Споделена история от Тинейджърски

Дали проблема е в мен или...
Момче на 19 (почти 20) със социална фобия, но това е друг проблем. Доста съм притеснителен и често това ми докарва доста провали във всяко мое начинание. Родителите ми винаги са искали да бъда отворен, общителен, но аз съм противоположното. Често баща ми ми намеква, че съм смотан и задръстен. Да, финансово много ми помагат, не отричам. Често говорят за мен, малкия ми брат ми каза че са говорили “той е смотан, задръстен, дребен е”, а не съм чак толкова. - 1. 70 75 кг и тренирам. Знам, че няма как да бъда перфектен за тях и винаги ще е така. Подтискат ме цял живот и не мога да изляза без дори малко притеснение, защото ще ме разпитват къде, как, защо.. Помогнете ми.

Коментари

1.   И аз бях като теб, сега съм напълно различен човек. Нещо което можеш да направиш е да се запишеш да тренираш боен спорт не толкова за уменията, колкото за психика и самочувствие. Отделно... казваш социална фобия, та ако все още си девствен ти препоръчвам да си намериш някоя какичка около твоите години да, пък може и по-голяма естествено да те отрака. Когато ще минаваш покрай много хора, когато те гледат и се чувстваш притеснен просто дишай дълбоко, наистина помага и успокоява. Все имаш някой приятел, започни да водиш по-задълбочени разговори и гледай ти да взимаш инициативата в разговора, тоест не очаквай теб да те питат и тогава да отговаряш само да/не и до там. Говори по-разчупено с познатите, дори и хич да не ти пука за тях, ще видиш че няма страшно.

2.   Проблема не е в теб, просто не си намерил твоите хора. Спортувай, чети книги общувай най-спокойно като виждаш, че не те възприемат ги сменяш и отиваш при други. Винаги си имай свое мнение и го устоявай до последно. Създай си амбиции в неща, които си добър и се справяш без проблем. Създай си свой стил обличане, държание, хумор и т.н. и да не ти пука за чуждото мнение, приемай го с присмех. Нещата не стават бавно или бързо всичко зависи от теб. И запомни никога никога не се предавай. Пожелавам ти успех.

3.   Пич, родителите ти са комолексирани олигофрени (не се обиждай), набиват ти собствените си комплекси. Аз съм 1, 74 и никога никой не ми е казвал дребен странно. Другото е да им напомниш, че си тяхно произведение и носиш ТЕХНИЯ ген! Тва да си мачкаш децата психологически незнам какво същество трябва да си. После да замазваш с финансови инжекции. Евала на ваще - дегенерати. Горе ти го казаха почни да тренираш нещо ще ти помогне.