Споделена история от Тинейджърски

ПОМОГНЕТЕ МИ
Здравейте, моля ви за съвет. От скоро получавам паник атаки, предполагам, че е защото наще доста често ми посягат и вече ме е страх... Постоянно ме наказват за каквото и да е... може би най-безумното нещо заради, което ме наказаха беше, защото си направих чайче във чашата на майка ми без да я питам(подарък и е от нейна приятелка)Заради майка ми баща ми постоянно прекалява с алкохола и вече това му стана навик(да пие постоянно, примерно едно узу 700 мл си отива за няма 2 дена)Сега отново съм наказана, незнайно защо и не съм излизала от 2 месеца дори и до магазина, а до телефон и техника нямам достъп(пиша от телефона на една съученичка)постоянно ми посягат, майка ми ме нарича к*чка.... Тати не беше такъв, дори роднините ми мразят майка ми, тя е ужасен човек и знае само със бой... Никога няма да забравя как ми счупиха таблет в главата когато бях на 6... но нека да се върнем към същественото, моля ви за съвет какво да правя, не издържам, не мога да спя, нямам желание да ям, постоянно ме е страх и затова треперя постоянно.

Коментари

1.   На колко години си? Имаш ли баба/дядо/леля, при който да идеш? Говори с някой от училище, има психолози и т.н. Поговори с учител на когото имаш доверие. Пробвай да говориш с баща си когато не е пиян. Майка ти очевидно има проблем, но и баща ти с алкохола. Не знам, ти си ги познаваш как биха реагирали. Но потърси помощ от някой близък. Не трябва да живееш с тези хора.

3.   Обади се на телефон 116 111, той е за помощ на деца. Иначе кажи на училищния психолог, на баба и дядо ако са свестни. Търси помощ.

4.   Ето , противниците на Истанбулската конвенция да го прочетат.

5.   Обади се както те посъветваха на телефонната линия за деца на 116111 или на горещата линия за пострадали от насилие на 080018676