Споделена история от Тинейджърски

Синът ми е нацист
Здравейте! Наскоро имам сериозен проблем с моя 14-годишен син. Лятото започна изключително много да се интересува от Нацистка Германия, Фашистка Италия и други личности с такива ценности. В началото не виждах нищо лошо - предполагах, че този период му е интересен. Преди няколко дни ми заяви, че мразил евреите, циганите и турците(изброил беше още няколко етнически групи, но не мога да си ги спомня). Първоначално си помислих, че се шегува. На следващият ден излезнахме да пазаруваме и се разминахме с групи от 5-6 роми. Гледаше ги с огромно презрение и омраза. Забелязах това и го попитах защо така ги гледа. Той ни отговори, че единствените същества, които трябва да обитават Земята са белите, а такива, , изроди" да бъдат вкарани в газови камери. Бях ужасена! Моето дете, което никога не е било възпитавано в расизъм, нацизъм и други такива неща, да ми прави такова становище. Въпросът ми е какво да правя? Да го заведа на психолог, да го накажа или да продължавам ли да подкрепям такова поведен. Моля, за мнения!

Коментари

1.   На психолог

2.   Синът ти започва да става истински мъж. Ще го приемем в нашите среди да види какво е успех и слава. С този начин на мислене от толкова ранна възраст - само респект заслужава.

3.   Веровтнл има някой по-голям младеж или група от младежи, които му влияят.
Обяснете му, че човек не може да избира с какъв цвят на кожата ще се роди, не може да избира към коя раса и националност ше прибадлежи, но може да избира как да се развива, какъв да бъде, дали да е лош или добър.
Задайте му въпроса той как би се чувствал, ако се беше родил черен и някой е решил да го убива заради това, без изобщо дори да го познава?
Ако и след подобен еазговор нищо не му трепне, ще трябва да го заведете на психолог.
Дори и заради неговата собствена сигурност, защото гледа по този начин и може да го поступат някъде.

5.   Според мен, такива хора имат вътрешна агресия, която не могат да реализират, съответно си намират някой обект, когото да мразят и ако могат, да тормозят. А, дори и да убиват, по някое сгодно време.
Сама ли го отглеждаш? Момчето има нужда от мъжка фигура, която да е авторитет и да го насочва в света.
Апропо, евреите са станали на сапун, защото не са желаели да спонсорират Хитлер с парите, които са имали.
Също, смята се, че самият Хитлер има еврейско потекло и то не е било много за гордост.
Също смятам, че детето има нужда от някаква смислена посока, в която да влага мечтите и енергията си.

6.   И аз на неговите години имах такъв кратък период. Просто се интересувах много от история, политически науки, философия и тн. Четях много, купувах си книги и имах различни интереси.
В крайна сметка я надживях тази крайност. Често юношите изпадат в крайности, трябва да го знаеж това.
Опитвайте се да го държите в страни от неприятности, сбивания и подобни. Психологът също не е лоша идея.

7.   Когато бях на 14 и аз имах залитане към нацизма, сега съм на 18. Та според мен това е временно влечение и не чак такъв проблем ако не го изразява публично и не рисува свастики навсякъде и не крещи "Heil Hitler", а ако го показа публично най-вероятно когато види как другите ще започнат да се отнасят с него, сам ще се откаже от тези неща. Пък ако продължава просто му кажи, че има хора с всякакви възгледи и го посъветвай да не говори въобще за тях и да си държи мнението за него. И не е лоша идея да го заведеш на психолог, защото приемането на нацизма като идеология може да е защитна реакция заради проблеми които го мъчат(при мен беше така) обаче не му споменавайте защо е там защото ще стане по-зле.

8.   Ох, за огромно съжаление и аз установих, че не малка част от колегите ми под една или друга форма подкрепят извращенията на нацисткия режим. Говорим за възрастни хора, а колкото по-голям е човек, толкова по-трудно да приеме чуждо мнение, било то и за добро. Като цяло в обществото ни е насадено силно разделение, дискриминация и омраза.
Много е странен и вашият казус, но по въпроса ви "да подкрепям ли подобно поведение", отговорът е категорично НЕ. Омразата не е нещо, което трябва да бъде подкрепяно по никакъв повод. Безсмислено е да влизате рязко в спорове, защото това може би ще затвърди повече нацистката му позиция. Най-добрия начин според мен е със спокойни разговори да му обясните, че всеки има място под слънцето и никой не избира от каква раса да се роди, с какъв цвят на кожата и т. н. Може да го поставите на мястото на същите тези хора, горени в газови камери и как той не би имал вина, ако се е родил евреин, ром, хомосексуален и т. н. Много хора имат пренебрежително отношение към ромите защото са необразовани, но проблемът не е в расата, а в липсата на образованост и добра интегрираност, може и това да се повдигне като въпрос. Добре ще е предварително и вие да се подготвите с добра, позитивна литература по въпроса, за да не се окажете неподготвена и при интерес дори да му я препоръчате.
Правят ми впечатление все по разширяващите се подобни настроения, което може би се дължи на някаква вредна пропаганда. Може да му обърнете внимание и на това колко е важно какво чете човек, какви са му източниците и дали имат добронамерени цели. Няма да е лесно, защото вероятно доста му е набито това в мозъка, при необходимост може да се направи и консултация с психолог, но всичко зависи и от вашата преценка дали не би имало обратен ефект. Като за начало задължително започнете с разговорите и възможностите, които описах по-горе.
Успех!

9.   Кажи му, че според същите тези нацисти и българите като славяни са се считали за подчовеци и са подлежали на заличаване. Обясни му, че сме били сложени на едно ниво с ромите и евреите и тогава може да се усети за какво иде реч. Също така е хубаво да разбере, че според нацистката идеология единствено германските народи са имали право на съществуване, а той доколкото предполагам не е такъв.

10.   Задължително трябва да му обясниш, че дадена власт щом е отхвърлена то значи не е добра, а това кой какъв да се роди не си избира, а също така да му обясниш че абсолютно всичко на този свят е измислено за да дели хората а монархията да контролира всички както е било винаги и никои нищо не може да измени и ако иска да си осмисли живота да си измисли реална кауза. Трябва да му се говори че трябва да прави добро а не да става престъпник и да има в предвид че абсолютно всичко се следи, а също вариант е да му се говори да стане следовател да се бори с истинската престъпност.

12.   Обясни му, че "роми" няма, има цигани. "Роми" е политкоректна измишльотина, налагана изкуствено. Навсякъде по света са известни като цигани (в съответната форма за езика).

13.   Моят син е също на 14 и също се интересува от нацизма. Поиска книги на Хитлер и чете. Говорих с учителката му по история и от нея разбрах, че на повечето деца темата е интересна.
Старая се да му говоря за християнската позиция. Водих го при свещеник, с който си поприказваха. Кротна се за малко. Втория срок пак ще учат за Хитлер, надявам се да не започне да разсъждава отново дискриминационно.
Аз вярвам в теорията, че каквото мислиш, това ти идва и върху теб. Той вече няколко пъти се убеди, че е така.
Питам го как би се почувствал, ако ме убият само заради произхода ми или цвета на кожата.
Добре, че вече е пренатоварен с домашни и няма време да мисли много за нацизма.

14.   Нормално. То и не му се предлага нещо по-интересно и си запълва вакуума с това. Като се замисли човек, идеологията предлага сигурност в кръга от съмишленици и доминантност над останалите. Лошото е, додобно мислене е проектирано за масите, а те не са най-интелигентните и трудно моделиращите се. Предполага бяга като дявол от тамян от другата гледна точка и не иска да се образова и да разбере, че "пръчката има и друг край". Щото нацизма работи против малки общности, но примерно ако китайците и те мислят така за нас едва ли ще ни е добре (Щото ако си мислите, че те не са ултра националисти или, че друг народ ще каже, евала на българите и трите им морета, те са богоизбрания народ, се лъжете). По кофти път е тръгнало детето. Сменете средата, психолог... Щото до сега този вид режим до нищо добро не е довел освен репресии на собствените си "почитатели". За справка Германия, Сев. Корея, Русия, Китай... Куба, Либия. За това е хубаво и да се четат книги.. да се дебатира... да се види един проблем от няколко ъгъла. THINK OUT OF THE BOX

15.   Нито един от коментарите не е верен! Сега ще ти кажа нещо и няма да ми повярваш защото и твоят мозък е промит с неверие от обществото.

Моят приятел Явор беше по СЪЩИЯ НАЧИН и не знаеше защо обожава Хитлер и мрази циганите, и така нататък. Обществото го пращаше на доктори и тем подобни простотии с които само ще изтормозиш детето!
ИСТИНАТА- Преражданията съществуват и твоят син е бил нацист в предишен живот и си носи кармата в този! Преживяванията му са по- скоро спомен от миналото! НЕ МИ ВЯРВАЙ не те карам но това е истината! Можеш да му помогнеш като го заведеш на духовни хора да изчистят кармата му но ти няма да го направиш.

В такъв случай казвай си оле мале но започнеш ли да тормозиш детето НЯМА да ти благодари защото обществото НЯМА отговорите! Обяснявай на детето че миналото трябва да се пусне и сега е в нова реалност и живот, САМО ЛЮБОВТА И ПРИЕМАНЕТО постигат промяна!

16.   Така че обяснявай на детето с любов че убийството е лошо и всички сме едно, не можем да си вредим един да друг но не му се карай и не се шашкай!

17.   А вие НЕграмотници, се научете, че ром е спиртна напитка. А по цял свят на тия субекти им казват gypsy, което в превод е циганин.

Научете се и го запомнете, че ми писна да чета малоумници дето полит-коректната пропаганда ги е програмирала, и повтарят като папагали "ромите, та ромите".. Какво общо имат ромите (бутилките с ром) с миризливия и крадлив циганин искам да питам аз? !? !?

И ако мислите да не ми качвате коментара, искам да кажете кое от написаното от мен е лъжа...

18.   До номер 15-казваш ИСТИНАТА. Цитирам те:
"Преражданията съществуват и твоят син е бил нацист в предишен живот и си носи кармата в този! Преживяванията му са по-скоро спомен от миналото! НЕ МИ ВЯРВАЙ, не те карам, но това е истината. "
Можеш да му помогнеш като го заведеш на духовни хора да изчистят кармата му... "
Да, прав си, че преражданията съществуват, но човек се преражда много пъти и във всеки минал живот човек изгражда отново карма. Не зная за какъв спомен от миналото говориш, но ако човек не е духовно просветлен в сегашния си живот той не може да знае какъв е бил в предишен живот и да си спомня миналото. Също казваш майка му да го заведе при духовни хора за да изчистят кармата му. Къде в БГ има такива "духовни хора", които са способни да изчистват лоша карма. Само духовно просветил се човек може да усъзнае донякъде собствените си грешки в минал живот и да приеме нов начин на мислене. Никак не е лесно. Но човек за да прогледне духовно трябва да изучава религията на Хиндуизма мноооого сериозно. Аз съм прочел около 45, 50 книги по Хиндуизма. Имал съм духовни видения и зная кой съм бил в последния си живот. Сегашния ми характер и поведение отговаря на характера ми от това което съм бил в последния ми живот. Няма да пиша повече за прераждания защото зная, че никой няма да ме разбере, дори някой може да ме помисли за полудял. Горко на този/тази, който има такива мисли в главата си.

19.   Брат аз повече бих се притеснявал защо преродил се нацист се ражда тук, а не защо дебилчето на някаква неадекватна средностатистическа средноинтелигентна овца мразил мангалите. Ти смятай оня е колил и бесил и за да го накажат се ражда при нас, разбрахте ли сега къде сте попаднали?

20.   Вземи пример от сина си, има причина да ги мрази.

21.   Госпожо вие сте срам и позор с подобни изказвания и отношение към синът Ви. Вие и всички други с поведение като вас живеещи в измислен свят без връзка с реалността, набиите си го в главите, че нямате право да се изказвате за нещо без да го познавате обстойно, какво представлява. Вие не сте си имала задълбочани вземане даване с цигани, но иначе сте много компететнта по въпросът с тях. Не, че сте го родила, не че е отличник в училище или нещо друго, а именно това, че е нацист е нещото за което трябва да се гордеете най-много със синът Ви. Това означава преди всичко будна съвест, позиция и висок IQ. Останалото бледнее.

Чорбаджията на курникът

22.   Ало "чорбаджията" и подобни (!!! ) - ANSH - NAH - ZEE (AshkeNAZI)
От модерна България СМЕ около 9% от населението- потомци!
Никой от нас не е расист в смисъла, който вие влагате!
А смисъла, който вие влагате не ви прави чест защото мрази те своите си..!
За нас, такива като вас са по- скоро подминати от еволюцията примата!
А ти специално "чорбаджи" недей да твърдиш, че знаеш За нещо, за което нищо явно не знаеш.

23.   Номер 2 ми взе думите от устата.
Трябва да се радвате, че синът ви възмъжава а не изпедерастява, като много от наборите му!
Я си представете, че имате дъщеря, която се ебе с цигани.
Как ще се чувствате тогава?

24.   Наистина е добре да се помисли за психолог. Иначе утре може да тръгне на някъде с побъркани скинари и подобни откачалки. Влезе ли в такава секта животът му е съсипан.

25.   Прегледайте момчето за симптоми на Аспергер-ХДНВ. Аз бях същия на същата възраст.
В интерес на истината: не, не се подобрява и промених убежденията си чак след 4г натякаване и дискусии на тема жертви на холокоста.

Сега съм Анархист-Комунист и бия фашисти след Луковмарш :(

26.   Браво на момчето. Добре е ориентирано.