Споделена история от Тинейджърски

Слушам музика по цял ден
Здравейте! Момиче на 16 съм, интелигентно, добре изглеждащо, възпитано, от добро семейство.
Това, за което пиша тук далеч не мога да нарека проблем, но е нещо, към което съм вероятно пристрастена, поради това се зараждат от известно време и притесненията ми.

От както се помня обожавам музиката. Аз съм завършен меломан. Слушам абсолютно всякакъв стил музика, каквото можете да си представите- от сутрин до вечер. Пример: Първото нещо, което правя, когато се събудя, е да си пусна музика. Вечерта, нормално, ако съм стояла до по- късно, както обикновено пак слушайки музика и малко чат с приятели, някакви песни ми се въртят в главата от самото събуждане. Ставам, слагам слушалките, понеже ми е неудобно всички вкъщи да слушат музика с мен, и отивам да си мия зъбите. Освен това обичам и да танцувам, за капак, и то доста добре. И по цял ден стоя пред огледалото като някоя самовлюбена... Имам доста ангажименти и много за учене... Добре, че се справям с лекота в училище и с задължения ми там, и изкарвам прилични оценки, без да си давам много зор, понеже мързела в мен надделява над всякаква друга дейност.
Някой друг има ли подобен “проблем”, или съм единсвената откачена? Споделете!

Коментари

1.   Здравей аз съм момиче на 12 години. Нормално е момичетата на тази възраст да обичат да слушат музика и да слушат непрекъснато и да са влюбени в нея!.
Ще пораснеш и музиката няма да ти е толкова важна и няма да ти е такъв голям приоритет!.
(НЕ СИ САМО ТИ!!!).

2.   И аз съм така . Музиката винаги ми е давала пример . Дори от малък имам талант в пеенето. Жалко,че не станах певец . Щеше да ме чуеш

3.   Бях по същият начин. С времето това поотшумя доста. Според това, което съм чела, пристрастяването замества нещо друго, от което имаме нужда, та се замисли каква празнота имаш за запълване (всички имаме, но при някои хора е по- силно) и се заеми с решаването на проблема с тази празнота.
Друг вариант е просто да е много силна любов към музиката и танците, затова помисли дали да не се запишеш на танци или на някакъв инструмент.
Ако имаш собствена стая и уредба, тихичко си пускай музика на нея или си купи малка колонка. Слушай музика така през поне част от времето, за да си пощадиш слуха.

Black Sabbath

4.   Хей! Аз съм на 14 и например по цял ден слушам Искрата - Непознато място , Помня , слушам СкандаУ Боговете , Михаела Филева , Маринова , Павел и Венци Венц , Миро , Графа , Рафаел-Магнит и вече чуждестранни певци. И аз като теб обичам да танцувам , а и пиша. Спокойно , сладка! Това е просто страст и в това няма нищо лошо! Ти , аз и всички останали , които споделяме това хоби за забава, не правим абсолютно нищо лошо! Изпращам ти много целувки и прегръдки!

5.   Само не разбрах какво общо има това как изглеждаш и с това че обичаш да слушаш музика XDDD??

6.   Аз също съм почти прирстрастена към музиката... Май не чак като теб, но много обичам музиката, различни стилове и слушам всеки ден, а когато не слушам все си тананикам някаква мелодия. Обичам и да свиря, свиля на пиано и китара. Но понякога обичам тишината, дори ако слушам в продължение на час музика, когато я спра оценявам тишината. Ако музиката не те разсейва от училище или от контакта с други хора или от каквото и да е било друго важно нещо, то според мен това не е никакъв проблем, щом ти е приятно. Музиката носи дълбоки чувства, който думите трудно могат да изразят.

До номер 3. Само един познат слуша Black Sabbath, но не толкова, колкото мен. Когато го видях изписано накрая на коментара, направо щях да се разплача от щастие - какво съвпадение... Това ми е любимата група!!

Black Sabbath