Споделена история от Тинейджърски

Интересни филми и книги
Ще ми препоръчате ли интересни романтични филми и книги?

Коментари

1.   Наскоро гледах "клуб за разведени" леко филмче, с комедийни нотки, но и с добър извод за любовта.

3.   Филм
"Palmeras en la nieve" по романа на Gabás

Книга
"Любов по време на холера", на Маркес

4.   Отнесени от вихъра е наистина добър. Първо гледах филма (от 1939) после прочетох и двете части на романа. Историята е интригуваща и наистина пресъздава атмосферата на тогавашната епоха.

5.   Не си падам много по тоя жанр нито в киното нито в литературата, ама ще споделя с теб произведенията които ми се сториха оригинални и ме разчувстваха.

"A tres metros sobre el cielo", филм по едноименния роман на Federico Moccia. Режисьорът е Fernando González Molina, от 2010 година. Гледам по Netflix са пуснали серия, ама не си заслужава. Филмът е супер, много истински и прочувствен. Много ми хареса и поне 3 пъти съм го гледала (повтарям, че не си падам много по романтични филми, но този наистина много ми хареса). Не знам дали ще намериш преведен на български, но сигурно на английски ще намериш без проблем. Чела съм и романа но не ми хареса, стила на писателя не ми допада много. Мисля че това е единствения филм който ми е харесвал повече от книгата. Все пак, може да хвърлиш око и на романа, състои се от 3 книги: "A tres metros sobre el cielo", "Теngo ganas de ti" и последната забравих как се казва.

"Como agua para chocolate", роман на мексиканската писателка Laura Esquivel. Четох го преди доста време. Толкова ме зариби че го прочетох за два дена. Не знам обаче дали изобщо има превод на български.

"Кралица Марго", Дюма. Не е точно любовна история, но има такава. Въртят се интриги около Френската революция. Малко е тежичък за четене, но си заслужава.

Сагата "Здрач", Стефани Майер. Вампири, тийнеджъри и т. н. Бях започнала да чета първата книга и ми се стори интересна. Филмите не са нищо особено, може и без тях да минеш.

"Забраненият плод", Халид Зия Ушаклъгил. Не съм чела книгата, ама съм я сложила в списъка на книги, които ме интересуват. Има сапунки по романа. Едната е турски сериал, а другия е латино версия на Telemundo.

6.   За книги ти давам цял автор - Колийн Хувър. Може да започнеш с "Жестока любов", част от книги са обвързани, но не като история, а по-скоро част от героите се появяват и в други книги.

7.   Може би, трябва да се напише и за каква възраст се търси. Май за 13 години предложенията са различни от за 17-18 години.

8.   от Авторката-на 27г. съм, гледала съм ги тези филми и съм чела препоръчаните книги. Благодаря на всички за коментарите. Може би трябваше да пусна темата в друг раздел, но в последните години чета предимно книги в жанра-Романтично фентъзи и затова реших в този раздел да кача поста.
Реално-колкото обожавам книгите, толкова-обожавам и филмите. Изчела съм доста книги, като по-тежките, ако мога така да се изразя, автори-ги четох още на 14-15 години, с времето преминах в друг жанр и така... За филмите-също доста филми съм изгледала, постоянно търся и намирам нови и интересни-и книги, и филми. Доста ги пресявям, избирам си само неща, които наистина ме вълнуват и ми харесват, винаги имам добри попадения. Но взеха да се изчерпват вариантите, дори се оказва, че аз мога да препоръчам поне 57 доста интересни филми и книги. Все питам разни познати да ми препоръчат нещо интересно, но те препоръчват неща, които вече съм чела и гледала, а в по-лошия случай и разни скучни филми и не толкова вълнуващи книги.