Споделена история от Тинейджърски

За старите сериали на Дисни и не само
88-ми набор съм, но някъде около края на гимназията и в първите ми години в университета се заглеждах по Дисни ченъл и други тогава нови сериалчета.

Преди това израснах с "АЛФ" и "Бар наздраве" през 90-те, те бяха супер, после "Приятели" не беше зле, но беше нищо особено, тогава повече ми допадаха "Само за снимка", "Ало Ало" и "Женени с деца". Малко по-късно култово стана "Ориндж Каунти", имаше и One Tree Hill, те са добри. Може и да е срамно, защото с тях растеше следващото поколение, но каквото и да си говорим имаше много забавни епизоди на "Съни на алеята на славата", "Магьосниците от Уейвърли Плейс", "Малки сладки лъжкини", че и "Хана Монтана". Спруха да следа тези сериали някъде около премиерата на "Джеси".

Наскоро пак гледах някои епизоди на Магьосниците, ами много са си хубави повечето, особено първия сезон.

Та целта на темата ми е 1-во да попитам защо вече не се излъчват такива култови американски сериали? Изобщо по Дисни имало ли е нещо интересно след като Джеси, шоутата на Деми, Селена, Зак и Коуди са отпаднали от програмата? И второ, дали само аз на моята възраст съм гледал тези сериали, въпреки, че тогава бяха на около 19 до 25? Трябва ли да ме е срам това? Има ли друг на моята възраст, на който да му са харесвали тези сериали когато вървяха? По едно време имах чувството, че съм влюбен в Хана Монтана/Майли, ами каквото и да си говорим беше много красива с дълга коса и я правеха да изглежда по-голяма.

Изпитвам силна носталгия по онези години 2005-2014, музиката беше по-добра, май и телевизията също. Сега нищо ново не ми допада толкова, може би един турски Малки убийства става, другото са пълни бози по телевизията, а сюжети тип Игри на тронове не са моето нещо (Манифест ми допадна обаче). А вместо Михаела Филева и Селена Гомез по радиото чувам само бози.

Коментари

1.   Малки убийства е супер в момента го следа, страхотен сериал.
А на Манифест чакам трети сезон да излезе.
И в момента има интересни сериали по Дисни Ченъл, но най-вероятно вече си доста голям, за да ти харесват вече си на 33г., в момента има още по-голямо разнообразие от филми, сериали и музика.
Според мен по-скоро ти е носталгично за това време, когато си бил млад!
Netflix има супер сериали ѝ тийн сериали, гледай тях.
П. С:. Кога ще излиза трети сезон на Манифест, знаеш ли?

2.   1 хаха е не съм чак толкова стар още. ;) Не е само до носталгията само - наскоро гледах Магьосниците от Уейвърли плейс и си е много яко. От по-нови години хубаво изглежда Анди Мак и въпреки че децата в тях вече ми изглеждат почти като мои деца са готини. Нямам представа за Манифест кога ще излиза, мисля че март в Америка, но ние чакане превода по телевизията, та чааак до лятото ще има да чакаме.

4.   До едно, и аз чакам Манифест 3 сезон, по-добър научно-фантастичен сериал не беше излизал от дълго време!

5.   На мен ми липсват "Туин Пийкс", "Досиетета Х" и "Тайният живот на една тийнейджърка".

6.   Като съдържание сериалите на Дисни бяха стойностни, далеч по-хубави от много турски сапунки. Писнало ми е да гледам типичния сериал с богаташкия син и бедното селско девойче. По-ранните години наистина нямаше толкова хубави - до днес не смятам, че Лизи Макгуайър е толкова интересно, типична боза за момиченца. А и главната героиня не беше достатъчно привлекателна за да я гледаме ние, момчетата и порасналите такива. Нека не се лъжем - Майли, Деми и Селена си бяха страшни парчета още на 15-18. ;) Та, като по мое време бяха смотаните Хилари Дъф и Рейвън Симоун е нормално, че се загледах по по-късните сериалчета с красиви главни героини. Това, че си на еди-каква си възраст не означава да не слушаш нова музика или да не гледаш нови неща, като бях на 25 бях луд фен на One Direction например, просто хитовете им са супер, а и не знаех че те пеят по радиото, много хора дето ги оплюват само защото смятат, че е лигава музика за момичета, а всъщност е готин поп-рок и ги слушаха с удоволствие!

От друга страна Лудорийте на Зак и Коуди, Магьосниците от У. плейс, Съни на алеята на славата и дори Хана Монтана имаха добри сюжети, не е само и красотата на главните героини - ставаха за гледане и от по-възрастни, те са си почти семейни сериали, просто главните герои са тийнове. Даже в Анди Мак били засегнали теми като за възрастни, гледал съм само рекламите, не мога да кажа, но разчупвало клишетата. А понеже гавната актриса Peyton Elizabeth Lee вече е някъде на 17 мога да го кажа - доста е симпатична и сладка.