Споделена история от Тинейджърски

Не ми идва цикъла
Здравейте момиче на 12 години съм и се чудя кога вече ще ми дойде... Знам, сега ще ме нападнете и ще кажете че има още многооо време до това, но аз вече съм се запалила по това "кога ще ми дойде" Много съм напрегната по мисълта че моите приятели на моите години вече са се развили много... Като гърди, цикъла и още много! Добре няма да гледам тях, но моята малка сестра, която е на 9 години е по-развита от мен! Знам че няма да повярвате, но е факт... Гърдите са и по-големи, вече има пъпки, а аз не и то още малко и следва и да и дойде цикъла и тогава вече не знам... Толкова ми е гадно най-вече, за това че не мога и да ви го опиша! Ето заради тези работи вече съм загубила надежда... И за това именно си мисля, че никога няма да ми дойде... При всяка болка на корема се надявам, че ще ми дойде, но уви... Моля ви дайте ми идеи как да ми дойде по-бързо, за да се свършва вече, ако изобщо е възможно... БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Коментари

1.   Недей да се сравняваш със сестра си, тези промени ще дойдат и при теб. Може тя бързо да се развива, но това си има и лоши страни. Много рано ѝ е свършило детството ( поне физически) и още от началното училище ще трябва да се оправя с акне и превръзки. На теб просто ти трябва повече време и това е окей. Аз съм на 15 и 9 месеца, но гърдите ми все още са малки ( чашка А), а много мои съученички ( все пак съм почнала по- рано училище и те са по- големи от мен) имат вече доста големи гърди, но не се притеснявам, защото то си е ген и просто изисква време.
Да кажа и за менструацията. Проблем е, ако менструацията на 16 не ти е дошла. Ако имаш течение от поне няколко месеца, сигурно скоро ще ти дойде. Обикновено идва горе- долу на възрастта, на която на майка ти ѝ е дошло. Например и на двете с моята майка ни е дошло на 13. Когато бях на 11- 12, бързах да порасна, но после разбрах, че няма смисъл. Тези промени сами ще си дойдат, важното е да си здрава.

2.   По-скоро сестра ти има проблем. 9 години? Ранен пубертет и хормонални проблеми цял живот. Това е от боклуците, които ядете и хормоните, които дават на животните във фермите. И всички замърсители на въздуха.
Идеалната възраст за първия цикъл е 13 години, плюс-минус една година. Тоест чак на 15 ако нямаш, значи имаш проблем. Преди 11г също е проблем, дори по-голям.

3.   Няма нищо хубаво в това да се опъпчваш всеки месец, да те боли я гърди я корем, да те налегне зверски глад и също така да стоиш с превръзка август месец на 40 градуса например. Карай си безгрижието и не бързай, цяяяял живот ще имаш после за тая работа.