Споделена история от Тинейджърски

Нямам истински приятели
Здравейте, искам да разкажа моят проблем.
Напоследък виждам, че нямам истински проблеми, а по-скоро познати. Като за начало в класът ми не вървят нещата, лепят ми се точно тези, които не искам, имам една, която ми се лепна, която на всичкото отгоре, че я търпя си позволява и да се заяжда и я отрязах, защото търса хора, които се държат добре. Другото е, че тя ме иска, когато е сама или е скучно. "Приятели ми" от другите класове са от сорта на, , какво имаше на теста", , , какво учите", всяко мое отношение стига дотам. Понякога излизаме в голямото обаче, когато аз не ги каня, те дори не ми звъннат, не еме търсят, което означава, че не се интересуват достатъчно от мен. Нали да кажа, че винаги ми се лепят някакви смотанячки, аз си мисля, че стават за приятелки и накрая аз съм прецакана. Накратко - нямам истински приятели, такива, които ме търсят, когато им е скучно или няма с кого да излязат.
Мисля, че най-добре да зарежа всички, да не се занимавам да завързвам разговори, да не каня хора, които видимо ме използват и дразнят и ако с някой ми е писано - писано.
Ако можете да изкажате мнение по темата и съвет ще съм му много благодарна, защото наистина съм объркана.

Коментари

1.   Запознай се с нови хора, сега имаш най-добра възможност.
След 10-15 години ще имаш наистина 0 приятели, ако нямаш комуникативни умения

2.   Завърших гимназия преди почти пет години и искам да ти кажа, че в много малко случаи там ще срещнеш приятели, които да ти останат до живот. Дори и да имаш близки хора сега, до края на първата година след завършването ще се забравите. Сега си оформяте характерите, след години ще сте тотално различни.
Поддържай си там базови отношения да има с кой да пиеш кафе в междучасията и да проведеш бегъл разговор и не се коси толкова. И аз бях по същия начин, не ги считах за хора, не си говорих много с тях, но се въртяха покрай мен в междучасията и толкоз.
А започнеш ли работа, така или иначе ще ти се наложи повече да общуваш с колеги, там също ще намериш някакви "приятелства", но пак когато напуснат ще изгубите връзка след време. Разпускай както ти е кеф и не разчитай на останалите.

3.   И аз бях същата. В гимназията открих първата си и единствена истинска приятелка. Първо бяхме от един клас после се премести, както и да е. Беше с мен повреме на развода на родителите ми, скандалите с майка ми, разделите с гаджета, една операция, в най-трудните моменти винаги съм имала само нея така и до днес! Винаги ако имам проблем с мъжа ми, с децата, с работата тя е до мен и аз до нея. Да, мога да се похваля само с една такава приятелка, но тя е истинската. Имай търпение, и твоят човек ще дойде!

4.   Често е така, но не си длъжна да ги търсиш. Щом не искаш, не се занимавай с тях. Опитвай с други хора- с някои може наистина да се сближите, просто трябва да попаднеш на подходящите.

5.   Това да нямаш приятели е нещо с което трябва да свикнеш от сега. Аз в училище имах приятелки, но всичко приключи като завършихме. Училищните приятелства не се задържат след училище, всеки си хваща пътя. В университета ще те разочаровам, но едни имат деца, други са заети, трети са дръпнати. Аз там не си намерих приятели. Сега си имам приятел и само и единствено с него излизам, той е най-добрият ми приятел и гадже. Намери си приятел и си бъди само с него и ако той има компания ще дружиш с тях. Мани ги тея момичета.

6.   Ето какво мисля по въпроса: аз съм всъщност в подобна ситуация и мисла, че е най-добре ако някой те дразни да го оставиш, а ако някой, иска да се сприятели с теб, нека.

7.   Ще те разочаровам с информацията, че никой няма такива! Хората са станали повърхностни и не знаят какво е да бъдеш истински приятел на някого.

8.   хубаво си решила, като не те искат!
1) започни някакви курсове по АЕ или друг език, ако ти е ясен този, там ще срещнещ нови хора, а и ще научиш още един език!
2) започни тренировки, най-добре групови, най-добре боен спорт! В залата ще намериш свястни хора, които ще ти останат контакти до живот.

9.   Мисля че си около 13-14 год. на тази възраст няма истински приятели.