Споделена история от Тинейджърски

Имам кафяво зацапвате и съм много притеснена!
Здравейте,аз съм момиче на 13 години! Искам да ви споделя един проблем, за който даже не знам дали да се притеснявам или не... Имам тъмно кафяво течно зацапвате,което няма мирис и е лепкаво... По принцип на мен не ми е дошъл още цикълът,но имам бяло течение и това кафяво зацапване! Също така осещам дискомфорт там долу и парене,не знам какво е това,но ме притеснява! Моля ви кажете ми това нормално ли е или трябва да се притеснявам! И моля ви кажете ми какво да правя... Благодаря предварително!

Коментари

1.   Когато менструацията ти се забави, това може да доведе до кафяво течение. Когато изхвърляш ендометриална тъкан, по–старите клетки ще бъдат по–тъмни, което ще доведе до по–тъмен цикъл. Също така е обичайно вашият цикъл да тече по–дълго от нормалното, когато се е забавил. Ако течението е приблизително с една и съща структура и е подобно на това в нормален цикъл – няма от какво да се тревожиш.

2.   На мен така ми изглеждаше първият цикъл. Ако продължи няколко дни и после спре, това е. Ако не, отиди на гинеколог. Няма проблем, ако си девствена.

3.   Може би, това ти е първият цикъл. Нямаш ли майка , с която да си споделиш вълненията?

4.   Това вероятно е първият ти цикъл. Ако имаш свястна жена около себе си - майка , баба и пр й сподели.

5.   Кажи на майка ти.

6.   Мило девойче, сподели на мама/баба/сестра или жена, която смяташ, че може да ти помогне като те заведе на гинеколог.

Предходните коментари - да, много причини може да са, но това е 13 годишно дете, което все още няма цикъл, има кафяво течение и дисомфорт. Посещението при гинеколог е задължително дори да се окаже нищо. Женското здаве е много важно!

Успех, миличко! Дано е само първи цикъл.