Споделена история от Тинейджърски

Леко подтиснат живот напоследък
Здравейте пиша тук, защото искам някъде да споделя. Аз съм 7 клас и ще кандидатствам. Проблемът ми е, че роднините ми искат да правя това, което те искат против моите интереси. Също така се опитват да ме манипулират, като засега не успешно. Единствено от страна на рода на майка ми са ми казали, че искат, каквото и да правя да ми харесва. От страна на баща ми се очаква да стана адвокат, а аз искам да стана уеб разработчик. Постоянно ме засипват с неискани съвети. Вече честно казано разбирам защо леля замина в щатите. И на нея постоянно и се месеха в живота, а тя сама се издържа. Понякога заради тази рода ми иде да живея не в щатите, а на другия край на света. Говорят ми как това да си уеб разработчик е недоходоносно как адвокатите взимали повече. Веднъж се опитах да им представя проучване, но нее. Американците само лъжат Русия пак щяла да е на върха. По байтошово време децата слушали роднините си и затова не били разхайтени. Мисля си в деня, в който навърша пълнолетие отивам в посолството на някоя англоговоряща страна и да се свършва. Пт такива хора понякога намразвам обществото ни в гнева си.

Коментари

1.   Учи това, което ти харесва. Може да са ти роднини, но нямат право да ти решават бъдещето. Няма да ти е лесно да учиш неща, които не ти доставят удоволствие. Следвай мечтите си, не съветите на роднини. Успех с кандидатстването! :)

2.   Аз пък тука постоянно чета за безработни адвокати. Вече за адвокатите и за икономистите няма работа, защото всеки втори става такъв.

3.   Виж сега! Гледай първо да влезнеш в добра гимназия. Гледай си ученето, създавай приятелства и гледай отвреме на време да разпускаш. След 5 години нещата най-вероятно ще бъдат по-различни.

Казвам ти това защото съм минал по този път. Давай смело напред и не се отчайвай. А и да ти кажа, че номер 2 е напълно прав. В днешно време има много хора, които са завършили право или икономика.

4.   Уеб разработчик, това е от ит сферата, доходоносно е, даже не е нужно да си най добрият, че да взимаш много пари. Наистина с адвокати и икономисти се напълни, докато в ит сферата, където има всякакви различни позиции, все има глад за кадри!