Споделена история от Тинейджърски

Ще имам брат! На 12 съм и не искам.
Здравейте! Аз съм почти на 12 години.
Когато бях на седем мама и тати се разделиха. След време мама си намери мъж, а по-късно и тати-жена. И двамата ми доведени родители са готини. Попринцип никога не съм искала брат или сестра, знам, че съм егоист и моля без хейтове. Просто 12 години съм свикнала на лично пространство и внимание, насочено само към мен и изведнъж-братче... Полу-брат ми ще се роди в същия месец, в който аз имам рожден ден, което не ме успокоява. Страх ме е, защото доведената ми майка е в седмия месец и раждането на дяволчето наближава.
Гадното е, че и мама иска дете и намирам снимки за бременност в телефона й. Честно, понякога се чудя дали и тя не е бременна, понеже доведената ми майка ми каза като беше в петия месец. Аз живея с мама и ако и тя има дете живота ми ще се провали.
Вскичките ми приятелки, които имат братя казват, че не е хубаво.
Имах нужда да споделя с някой. Моля, съветвайте ме или ако сте били в същата ситуация или подобна ми кажете какво да направя. Не знам дали ще ми се съсипе живота или ще стане по-добър. Моля ви,коментирайте!

Съжалявам ако има грешки!

Коментари

1.   Лъвът и сам е лъв, но когато има брат до себе си, тогава вече глутницата й се свиват перките. Това, което искам да кажа е, че един ден брат ти, доведен или не, толкова много ще разчиташ на него, че ще се чудиш защо изобщо си писала тия глупости тук.

Гаро

2.   Не може да си такъв егоист. Не може ти да решаваш дали някой ще има деца или не. Да имаш брат/сестра е много хубаво нещо. Може да не си винаги в центъра на вниманието, но ще те обичат също толкова.

3.   Никой не е длъжен да те пита дали да си направи дете. Сега вероятно ревнуваш, но след години ще видиш, че е хубаво да имаш толкова близък роднина и да не си сам в живота. Нали знаеш, че майка ти и баща ти не са вечни? А и много деца се радват да си имат братче или сестриче и се молят на родителите си. Така че се научи да приемаш това, което не можеш да промениш. Бъди позитивно настроена и покажи радост, защото това да имаш братя и сестри е щастие. Ако не го осъзнаваш, значи още не си достатъчно зряла.

4.   След 6г..ще си пълнолетен/на .. . и се изнасяш..какъв ти е проблемът... твоят живот след 6г.. за тях няма да е толкова важен... с предимство са децата...

5.   Нормално е да не го искаш,щом ще го ражда чужда жена.
Аз бих се радвала ако щях да имам братче или сестричка,стига да е от моите родители.
Ако бях в такава ситуация,и аз не бих била щастлива.

6.   Успокой се . Това ще е най прекрасното същество и ще те обича безкрайно много . Само като му видиш очичките и ще те залее любов. Разликата ви е голяма , така че , няма да ти се бърка в твоите работи.

7.   Все едно за мен чета. 1 към 1. На 12 се сдобих с полубрат от майка ми, при която живеех. Другото полуроднинче не се случи, не било писано. Отговорът на въпросът ти е двузначен. В началото ще имаш чувството, че животът ти е провален. Неизменно цялото внимание ще се насочи към бебето. Съвсем цялото. Ако решиш да бъдеш част от живота на брат си и той на твоя, един ден може да е най-близкото ти същество. При нас така стана. И сега разчитам на него за много неща, а и той на мен.
Просто... го отгледай. Буквално :)

8.   Значи това е писано от дете 5 или 6 клас?
Не вярвам!
Звучи прекалено стерилно и недетско.

9.   Миличка, та ти си на 12. След година две ще те тресне пубертета. Братовчедите ми са с 11г разлика. Беше забавно в началото. Лека ревност, но след влизане в пубертета големият стана същонски батко. Сега малкият е вече пубер и бати го напътства в живота. Радвай се. Никога няма да бъдеш сама. Аз също имам брат.

10.   Само едно ще кажа че психически нещо ти липсва а и егото ти те е обхванало страшно много и още малко и ще те задуши съвсем.

11.   Хайде да анализираме малко твоята ситуация. Ти си МОМИЧЕ на 12, нали? Тоест, когато си била по-малка и са се развели родителите ти, ти живееш оттогава с ЕДИНИЯ само, нали?
Хайде на бас, че това е МАЙКА ти? Тоест, че ти се роди полу-брат в ДРУГА къща и НЯМА да е ежедневно при теб!? Тогава КАК така, няма да ти се обръща същото ЕЖЕДНЕВНО внимание от майка ти!???

Хайде стига глезотии! И най-важното - НИЩО не можеш да "направиш", що за глупав въпрос, бебето не можеш да "спреш" да се роди.

12.   След 2-3 години ще се радваш, че не ти обръщат внимание.
А сега вниманието, от което имаш нужда, е различно от това за едно бебе. Никой няма да ти откаже разговор, общо забавление и т. н.
Бебето ще го люлеят, лигавят, гъделичкат - какво толкова ще делиш с него?
Относно подаръци и т. н. - ако родителите ти са стиснати по принцип - с бебе или без - все тая. Аз съм 1 дете, но са ме лишавали много повече от родители с 2, че и 3 деца.

14.   Разбирам те! Обади ми се, ще се видим и ще поговорим.
твоята Ани

16.   Здравей момиче. Пише едно почти 17 годишно момиче. Аз съм единствено дете на разведени родители. Живея с мама. Ако на мен ми се беше случило бих се радвала че няма да ми обръщат внимание. Особено като навлезеш в тийн годините(догодина) ще искаш да не ти се месят в личното пространство. Но след няколко години ти ще си пълнолетна и ще правиш това което си поискаш. Но погледни другата страна. Ами ако станеш близка с брат си? Сигурна съм или че ще го мразиш вечно или след време ще станете най-близки.

17.   Поредния егоистичен автор . Леле боже - нямам думи - аз имам 2 доведени сестри близначки дето са на 15 г и много ги обичам а тя на 12 г вчерашна ..... (цензурирано) не искала брат. Я се засрами малко!

18.   Не мога да повярвам, на 12 г пък да не иска брат. Много си зле . Аз съм мъж на 28 г и имам доведени сестри близначки които са на 15 години Много ги обичам и винаги съм им омагал . Седнала да реве че не искала брат . Много неправилно решение и егоистично - без извинение .

19.   Отговорът ми е: Ще имаш брат! На 12 съм и не са те питали.

Свиквай - на 12 години си, не на 6! Не всяко нещо около теб ще става след твое разрешение и не за всичко ще те питат! Надеждата ми е да не станеш от онези възрастни, които са вечно недоволни мрънкала, очакващи да имат последната дума по всяка тема. Има неща, където ще е важно мнението ти и такива като това, където хората въобще няма да те питат, та какво остава да изпълняват желанията ти.

Колкото до чувствата ти към малкото - първо го виж, когато се роди, прекарай време с него и ако още не ти харесва, просто не се върти около него. Никой не те кара да бъдеш залепен/а за него, ако не го искаш, но появата му вероятно ще бъде факт след 2 месеца, ако си спомням добре в кой месец писа, че е майката.

20.   Малката, нямаш право да се месиш в живота на родителите си а и ако наистина те обичат няма да започнат да те пренебрегват само защото ще имат общи деца с новите си половинки, което е напълно естествено. Мой съученик има доста голяма разлика със сестрите си и племеничките му му са почти връстнички обаче и до ден ден днешен каките му му са голяма опора в живота. Шефката ми също има голяма разлика със сестра си обаче тя и е голяма подкрепа в трудни моменти. Сега си обидена, защото са те разлезили и си свикнала целия свят да се върти около теб, обаче може и да дойде ден, в който да съжаляваш, че си мислила такива гадости за бъдещите си братчета и сестричета.

21.   Аз имам сестра от майка ми и от друг баща. Тя е 11 г. по-малка. Аз след като завърших училище отидох в друг град да уча. Вече живея и с моето гадже на квартира и вече сестра ми я виждам само по празници. Хубавото е, че разликата ще ви е голяма. Няма да се карате много. Няма да мислите за едни неща. Приятелите ще са ви различни. А скоро от пубертета ще видиш, че изобщо няма да имаш нужда от внимание. Няма да забелязват, когато не си учиш уроците. Няма да ти се карат на 2-ките. Пък и ще е на баща ти, а ти през повечето време сигурно живееш при майка ти. На някой мой приятели пък им харесваше да имат брат или сестра. А на мен майка ми скоро след като забременя ми каза. Съмнявам се, че майка ти да е бременна. Но може да мисли за бебе. Та и тогава ще имаш повече свобода да правиш каквото си искаш.

23.   Аз съм автора. Благодаря на всички за съветите! И да знаете, че съм момиче.

24.   Авторке, , аз разбрах, че си момиче. Искам да те попитам, промени ли се мнението ти след това, което прочете тук? Ти ще си прекрасна и много обичаща кака!

25.   Пак съм автора.
Номер 24., да промених си мнението и мисля, че открих и добра страна на това да имам братче.

26.   Браво момиче! Ти ще си най прекрасната сестричка!

27.   Хей, и аз съм момиче на 13, единствено дете и с родители, които през целия ми живот са стояли заедно "заради детето". Както и да е скоро ще се развежат, майка ми иска второ дете, което със сигурност ще е с 14 години по-малко от мен. Това ме притеснява, защото аз вече свикнах сама, не ми трябва друго дете, както исках да е докато пораствах. Но да като цяло разликата в годините ми е проблем на мен, а не вниманието, за него ми е все тая вече.

28.   Към номер 27, шефката ми има поне 16 г. разлика със сестра си и пак са си близки, мой съученик също е доста близък със сестрите си въпреки голямата разлика във възрастта. До ден днешен те са му най - голямата подкрепа за всичко макар и племенничките му да му почти връстнички.

29.   И ти как по-точно реши, че го решаваш ти това? Изобщо веднъж поне постави ли се на мястото на майка ти или баща ти? След развод? С едно общо дете? Нова любов, нещо? Или не ги мислим тия неща изобщо... егоизъм пълен, света не се върти около теб

30.   Малко се издразних, като видях колко хора са я навикали. Нормално е според мен да се страхуваш. Моята история мисля, че ще ти помогне малко или много. Трето дете съм и имам двама по-големи братя от мен. Единият е с 11 години по-голям, а другият е с 17. Винаги съм искала някой по-Майкъл от мене, но ми беше ясно, че мама няма да иска още деца. Братята ми и цената на по-големият винаги са си играли с мен на настолни игри и мен също ме беше малко страх, че това ще свърши, защото жената на брат ми беше бременна. Две години и половина по-късно мога да ти кажа, че съм много щастлива, че това бебе се роди живо и здраво, защото тя много ме обича и аз нея също. Сега аз съм по-голямата и се старая да си играя с нея както братята ми си играеха с мен. Да наистина сега те не си играят с мен, но пак ходя на гости у тях и пак имаме комуникация. Сега жената на брат ми е бременна с момче и аз пак нямам търпение то да се роди понеже знам, че вече не съм аз най-малката. Сега винаги ще има някой който ще иска да си играе с мен дори и когато аз не искам ;) Баща ми почина преди една година и ако не беше това малко дете което да ме успокоява и да ми казва, , ичко ше бъде наед” никога нямаше да съм толкова добре. Радвай се на живота си сега и повярвай ми да имаш брат или сестра е повече от чудесно! Това е най-хубавото нещо на света! Ще се радвам да си пишем, защото ми звучиш много приятна! Аз също съм на 11 и почти навърших 12(2009 съм) Дано историята ми да ти е помогнала! :) <3

Мария 11 години <3

31.   психопатията се заражда в ранна детска възраст, дамммм

32.   Аз съм авторката. В момента имам две братчета и няма да лъжа, дразня им се понякога, но като цяло не е такъв проблем. Номер 30, много благодаря, помогна ми! Много миличко ми стана като го прочетох! <33 Сега, когато имам братче от мама, наистина е по-лесно да се измъквам от разни ситуации и имам повече свобода. Благодаря на всички хубави коментари и отново на номер 30!

33.   Това твоето е егоизъм. Аз винаги съм искал да имам сестра .