Споделена история от Тинейджърски

Проблеми с съученици
Здравейте! Аз съм момче на 13 г. (7 клас). В класа ми има момче което си мисли, че света се върти около него. Бие се без причина удря съучениците си бе никаква причина. Не е циганин. Аз не искам да се бия защото не искам да се приравнявам на неговото ниво. Като цяло не съм човек който обича да се бие и т.н. Помогнете ми защото класната ни бездейства. Дали е заради момичетата или нещо друго? Помагайте! Как да се справим? Моля модераторите да споделят историята! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Обърнете се към директора и класния. В такова положение може да е необходимо да се смени класа или училището. Но пробвай да се обърнеш към учителите. А пък седми клас може да ти е последна година ако почнеш средното в осми. Помисли си къде ще учиш средното, гледай да е в добро училище и в какъв клас ще попаднеш.

3.   Ако физически си по-силен от него, кажи му, че прекалява и ако не престане ще предприемеш мерки. Ако И аз бях като тебе на твоите години, мразя да влизам в спор и да се бия, но понякога трябва да си твърд.

Ако физически той е по-силен от тебе, съберете се няколко момчета и го помолете учтиво, без да се стига до бой, но ако тръгне да ви напада действайте.

4.   Спретни му интрига с други хора от даскалото и те ще си го бият,а ти ще си малък Макиавели в сянка,вместо дребен хулиган.Изпринти си този коментар и си го качи на станата у вас посредством кабърчета,дори да не последваш съвета ми,защото именно такива действия различават босове,министри,адвокати и топ-милиардери от обикновенния "масов" народ-стадо.

5.   Ако не са ти приятни, се премести в друго училище! То и без това учителите бездействат и при мен... Оправяй се сам.

6.   Споделете на родителите си и да поставят въпроса на родителска среща. Ако нищо не става, има и директор и районен инспекторат. Не се оставяйте да ви тормози.

7.   Обадите се няколко човека в полицията и кажете, че сескуално во е малтретирал.
Аз го направих и съсипах живота на един такъв!

9.   А как предлагаш кланата да действа, да влезе в боя, може би? Особенно ако боищата не стават по време на час тя няма права. Само ако някой се сбие по време на нейния час тя има право да го предупреди, при повторна проява може да се обърне към директора, но това само по време на часа й.
Вие обаче като съученици имате право да съберете подписка той да бъде преместен в друг клас и да я представите на директора с входящ номер.

11.   7-ми клас си, изтрай още 2-3 месеца докато свърши учебната година, вземи си матурите с прилични оценки и кандидатствай в друго по-нормално училище. Това мога да те посъветвам аз. Щом даскалите не взимат никакви мерки значи училището ти е пропаднало и трябва да си търсиш по-добро. В никакъв случай недей да му падаш на нивото на този келеш.

13.   Даскалите ни са ужасно безхаберни по отношение на насилието в училище. Просто ги мързи да гледат, камо ли да се загрижат за ученик. Не се обръщай към даскал- няма да си мръдне пръстта.
Това лапе явно не получава любов и внимание вкъщи. Явно има кофти родители, баща тиранин, или просто си е садист. Може да си мисли, че така е страшно мощен, харесван и як. Ама е мижитурка.
Определено е за лечение и за психолог. Не започвай да се биеш пръв, но не и стой и да мълчиш, ако те напада. Такива ги оправя само бой, но бой от голям човек. Обърнете се към директорката, да му се привикат родителите на това ангелче и поне да го лекуват, къде с бой, къде с хапчета. Това са си наченки на психопат.

14.   От автора - мерси много

15.   Приятелю, когато бях на твоите години за такова поведение ми пишеха забележки, не можеш да си представиш какво изпитвах тогава .
Най- доброто,което можеш да направиш и просто да игнорираш момчето, вече ако прекалява поговори с него, но не влизай в физическа саморазправа,за да не накажат теб за това. Един разговор е достатъчен, попитай го защо се бие и дали няма някакви отклонения за да прави така. На 28 години съм и от опит знам,че физическата разправа е забранена . Но ако вече ти идва да го удариш вместо това може да смениш тактиката, като поговорите с класния ръководител или директора, те са хората,които ще вземат необходимите мерки .

16.   Номер 5, ако му беше лесно да се оправи сам, щеше да го направи. Ние просто искаме да помогем за да дадем съвет . Кой знае, онзи какво е наговорил за да не го бият другите -