цялото училище, прави неща които ти правят удоволствие (стига да е в рамките на нормалното) като рисуване, четене, тичане ако обичаш да спортуваш също така както споменах спорт защо не се запишеш на някои твои любим спорт (ако искаш да го практикуваш и харесваш естествено).

Успех!

13.   И аз бях тормозен от всички в моя клас . И аз нося очила от малък . Подиграваха се нон стоп Но сега отдавна завърших на 27 съм

14.   Мисля си че имаш нужда от някой да споделиш тези неща и да ти олекне. Ако не искаш да отидеш на психолог,може да кажеш на най-добрата ти приятелка или някой по близък човек,който ще те разбере. И аз нося очила не си мисли,че си грозна просто те са комплексари. Може да си по-чувствителна и за това да го правят, не им позволявай да те тормозят. Ти си силно и красиво момиче.

15.   Успокой се. В училище повечето хора не се харесват и това е нормално. Ще дойде ден, в който ще намериш истински приятели, които заслужаваш. Не мисли никакви лоши неща, защото всеки ден е ново възможност. Опитай се да поговориш с родителите си, питай ги за помощ вкъщи и се сближете. Опитай различни начини да оправиш нещата. Бъди самоуверена и ще видиш как нещата се променят.

16.   Бе , не ми се вярва само заради очилата да те тормозят ! По-скоро накарай вашите да те преместят , започни отначало ноо като промениш нещо в себе си ! Веднъж станеш ли аутсайдера на класа и златен медал да спечелиш , пак ще си си аутсайдера... ! Преди години в моя клас имаше едно момиче, родителите и бяха страшно богати ,но тя си беше по различна (странна) и стана аутсайдер ... ! Успех!

17.   До (номер 4 авторката ) значи и според мен проблема е в теб ! 100% не е заради очилата , ако си пълна, отслабни или ако имаш някой друг комплекс , опитай се да го оправиш !! В моя клас има момиче с очила и е една от най-красивите в цялото училище ! Премести се в др училище но се отърви от старото ти Аз !

18.   До (номер 4 авторката ) значи и според мен проблема е в теб ! 100% не е заради очилата , ако си пълна, отслабни или ако имаш някой друг комплекс , опитай се да го оправиш !! В моя клас има момиче с очила и е една от най-красивите в цялото училище ! Премести се в др училище но се отърви от старото ти Аз !

19.   Авторката до коментар номер 18: Проблемът не е в мен защото аз съм променям неща в себе си като облекло, прическа и други работи само че те въобще не ме забелязват! Все едно аз съм невидима! Обръщат внимание само на другите.

20.   аз ще ти дам малко по-различен съвет от горните. Защо искаш да им се харесаш толкова много? Виж разбирам те и аз съм тийнейджърка като теб, на 17 и нося очила от 5 или 6ти клас. Но за щастие класът ми не е прост и бавноразвиващ да се смеят за такива неща.. Виж не мисля, че те избягват заради едни очила, защото звучи мега глупаво и тъпо. Ти не виждаш добре носиш очила, не виждам какъв е проблема. Искаш да имаш приятели и това е страхотно, но нали знаеш, че има класове до 12.. В смисъл няма правило: бъди приятелка с хора на твоята възраст. Можеш да се сприятелиш с другите класове. А ако и това не стане, честито заобиколена си от идиоти.. Живеем в 21 век, фейсбук, инстаграм всичко е технологии. Лесно можеш да си намериш приятелка. (Не казвам да пишеш в сайт за запознанства) а просто да се успокоиш. Не ми хареса това, че си се опитвала да се промениш.. Защо правиш каквото и да е било за хора, които не те харесват. Не го разбирам това..
Отпусни се и се успокой, а това със самонаранявате хептен няма логика. Заради това, че си нямаш приятели ли ще сложиш край на живота си или пък ще се нараняваш.. Разбираш, че само ти страаш така нали, глупаво е. Ти си млада още за къде бързаш толкова много. КЛАСЪТ ти е тъп, не ти. НЕ СЕ ДОКАЗВАЙ ТАМ, КЪДЕТО НЕ ТЕ ИСКАТ. БЪДИ СЕБЕ СИ ПРОСТО. ИСТИНСКАТА ТИ И ПРАВИЛНИТЕ ХОРА ЩЕ ТЕ ОТКРИЯТ. И ПАК КАЗВАМ: НЕ СЕ НАРАНЯВАЙ НЯМА ЛОГИКА