Споделена история от Тинейджърски

Вече започва да ми писва
Момиче на 14 съм и имам проблем с най-добрата ми приятелка. От детската градина сме заедно и сега в 8 клас влязохме случайно в един клас. Това звучи прекрасно, но.... не чак толкова. Първоначално си бяхме двете на един чин в новия клас и постепенно се сближихме с някои момичета от класа и така тя започна повече да им обръща внимание и седнахме с други хора. Ясно ми е, че тези хора са 'и по-интересни, защото са нови, но преди не беше такава. От десет години се познаваме и живеем на 20 минутш една от друга и пътуваме заедно за училище. Започна повече с тях да говори, ние в училище почти не си говорим. Пътуваме заедно, тя не ми говори, опитвам се нещо да 'и кажа и тя не продължава разговора. Вече комуникацията не ни върви, а тя е най-важното нещо! Преди няколко дена станаха едни неща с едно момче и чак тогава започнахме много да си говорим и сега пътувам с нея и си говори по телефона с една наша приятелка. Другото, което е, че като си говорим и тя ми се дразни, понеже веднъж тя каза нещо и я попитах защо така мисли и тя ми се издразни, че съм "задала тъп въпрос". Просто исках да знам и я питах и се държеше неадекватно, защото ми каза "За кво да ти се обяснявам, да не съм в час по БГ". Това е тъпо за мен и ме дразни това, че вече стигнахме и дотам. И също така понякога като 'и говоря и тя ме игнорира. Тя ми се дразни, че уж я дразня, но просто се опитвам да оправя нещата. Чувствам се тъжна много често, заради това и напоследък ми писва. Има и други хора, с които сме приятели, но тя ми беше на първо място, но с това държание ме отблъсква!

Коментари

1.   Приятелствата са временни явления и изключително рядко има някой дето остава завинаги. Гледай си ученето и мисли за бъдещето с хората си говори по рядко всички са клюкари и интриганти.

2.   Груба е, нетактична е, придава си важност и се опитва да ти се налага. Поогледай се. В класа може да има и по-добър избор за приятелка. Приятелствата А ьял живот се създават в фимназията и в университета. Тези от детските гидини остават, но като по-периферни приятелства или изобщо отпадат. Тя не показва голяма лоялност към теб, затова бе си заслужава ти да я следваш сляпо.
Потърси нови приятелства и не се ограничавай с нея.

3.   Вие растете и се променяте. Твоята приятелка се е променила. Не й се натрапвай, а си намери друга приятелка. Така е в живота...

4.   Може би без да искаш си я обидила с нещо. Може би е временно явление.

5.   Благодаря на всички за бързите отговори! Не знам какво да правя, няма да си прекратявам приятелство изведнъж, така е тъпо. Нито смятам да се отдалечавам бавно, просто ще изчакам и с времето, ако се убедя, че не си заслужава да поддържам отношения, просто леко и бавно ще се отдръпна, макар че не мога да си го представя, защото това не е малко време.

6.   Понякога просто се случва така, но наистина е неприятно. Променяте се и приятелката ти вече не търси близост. Съветвам те да поговориш с нея открито. Ако иска да си прекратите отношенията, поне ще знаеш със сигурност.

7.   Човек с годините се променя. Израства и с това неизбежно се отдалечава от приятели и се сближава с други хора. Голямо изключение са приятелствата които продължават цял живот. Аз се радвам на едно такова приятелство, но с този човек се запознахме когато бяхме на 15. А преди това, моята най-добра приятелка с която от деца се познавахме още преди да почнем училище, после учихме заедно до 6ти клас... ами тя замина за чужбина и повече не сме се виждали. Обстоятелствата се променят. При вас може да е само фаза и после пак да се сближите, но може и просто да е дошъл края на вашето приятелство. Знам че е гадно, но това са нормални неща, особено за вашата възраст. Ти се поогледай и се сближи с други съученици, пък времето ще покаже.