Споделена история от Тинейджърски

Застой, слаба дисциплина и неориентираност
Здравейте!

Както виждате от заглавието имам проблем от малко различно естество. От вече повече 2 седмици изпитвам един застой. Имам слаба дисциплина, нежелание да върша задачите си и неориентираност със това как да продължа кариерното ми развитие. Гледам да върша задачите си бързо, поради което правя елементарни грешки и т. н. Отделно от това след 2 седмици ми предстои да представям проект в моето училище пред комисия, а може да се каже, че до никъде не съм я докарал. В интерес на истината никога не съм се чувствал така преди понеже винаги съм бил със силна дисциплина, борбеност и ориентираност, но сега се чувствам сякаш всичко ми се изплъзва. Може и мързелив да съм станал, но искам да излезна колкото се може по-скоро затова искам да ви помоля за някакви съвети.

Лек ден!

Коментари

1.   Може би е от страх, че няма да се справиш. Направи си един списък със задачи и се награждавай за всеки дребен напредък. Ако не ти се учи, обещай си да седнеш да работиш по материала съвсем за малко, сложи си и таймер. След това може и да ти потръгне и да продължиш.

2.   Съветът ми е да си направиш план, който да ти позволи да си свършваш работата навреме. Например, този проект до разделяш на части и всеки ден си изпълняш това, без много да се офлянкваш. Деня също го разделяш по часове, кога какво ще правиш. Като деца имахме дневен режим, сега не знам дали ви учат на това, но е полезно. Като съставяш този график, оставяш и малко резерв. Ако се случи нещо непредвидено, а не да се притесняваш в последния момент.
По принцип, човек не е робот, има си спадове и възходи. Сега и времето е без слънце/ при нас/ и е доста приспиващо.

3.   Ретроградни планети има, оказват влияние за забавяне на проектите, масово е, записваи си в тефтер задачите за деня, така ще имаш ежедневна организираност и денят ти ще минава по приятно.