Споделена история от Тинейджърски

Когато ти кажат, че си жалък....Така ли е?
Здравейте, момиче на 14 съм. Искам да ви питам дали едно нещо дали е жалко от моя страна, след като ви обясня ситуацията?
Така, с най-добрата ми приятелка си прекратихме взаимоотношенията, края на април, защото не се разбирахме. В един клас сме. Аз бях онова момиче, дето пишеше за най-добрата си приятелка как са се скарали и така и не говорихме повече. Ако се сещате. Но няма значение. Преживях я. Но тя ме обсъждаше с лошо нон-стоп. Аз го виждах, и други хора ми го казваха. За неща от сорта на "Виж кво е облекла днес, много е грозна с това" и такива. Аз се изнервях лека - полека от това, но я игнорирах. Буквално на спирката едно "здрасти" не си казвахме, правихме се, че не съществуваме. Накрая 'и казах, че е жалка като така говори. Тя спря. Така мина 1 месец и половина.
Но вчера стана така, че 'и помогнах с едно нещо, защото някакъв на шега я беше сграбчил, и то нали на шега, но 'и беше неприятно и нито приятелката 'и, нито никой не помогна, и станах да ги разтърва и тя се сгуши в мен и после тя ме хвана за ръката с нея да отида до тоалетната. После тя ми благодари. Аз 'и казах, че е по-добре вече да се поздравяваме, защото все пак сме имали 10 години приятелство. Тя се съгласи.
Днес я поздравих в автобуса (сигурно и тя щеше първа да го направи, не знам, просто така стана). По-късно, в училище, тя даде нещо на едно момиче (аз седях до него) и трябваше аз да предам парфюма, а преди не го правех нарочно (звучи тъпо, но щом не се поздравяваме и ми говори зад гърба, няма на стане) и го направих. После тя видя, че пиша едно домашно и аз я питах за една задача, която ми липсваше, а тя мен за друга. Разменихме си тетрадките. И на един тест преди сме се питали нещо малко.
Но сегашната ми най-добра приятелка ми заяви, че съм много жалка с това поведение и, че човек, който ми говори зад гърба, след като си спряхме контакта, не заслужава нищо. Но и тя ми помогна със задачата и затова. Също така с някои момичета от класа не се харесваме много и имах драми, но вече си говоря с тях понякога, помагаме си за задачи. Това не е лицемерно, ако това ще ми кажете, не го правя с цел изгода! Лично аз, не виждам нищо жалко. Не обичам заради някви тъпи драми да си провалям изцяло отношенията с хората. А относно това момиче- да, тъпо ми направи, да говореше ми зад гърба, да, спря, но не я оправдава, но не виждам лошо някой път да си кажем една дума или да се поздравим. Аз не искам да си оправям взаимоотношенията с нея. Просто ме нараниха думите от новата ми приятелка. Дали не е права? Каза ми, че така ще ме използват, а аз няма да тръгна да прави някви услуги, просто за някои училищни работи, в нашата ситуация, не виждам нищо лошо, при положение, че и тя ми помага и ние все пак не се мразим. Израстнахме си приятелството, това е истината.
Кажете ми вие как мислите, извинете, че ви губя времето!

Коментари

1.   Виж сега, авторке, хубаво е човек да не е злопаметен и да прощава на хората, които са го обидили или засегнали!

И винаги да се държи добре и да помага на хората!

Така, че не си жалка, а си постъпила добре!

Старай се да бъдеш винаги добър, любвеобвилен и отзивчив човек и ще имаш награда от Бога за това!

2.   Мисля, че е добре, ако имаш възможност да си нормализираш отношенията с околните. Защото е ужасно да се живее в отровна среда. Приятелката ти е права, но това е нейната преценка и нейният избор. Това можеш да й го обясниш спокойно. Ти също имаш право на избор, а тя е най-добре да не те притиска. Всички искаме да натрием носа на тези, които са ни обиждали, но животът изисква да сме гъвкави и дипломатични. В края на крайщата, малко неща са " на кило кръв и торба пари". Много неща минават и заминават и след време изобщо не изпитваме някакви драми.

3.   Новата ти приятелка може би ревнува.
Вероятно старата ти приятелка иска да се сдобрите.

4.   Да не ти пука, много лесно така отстрани да дава някои мнения за друг непоискани мнения, некоректно е такъв тип поведение, нямат смисъл особено когато ти не си давала мнение непоискано мнение, търси си качествени хора, това е решението.

5.   Бившата ти най-добра приятелка не те заслужава, но си постъпила много правилно като си я спасила от момчето което я е сграбчило. Обаче умолявам те, не се опитвай да оправяш отношенията си с нея. Не знам дали го осъзнаваш, но може би е говорила така зад гърба ти докато сте били приятелки, ама да не си знаела. Разбирай се с тези хора, но им нямай доверие, защото е наистина жалко да те мачкат по този начин, а ти да си мила с тях. Може да си говорите, но не им помагай. Не им споделяй свои тайни и лични истории. Казвам ти, 99% от приятелствата в гимназията са такива. Фалшиви, лицемерни използвачи. Не се сближавай много с тях и си имай на ум какви са и какво са ти причинили. Това са напълно нормални работи в гимназията, само помни, истински приятели почти НЯМА. Ще си късметлийка ако тази една твоя приятелка се окаже истинска. Може би си изразява мнението по по-груб начин(и аз казвам на приятелите ми че са жалки и че вече вината ще е тяхна като бъдат предадени). Понякога точно от такива приятели има нужда човек. Но не бъди доверчива в никакъв случай. Ще си изпатиш ужасно(казвам от личен опит).

6.   Миличка в живота няма най-добър приятел.
Дръж се добре с всички, но си отстоявайки правата. От скандали и рекъл казал полза няма.
Всеки може да каже каквото иска, НО ТОВА НЕ ОЗНАЧАВА, че е ВЯРНО!!! Това е просто позиция на някой си, тя можа да е положителна или отрицателна и зависи от лични интереси и т. н. Не взимай за "чиста монета" всяка дума.

7.   Прочетох първите две изречения.
Казано е преди 200 години.
" Съдбата е жестока, а хората- жалки"
Шопенхауер

8.   Благодаря много за коментарите! Тук те са 50/50. Смисъл и двете страни не са напълно прави, а не само аз да съм в грешка и това го разбрах. Но не мисля, че изобщо даже съм била в грешка, защото с това момиче не се поздравяваме тези дни и аз не го правя също. Просто това беше мнение на приятелката ми, но тя ми обясни защо така мисли, но няма лошо, важното е аз какво мисля.