Споделена история от Тинейджърски

Форум Калдата-голям проблем, моля за помощ!!!
Здравейте! Скоро се регистрирах във форум Калдата и качих една тема за тийн въпрос, който ме вълнува. Аз съм на 14 години, никой (може би 1-2 човека само) не ми вярва и не иска да ми повярва, че съм на толкова години! Знаете ли защо!? Защото пиша грамотно, на висок стил, граматически и стилистически верни изречения, а не едносрични и наблъскани с гершки!!! И в края на този мой пост помолих да не ме хейтят и критикуват, а първите (и всечки -99% отговори бяха точно такива!!! ) само нападки, критика, подигравка до дупка! Моля ви, помогнете ми! Кажете, какво да направя, за да разберат, че не съм някаква "дърта лелка, педофил, представящ се на 14 годишно, майка на 14 годишно с провален живот и др. "!? Наистина вече ми е до гуша, травмирам се, моля ви помогнете ми!!! И това е и защото писах, че интересите са ми свързани с ядрена физика! И какво от това!? Аз знам много малко за нея, но ми е интересно да разбирам все повече и повече факти за ядрената физика! Абсолютна зубърка, зубрачка, аутсайдерка съм, именно заради това. Но все пак... Моля ви, помогнете ми и ми кажете (но без критика, не мога още и още! ) какво да правя!?
Извинете, ако има правописни или друг вид грешки, но в момента пиша директно какво се случи и продължава да се случва!
Да си изтрия ли всички публикации и профила там? Може би така ще е най-добре за всички? Благодаря предварително на модераторите и на читателите, че прочетохте историята и ще помогнете! Ако не желаете или не можете, поне не критикувайте и хейтете! МОЛЯ ВИ!!!

Коментари

1.   Абсолютни малоумници са там 80% от хората! Тука поне са по-свестни.

2.   Авторке, защо разкриваш годините си и се обясняваш, когато не те питат?

Бъди по-събрана и дискретна!

А там по-добре изтрий профила си, щом нещата, които четеш те нараняват!

Явно си по-чувствителен човек, тогава трябва да се пазиш от излишни и особено от негативни емоции!

3.   Ако търсиш по-научен форум, трябва да ползваш чуждестранни, например StackExchange секция Physics, Quora и т. н. Даже можеш да отвориш сайта на някой известен университет, например Oxford, да намериш мейла на някой професор по ядрена физика и да отправиш въпроса си директно. Не е гаранция, че ще отговори, но гарантирам че няма да те хейти или обиди :)

4.   Сърдечен привет, авторке.
Прекрасно е, че има умни деца като теб, които се вълнуват от наука и технологии. С основите на ядрената физика ще се запознаеш в самия край на обучението си в гимназията. Това е нормално, защото за да ги проумееш, трябва да си запозната с електричество и магнетизъм, и с вълнова оптика.

За увод в материята, която предизвиква интереса ти, ти препоръчвам ето тази интересна лекция на Кралската институция:
https://www. rigb. org/explore-science/explore/video/cosmic-onion-antimatter-matters-1993

Коледните лекции на Кралската институция са предназначени както за деца, така и за възрастни. Основател на инициативата е самият Майкъл Фарадей. Те са на различни теми, като филмираните лекции са и общодостъпни на запис на официалния сайт на Кралската институция.

Има и една интересна книжка, "Физика за начинаещи", може да я откриеш като пдф-файл някъде из мрежата. Това е първият попаднал ми линк, като написах в Гугъл "Physics for dummies pdf": https://kamsc. github. io/assets/links/Physics for Dummies. pdf

За конкретни разяснения може да се обърнеш първо към учителя си по физика, а после и към преподавателите в най-близкия до теб университет, към които учителят ти по физика може да те насочи.

5.   В сайта за който говориш има само хейтъри. Аз също съм имала публикации там и съм получавала само нападки. Спокойно не в теб е проблема.