Споделена история от Тинейджърски

Защо не ме разбират
Здравейте, аз съм момче на 15 години от град Варна. Искам да споделя проблема си и той е следния, по принцип слушам метъл, рок и други подобни, много харесвам този стил, но същото не може да каже майка ми и баща ми, не го харесват това и не го приемат много добре, но не са само те. Миналата година исках дълга коса и си пуснах на'ще не бяха много доволни, по едно време си намерих една приятелка и тя беше метълка, майка ми не я харесваше, защото пушеше. И с още други неща оставях майка ми без думи.

Еми вчера си лакирах ноктите в черен цвят, много ми харесват, прибрах се късно и тя не ги видя, но ще ме види и не знам какво ще каже, вече имам чувството, че горката ми майка ще се откаже от мен.

Благодаря на всички, които изчетоха историята ми, ще се радвам да ми дадете съвет и ако имате такива преживявания да ги споделите.

Коментари

1.   Покажи и снимки на старите рок групи - в тях има много юъже с черен лак по ноктите. Фреди Меркюри от Queen например. Сещам се, че и Кис също имат снимки с лакирани нокти, Мерилин Менсън също.

2.   Е, ти ще кажеш, че всяко свое действие го свързват с реакция от страна на майка ти. Като нарочно да искаш да я провокираш.
Жена съм, може би на възрастта на майка ти. Слушам рок основно, също джаз и класическа музика. Слушам си музиката със слушалки, никой не е длъжен да слуша моята музика. В къщи сме си само рок фенове иначе, но дори и така не винаги на другия му се слуша точно пък тази музика, точно пък когато на другия му се слуша.
За приятелката пушачка на подобна възраст, всяка нормална майка ще гледа с подозрение и неодобрение. За дългата коса били недоволни, но не са ти забранили или задължили да се пострижеш, нали? ! Тоест, родителите ти са достатъчно либерални, но все пак родители, не са ти 15 г приятелчета.
А иначе ти проблем с майка си нямаш, проблемът си е в твоята глава.
Какво ти пречи да и кажеш нещо от сорта на "обичам метъл, ще си слушам със слушалки. Но обичам и стила на обличане например, за това може да ме видиш и с черен лак на ноктите. Метъл стилът ми не включва обаче цигари и дроги"
Ти май искаш да си бунтарче, пък няма срещу кого защото родителите ти са доста отворени хора :)

3.   Всеки има право да бъде какъвто си поиска, само че това с ноктите, понеже други ден започваме училище, гледай да не ходиш така там, щото 100% ще ти се смеят и ще те бъзикат. Иначе бъди какъвто си поискаш, даже е добре, че слушаш рок и метъл, отколкото примерно да си чалгар. Поне за мен.

5.   Ми няма кво да се лъжем, странни сте!

6.   То и аз слушам метъл и рок, но това не означава, че трябва да приличам на тях. Изобщо не е държа като тях и не си купувам техни дрехи. Знам групи, но дори не им знам имената на певците. Много ми е странно как и хората, които слушат чалга правят секс за по 1 вечер, обличат се разголено. Ми да си слушат музиката, но нека не се правят на тях.

7.   Слушай рок със слушалки. Колкото до черния лак намери снимка на някоя популярна личност с такъв лак и я покажи на майка ти.

8.   Пич, бъди бунтар срещи простотията, срещу това да се държат зле с възпитаните и умни хора, които не мечтаят да станат престъпници, а хора с добри професии в полза на света, в които живеем. Бъди бунтар срещу хвърлянето на боклука на улицата и чалга културата, която учи на помярски отношения между хората.