Споделена история от Тинейджърски

Имам проблем със самочувствието и майка си
На 14 години съм и съм твърде срамежлива. Може и да са нормални проблеми на моята възраст, но май е твърде много. Ако игнорираме факта, че съм срамежлива от както се помня, съм много несигурна в себе си и външният си вид.
Въобще не се понасям, видя ли се в огледалото ми става гадно, надали да се снимам. Ако можех, щях да не излизам въобще от вкъщи или да съм непрекъснато с маска. Много съм несигурна, относно зъбите си, които са много криви, а майка ми не иска да слагам брекети, докато не стана на 18г. Носех в 3-ти клас, както и апаратче за наместване на челюстта, но само от това имаше полза може би, но не и от брекетите, защото бяха на млечни зъби. Не смея да се усмихна, а ако се засмея, си закривам устата с ръка. А когато и другите деца ми казват, че зъбите ми са зле, се чувствам още по-гадно. Нямам и право на собствен избор, относно дрехи и т.н. Майка ми решава всичко вместо мен, а при връстниците ми не е така. Не иска да ми оставя свобода, контролира всичко и се постискам повече. Нямам приятели, но дори и някой да ми предложи да излезем да се видим, го отменя, защото се сеща, че майка ми няма да ме пусне и не дава. Просто не отговарям на стандартите на никой, не мога да си намеря приятели и се срамувам. Знам, че е тъп проблем, но ми повлиява по някакъв начин.
Просто искам да се чувствам по-добре в тялото си и да имам самочувствие. Ако някой е минавал през същата ми тъпотия, ако може да ми помогне. Имах нужда да споделя, приятен ден/вечер! :)

Коментари

1.   Говори с майка си и не позволявай това да попречи в живота ти. Като станеш самостоятелна ще си правиш каквото намериш за редно, но сега тя те гледа и издържа, нямаш голям избор. Но изчакай и говори с нея спокойно, и виж дали ще се оправят нещата.

2.   Това, че я гледа и издържа, какво номер 1? !
То може един ден ролите да се сменят...

3.   Иначе спокоен разговор е най-добрият вариант.

4.   И аз съм същото нещо.... Само дето съм с разведени родители, които непрекъснато се карат и от това самочувствието ми май май... се срина още от ранна детска възраст. Говори с майка ти, защо не и с друг член на семейството, но е нормално в пубертета, всички сме така. :) Не си сама! :) В училище ни казаха (на майтап) да не се притесняваме, че сме дебели, грозни и пъпчиви, защото един ден ще излезем от тоя пубертет иии glow up! Аз харесвам приказката за грозното пате, пък и какво ако ти си един лебед сред стадо от патки? Не те познавам, но ще ти кажа, че си и ще бъдеш прекрасен човек, повярвай! И аз понякога се нуждая от мили думи, затова ти го казвам! :):):)
Всичко ще е наред, няма да се безспокоиш!
Sweet & Sour

5.   Благодаря ти, номер 4! С разведени родители съм също, вечно има несъгласие между тях, а се притеснявам да говоря с майка си.. Как да кажа, агресивна е.. :/ Но се надявам нещата да се оправят, знам, ще и при други деца е така, може би най-трудните години са от пубертета.. Успех и на теб във всичко!

6.   Благодаря, авторке! И на теб успех пожелавам! И да ще се оправят нещата! :)