Споделена история от Тинейджърски

Обект на подигравка
Днес госпожата по Мат ме изкара да реша една задача на дъската. Аз не можах и направих големи тъпотии, в следствие на което целият клас ми се присмя с един адски смях (7-ми клас съм). Аз се почувствах ужасно от това, че всички ми се смяха. И госпожата им каза да млъкнат, но те продължиха. Наистина ми е супер подтиснато. Сега, какво да направя, че Мат не ми върви. По всичко друго имам само 6, и само по Мат 4. Наистина не ми пука за Мат, пука ми за подигравките им. Какво да правя?

Коментари

1.   Спокойно. Аз също не знам математиката имам само двойки

2.   Ясно ни е, че твоите измислици няма спрат. По всичко друго имаш шестици а по математика не ти върви. Целия клас ти се присмял не на незнанието ти по Мат, а на глупавите ти лъжи. Ако аз ти бях учителка по Мат щях да те изгоня от класа заради лъжите ти.

3.   До утре вече ще са забравили. Те ти завиждат, че по всичко друго имаш 6 и затова така са реагирали.
Когато бях 9-ти клас все още бях на фаза "голямата разсеяност"
/от 6 до 10 клас/, а може и да е било вид дислексия. Изкараха ме на дъската по математика и от разсеяност, примесена с притеснение възприех всички " " като знак за умножение "х" и вместо да събирам започнах да умножавам. Е, тогава математичката ми се развика, че не от незнание, а от разсеяност ще се проваля и на кандидат-студентските изпити.
В целия ми досегашен живот огромна част от изученото по математика никога не ми е трябвало. Единствено проценти, които калкулаторът или ексел вече сами смятат, елементарни сметки и пресмятане на квадратура за боядисване в нов цвят на някои стаи.
В огромната си част математиката е ненужна и няма практическо приложение в живота.
А и когато се наложи да приложи някоя по-сложна задача на практика или да обяснява на детето си, човек я възприема по друг начин и се справя отлично, защото вече има натрупан житейски опит и хиляди практически примери каквито липсват в обучението в училище.
Проблемът не е у теб, а в начина, по който се преподава.

Всички тези, които ти се смяха само след 3 месеца и 10 дни няма да ги видиш вече. Приключвал с това училище и от догодина си в гимназията.

В тийн годините много от нас са или са били разсеяни, а повечето не контролират емоциите си.
Тази случка утре вече ще бъде забравена от всички, които са се хихикали, забрави я и ти, защото си мислиш какво ли си мислят те за мен.

4.   Освен, ако не ставаш журналист, PR, историк или нещо подобно математиката ще ти е необходима. Няма нищо сложно, просто трябва да научиш как се решават уравненията!

5.   Просто на момента им е станало смешно, но всъщност вече не им пука. Човек обикновено повече мисли как да му е добре, а какво правят другите не им е чак толкова важно, ако не ги засяга. Сигурно няма да се сетят за това повече, да не говорим да продължат да ти се подиграват. Всеки си има неприятни моменти, не може никога да не се изложиш.

6.   Фейк! Не вярвам! По физика имаш 6, а по мат 4? Да, бе!
Като ще лъжеш, лъжи качествено.

Съжалявам, че обиждам, но това мисля.

-Princess