Споделена история от Тинейджърски

Нямам свобода
Здравейте, пиша ви с това че бих искала да ми помогнете! След 8 месеца ще навърша 18, а вече не издържам, нямам родители и живея с баба си и дядо ми, майка ми ме е родила на мойте години и е съсипала живота си. Нямам никаква свобода, на училище и веднага вкъщи вече много години, за по тъмно да не става на въпрос да изляза, по късно от 5 не мога да излизам, независи му дали е през лятото, дали е през зимата. Нямам приятели защото всички излизат вечер, а през деня са заети или са на работа или Еди къде си. Нямам приятел защото просто в нас да не става на въпрос за момче или мое гадже, не излизам никъде защото изляза ли вечер ще ме изгонят от нас или ще ме пребие дядо ми. Не разбирам защо става така, отличничка съм, ходя на награждавания, уча професия, ходих в Италия на практика, ходя по конкурси, пиша есета, стихотворения, хвалят ме пред тях, казват ми уж браво, но изляза ли през деня дори с приятелка на кафе защо съм излязла на кафе, дори през деня ми звънят по 20 пъти, живея в малък град не е опасно даже е добре, не мога да разбера защо го правят и вместо да виждат постиженията ми викат ми че съм като майка ми, Еди каква си Еди защо си. Найстина ми помогнете как да изтърпя още малко, защото не издържам вече искам да се махна от тях и да ги няма, безчувствена съм към тях.
Ходих на психолог защото те са причината, психолога говори с тях, ама тях не ги бърка и ич им не е, влиза през едното ухо и излиза през другото. Не знам какво да правя вече, те отнемат цялото ми забавление и цялото ми щастие, което ме кара да ставам много безчувствена към тях, слаба съм защото нямам апетит заради тях, не мога повече, всяка вечер плача и тях не ги интересува защото щом съм в нас няма проблем, те искат да не мърдам от нас, за тях щастието е да не излизам и това е, моля ви помогнете ми да изтърпя поне още 8 месеца моля ви

Коментари

1.   Пише се, , независимо'', а не, , независи" му. И по темата... Да ще издържиш още малко, чакала си толкова дълго, ще почакаш и още няколко месеца. Ако е толкова нетърпимо най-добре избягай от вас.

2.   "майка ми ме е родила на мойте години и е съсипала живота си"

Ами за съжаление тия момичнца като теб, дето не изъдржат да навърваш 18, за да започнат да ходят по кръчмите, не се сещат нито да си пият хапчетата, нито да искат презерватив от... "партньорите" си. Тия 8 месеца, вземи си ги уплътни с четене на материали за противозачатъчни и венерически болести... Щото има голяма вероятност да свършиш като майка си, и тоя път няма да има баба и дядо на които да оставиш... "плодовете на любовта и свободата си"...

3.   Моето момиче ти не разбираш но ти си им целия свят и съвсем скоро тях няма да ги има, така че колкото и да ти е трудно заради хормоните съсредоточи енергията си в друга посока защото безцелно да си пилееш времето по улиците файда няма и няма какво да спечелиш или получиш там. Приятели в тази възраст няма. Учи си грижи се за тях и когато му дойде времето всичко ще си се нареди и когато стане хубаво помни няма да е все така.

4.   До номер 2, ами за съжаление аз не искам да ходя по кръчмите, а просто разходка вечер с приятели, явно ти си имаш всичко и затова не разбираш, както споменах аз уча непрестанно искам да уча голяма специалност в университет и да успея, до колкото за половия ми живот, аз си знам как да се пазя и повярвай по тези теми дори и книги съм чела, аз съм доста образована но както виждам явно ти не си, аз пойсках съвет, а не критика.

5.   До номер 1, това е автокоректор.

6.   3. Егати вредния коментар. Няма по лошо нещо от това да си задръстеняк/чка. Такива социалистически "морали" да си гледа уроците... НЕ. Хубаво е да имаш добри резултати да, но не ти трябва да си ЗУБЪР. Трябва да се социализира без дрога.. но да се социализира. Иначе ставаш скучен човек и като тия лелки тук намусени цял живот им криво.. дето и аз не ща такива. Те трябва да разберат, че трябва младостта е ценна и трябва да се използва като такава - всичко което правят младите, и купони и т. н, не да си като някой лалугер! Който ти пише иначе да си така както си сега, е глупак

7.   До авторката-аз имам идея какво да им кажеш, за да те пускат до по-късно навън. Но първо да кажа-според мен, те се страхуват, да не се повторят нещата, като с майка ти и да не забременееш рано.
За да разбиеш страховете им на пух и прах-кажи им, че си лесбийка, падаш си по момичета-и им виж реакцията. Разбира се това те съветвам-при положение, че НЕ са хомофоби!
И да попитам-каква специалност мислиш да учиш в университет и в кой град? Ще ти помогнат ли финансово за обучението или ще те оставят сама да се оправяш? Дават ли си въобще сметка, че ти ще заминеш някъде другаде да учиш и тогава няма как да ти налагат ограничения?

8.   До автор 7 ами те не ми помагат финансово тъй като сме и бедни и нямат пори за университети аз работя и събирам пари искам да уча в пловдивския университет международна политика и бизнес дипломация, аз сама събирам пари за шофьорските си курсове, бала си и университет, за да може да успея, те нямат възможности да ми дадат висше образование, до колкото да кажа че съм хомофоб, при тях няма да подейства, иначе да найстина ги е страх да не се повторят нещата, обаче този техен страх вреди на самата мен.