Споделена история от Тинейджърски

Татус
Здравейте. Момиче на 14 съм и от скоро имам една идея, която постоянно я обмислям. Искам на глезена от вътрешната страна да си татуирам малка татуировка (пчеличка; по 3 причини, но не искам да ги казвам). Имам приятелка, която сама вкъщи със специална игла и мастило си направи татус (пак май на глезена) и всичко се е получило добре, не е имало проблеми или инфекции. Тя не е професионалист, сама се е научила, но мога да 'и имам доверие, защото го е правила и е умна и знае. Да го направя ли, или ще съжалявам след години? Според мен няма много да съжалявам, защото, първо, тя ще е много малка, второ, тя е на глезена и не всеки ще ми гледа краката, дори през лятото, трето, тя ще е твърде проста и няма да има много детайли. Но ако го направя има друг проблем.... Родителите ми не знаят и нямам намерението да ги моля въобще, защото лошо ще стане. Ясно е, че няма да ми дадат, но после ако реша да го правя, сигурно ще ме проверят след време, а глезена ако не съм с чорап/обувка/бежава лепенка/грим в този момент, край. И не знам как ще го крия, защото е тъпо всеки ден да ходя с лепенка като съм вкъщи и е лято/пролет/есен като не стоя с чорапи или постоянно да слагам коректор или фон-дьо тен. Изобщо какво да правя, защото много искам.

Коментари

1.   Е за какво ти е този татус като ще го криеш?

2.   Ще съжаляваш и после ще се чудиш как да махнеш татуировката. Премахването е доста болезнено, а и не навсякъде успяват да я премахнат капествено.

3.   Генерално не бих се доверил на приятел, братовчед и така нататък без да е професионалист и само защото "разбирал".
Второ идеята ти за татус е тъпа, но твоя си работа. Аз съм никой и не трябва да ти пука за мнението ми, живота си е твой.

Татуировки се правят от професионалисти, които работят качествено и без рискове от инфекции. Татуировката трябва да е нещо смислено, което да загатва за теб, твои мисли, твои преживявания, твои цели, не да си татуираш България над всичко и да мяташ боклуци навсякъде.

4.   Абсолютна тотална простотия. Намери да правиш нещо по-смислено и не се води по акъла на другите като теб.

5.   Пълна простотия. Ако ще си правиш татуировка, иди в нормално студио. Поне спазват някаква хигиена. Но пак е простотия. Жена ми има няколко татиуровки, които си е правила като е била между 16 и 20. Две махна, другите ги остави, защото от тия махнатите си останаха белези. Самата татуировка я няма, но стои нещо като белег. С годините кожата ти ще се промени, самата татуировка ще се промени... и трябва да си наясно, че по-красива няма да стане.

6.   2- Не е толкова болезнено защото тя като е малка лесно ще се махне принципът е да се изгори кожата където е мастилото и като е малка съответно ще боли малко защото ще се изгори само малка част от кожата

7.   И също изгарянето се прави с лазер и попринцип боли повече слагането от колкото махането

8.   Ма верно, веднага "татус", пчелички, пи*ки и т. н. Как пък един на 14 не влезе тука и да напише какви идеи има за света, как мисли да се развие, нещо ползотворно. Примерно, "помагаме на една самотна баба". Сигурно тия, които ги правят подобни неща, просто не влизат в подобни сайтове, защото нямат време. Това ме кара да помисля и за себе си...
Иначе са прави, абсолютна, безсмислена глупост. Ето, номер 3 пише да не слушаш никого, защото "живота си е твой". Да, обаче, хората сме се запазили(или поне бяхме се) през годините заради колективното учение. Тоест, предходно поколение пази от по-предходно научените неща, за да ги предаде на новото. Така че, за да няма тема след 20 години "съжалявам, че се нашарих като плашило", се сдържай и си насочи енергията в по-смислени неща.

9.   Благодаря на всички за коментарите, но то и да искам в студио (аз съм от София) искат, ако нямаш 18, придружението на родител. Това отпада. Наистина може и да сте прави, че не е добра идея да го правя.

Авторката

10.   Тялото си е твое, но реално както са писали и преди мен - татусите са по-скоро не себеиязва, а липса на самочувствие и желание да бъдеш забелязан. И когато човек не може да измисли нищо смислено, за да бъде забелязан, защото е посредствен, решава, че като се нашари ще привлече внимание върху себе си. Донякъде е така - аз лично забелязвам подобни "нашарени" хора и искрено ги съжалявам, защото разбирам колко не се харесват в собствената си кожа, за да се опитат да я преобразят... Е да, ама проблемът е в главата... Замисли се защо до неотдавна единствените хора с татуировки общо взето бяха пандизчиите и мъже, минали през родната казарма... И защо до ден днешен в сериозните институции не гледат с добро око на хора с татуировки, а в Япония дори татуировките са си направо знак, че си член на мафията... Млада си и се водиш по мейнстрийма, но вярвам че ще достигнеш и до етапа, в който ще вземаш далеч по-стойностни и осъзнати решения от това как да се нашариш или с кой да спиш, за да си вдигнеш "рейтинга" сред околните младежи.

11.   От авторката към номер 10. Не знам защо реши, че искам да привличам внимание, като обмислях за нещо много малко и то на глезена и не всеки ще го вижда, дори и през лятото. Със сигурност не ми е за това. И всички сметнаха за много тъпа идеята ми за татуировка, но тя означава много за мен. Даже има 3 "значения", ако така мога да кажа. Просто не си мислете, че е за внимание, ако беше, щях да искам нещо по-голямо и на лесно видимо място. А за номер 8: Аз няма да се шаря, а просто искам една мъничка татуировка. Не знам дали да я правя, но може би няма.

12.   Съветът ми е да не го правиш.
Първо, татуировка от непрофесионалист със сигурност ще изглежда зле. Има си техника, дори и за малките татуси; татуистите се учат с години, и обикновено са художници, приложници, въобще разбират от изкуство, а едва ли твоята приятелка е професионалист.
Второ, рискът от инфекции и усложнения не е за пренебрегване. Мой съученик така сам си беше пробил дупка на носа за обица и при него нямаше проблем, но проби и носа на една съученичка, при която се получи страшно възпаление и доста време й отне да се лекува.
Аз имам малка татуировка, която си направих на доста зряла възраст, но сега, десетина години по-късно, ми се ще да я няма, дори обмислям да я махна с лазер, толкова вече не ми харесва.
Не се поддавай на първосигнални импулси. Изчакай, навърши 18 и ако все още искаш татус, отиди при професионалист в студио, за да стане като хората. Успех!

13.   Абе, момиче, какви са тия глупости? На 14 с татуси. Порасни още малко на години и на акъл и ще разбереш каква глупост е това.
Никога няма позволя на моите тийнейджъри да си направят татуировки. Нека съм старомоден.

14.   Ето слушай сега. Аз съм мъж на 24. На твоите години ходих по мачове и бях ултра националистически настроен. От тогава планирах как на едната гърда ще ми е България, на другата Левски, на краката неща за отбора ми, на гърба някакви други простотии. Ми дойде ми акъла постепенно и се радвам, че си татуирах някакви стойностни неща. Ако бях решил да го направя тогава сега щях да си блъскам главата някъде.

15.   Татуировки- НЕ си правят хора, които имат ниско самочувствие или за да се пъчат пред другите, а защото искат да си имат нещо татуирано на тялото-което има СПЕЦИАЛНО ЗНАЧЕНИЕ -лично за тях самите.
Към авторката-недей да се влияеш от чужди мнения-ти си решаваш, тялото е твое, животът си е твой, ако искаш-го направи, защото потиснатите желания-са по-лошо нещо. Има много хора, които са си правили татуировки в домашни условия-само с игла и мастило и са си живи и здрави, и нищо им няма.

16.   След като си я направиш няма нужда да криеш от родителите си. Нищо няма да могат да направят вече. Една приятелка стана на 18 имаше пари и в студио си направи. После си я показа на родителите. Беше и на ръката.

17.   Аз съм сигурна, че поне една от причините за татуса е момче! Защо не ни обясниш 3-те значения, сайта е така ли иначе анонимен. Никъде няма да те чуем или видим. На 14 години е рано за татуировки изчакай поне 17! И който си е направил един татус е последвал и още, и още. Грозно е, момиче да има татуировка изрази чувствата си, към човека заради който я правиш. Защото съм сигурна, че го правиш заради някое момче! Не го прави, защото може да съжаляваш. И съм сигурна, че ще съжаляваш.