Споделена история от Тинейджърски

Искам да имам приятел
Здравейте! На 15 години съм. И не искам сега да си помислите, че съм поредната "филмирана пикла". Аз не настоявам толкова много да имам приятел. Проблема ми е, че не мога да разговарям с момчета. Попринциб когато си мисля, че някой е над мен (по-хубав, пекан, всички го харесват) не мога да се отпусна пред този човек независимо дали е момче или момиче, защото винаги съм си имала комплексите, че съм тъпа, грозна, въпреки, че знам, че това не е така. Просто се случва да се натажавам като виждам в инстаграм момичета от другите класове с идеална кожа, носове, коса. Които и на живо изглеждат супер със стахотни тела, лица. Аз въобще не мисля, че съм грозна, но ми се върти из главата заради обиди или от някой хора ебавки(чувствителна съм и приемам всичко навътре) викали ми са жаба, вещица, грозна, плоска, плоска си спри да правиш коремни. Имала съм само 2 гаджета и не съм ги целувала от страх, че ще се изложа. Имала съм даже един нелеп момент с едното момче той ме целуна, а аз седях със затворена уста. Моля ви дайте ми някакви съвети.

Коментари

3.   О, милата, защо ли те разбирам толкова добре.
Виж нещо-Комплекси хората имат от много време, но в това ново време, в което се намираме мога да ти кажа че всеки втори човек има комплекси-даже и аз самата. Приеми, че не можем всички да сме идеални, но едно нещо ще е за сметка на друго ти може да си плоска, твойте приятелки може да са пълни и да ти завиждат. Погледни го така, ти имаш достатъци, колкото те недостатъци и ти също. Не бой се, насила хубост не става! Недей да си вкарваш бръмбари, че си грозна, плоска и тн.
Особено в такава възраст е просто неизбежно, недей да гледаш в чуждите паници, защото в крайна сметка всеки си живее както си го е направил, ако си гледаш само недостатъците ще ти се... мамата, недей се измъчва, а и си много млада. Живей както можеш и искаш и недей да се ограничаваш, моля те.
Знам, че хората са полудели по идеалния външен вид и се обсебват от това какво впечатление ще оставят на другите хора и те живеят, за да са някой пред другите хора реално. Ти ако искаш така, съм си изгубила времето да го пиша този коментар, но ако ме разбереш бих се радвала, че поне съм ти повлияла по някакъв начин.
Айде живо здраво <3

4.   И аз съм на 15 и ще ти кажа. Не го мисли. Имай предвид, че винаги ще има някой, който да се опита да ти скапе настроението. Просто трябва да вървиш с усмивка и гордо вдигната глава. Прави това, което искаш и това което кара да се чувстваш добре. Трябва да се научил да се изпускаш сред хората и ще имаш приятелка или приятели.