Споделена история от Тинейджърски

Нормално ли е 16 годишен тинейджър да не може да си намери секс?
Съжелявам че ще ви занимая с моя проблем, а той е следният. Аз съм момче на 16 години и вече се чуствам неудобно сред моите връстници ..... когато и където да се проговори винаги участва темата секс а аз съм толкова некомпетентен по тази тема че...... та молбата ми за помощ е евентуално някакви съвети как да постъпвам.

Коментари

1.   Нормално е на вашата въэраст да мислите само за секс, но ти не се притеснявай. Да не мислиш че твоите приятели са толкова компетентни на калкато се правят. Повечето обичат да се изхвърлят и обикновено преувеличават. Ами прави го и ти. Шегувай се, само не се връзвай и да се сдухваш. Пък за другото споко. Ще дойде време когато и ти ще си компетентен закъде бързаш. На 16 си все пак.

2.   Секса не е спорт. Аз съм на 32 години и бях девствена до 20 годишна възраст. Направих го от любопитство, защото всички го бяха правили. Не беше нищо особено. Съжалявам, че не изчаках до 25 годишна възраст, когато срещнах Истинския. Тогава чак разбрах какво е секс и любов.
Моят съвет е да не бързаш и да изчакаш подходящото момиче. Само тогава ще разбереш истината за секса и какво представлява той. Преди това не е лошо да прочетеш малко литература по някои въпроси. Все пак трябва да си подготвен. Потърси в интернет, има достатъчно. И не се притеснявай, никой не е умрял девствен :).

3.   Как трябва да постъпваш :) Просто изчакай подходящия момент. Не е целта да се хвалиш пред приятелите, а да е задоволено момичето. И не е нужно да бързаш толко не се вайкай :)

4.   Бъди сигурен, че разбират от секс само на думи...
Искат да се чувстват значими и си измислят куп истории, а всъщност са с нулев опит (в което няма нищо лошо, просто е твърде рано).
Не се вживявай толкова...
Пошегувай се с тях, че сами си вярват и ще видиш реакциите им.