Споделена история от Здраве

Счупен нос
Здравейте мъж на 22 години съм, историята ми е малко странна, надявам се да я разберете.
Вчера излязох на вън сам, за да се разходя, както правя всеки ден (ако питате защо сам, там където живея, почти всички се "друсат", аз не съм един от тях).
Влязох в двора на едно училище, кадето всъщност съм учил преди години.
Както си седях, не знам какво ме прихвана, реших да прескоча една ниска стена, колко ниска ами около метър горе долу, добре но не успях, когато скочих кракът ми се удари в стената, и аз паднах ударих си носа, и устната се поду ужасно много, мислех че носа е счупен, оказа се че не е, силно натъртен беше, не мога да се сетя дали направих опит да се предпазя с ръце, защото знам е това е инстинкт, но щом съм в това положение явно, не съм, искам да попитам някой който разбира, дали е нямало достатъчно време да реагирам, или нещо има проблем, липса на рефлекси не знам точно, найстина нямам спомен дали се опитах да се предпазя, или нещо друго.

Благодаря предварително!
(Ако някои пита защо съм решил да го направя, от скука понякога човек си търси забавление, в моя случай си намерих белята. )

Коментари

1.   Това с рефлекса при падане е затвърден рефлекс само при които сме тренирали някой боен спорт (жена съм :). Ако не си тренирал (явно не си) трудно в тази ситуация, при падане без здрава почва под краката ти, ще успееш да предпазиш лицето си. Вероятно като си падал с лицето напред и надолу, ръцете ти са били протегнати напред за да посрещнеш с тях удара.
Аз паднах в напреднала бременност на заледен път. Въпреки, че не бях гренирала тогава от около година може би, с едната ръка си обвих корема (майчин инстинкт) а с другата подпрях при падането и я ползвах като опора да се претърколя през рамо настрани без да нараня корема и бебето (инстинкт разработен и затвърден от спорта).
Като е на въпрос, защо не започнеш някой спорт- джудо, кик бокс или каквото ти харесва.

2.   Човека пита за носа, ти го прати на боен спорт.