Споделена история от Тинейджърски

Преби ме скейтър...
Здрасти, аз съм момиче на само 15 години и преди около седмица бях пребита от скейтър на НДК... Ще започна от там, че аз не съм като другите момичета. Не само, защото съм леко разногледа, но и защото съм особено интелигентна млада дама. Чета руска литература, обличам се в мрачни дрехи и имам особено чувство за хумор, което само хора на ниво могат да схванат. Може би и заради тези ми качества бях набелязна и нападната... Толкова е трудно да си различен в днешно време... Тази ужасяваща сцена даже се случи посред бял ден! Можете ли да повярвате хора, за какво просто става дума... Бях излезнала с моите приятели и стояхме близо до мястото, на което карат софийските скейтъри. По принцип много им се възхищавам, но след тази случка... не мога повече... Стояхме си кротичко и си слушахме музика, която е доста ъндърграунд. Не знам дали сте чували за артист на име Кейт Буш, най-вероятно не. Както и да е, просто седяхме, слушахме качествена музика и се радвахме на живота. Тогава решихме да играем истина или предизвикателство, неподозирайки как това ще промени животите ни... По едно време в играта бях предизвикана да отида при един опрелен скейтър и да му кажа, че е много сладък. Аз се зарадвах, защото си мислех, че и той ще отвърне обратно с добро. Когато отидох и му казах милите думи обач, получих само смях отстрани с коментари, че съм имо и криндж... Даже някой каза, че съм бате пас.. Аз много се нервирах и му изкрещях, че е идиот и му показах среден пръст. Знам, грубо от моя страна, но нещо в мен надделя и не успях да се сдържа... Тогава той си хвана скейта и го метна по мен, като удари лявата ми ръка. Много се стреснах и с приятелите ми избягахме в ужас и паника... Бягахме 3 минути, за да сме сигурни, че не са по петите ни... Какво да правя хора? Страх ме е да ходя на НДК, а ми е като втори дом. Мога ли да го докладвам в полицията?? Моля ви, помогнете ми!!

Коментари

1.   "но и защото съм особено интелигентна млада дама"

"Когато отидох и му казах милите думи обач, получих само смях отстрани с коментари, че съм имо и криндж... Даже някой каза, че съм бате пас.. " - Този правопис за знак на особена интелигентност ли го възприемаш?

"Бягахме 3 минути, за да сме сигурни, че не са по петите ни. " - Т. е. искаш да ни кажеш, че докато бягаш засичаш с часовника колко време бягаш?
"Страх ме е да ходя на НДК, а ми е като втори дом. " - Твърдиш, се си особено интелигентна млада дама, а НДК ти е като втори дом?
"Мога ли да го докладвам в полицията?? " - За каква интелигентност изобщо става въпрос, щом не знаеш дали можеш да докладваш въпросния младеж в полицията? !?

2.   А защо е си носиш едно лютиво спрейче в джобчето, интелигентна млада дамо?
НЕ струват цяло състояние, а много помагат срещу всякакви натрапници...
Освен това - не увреждат нищо, действието им, макар и нетърпимо, е временно, и по никакъв начин не можеш да увредиш или осакатиш въпросния натрапник, освен емоционално! :)

3.   Първо, сама си виновна.
Не знам защо смяташ, че скейтърите са алтруисти - повечето нямат и двуцифрено IQ...
На второ място, не те е "пребил" а те е замерил с дъска. Да, ударил те е, но пребил има съвсем друг смисъл. Явно не е и искал да ескалира или да се занимава повече с теб, след като ти и приятелите ти сте бягали цели 3 минути от него.
Трето, както ти смяташ, че въпреки визията си заслужаваш да си със скейтър (стереотип за "пич"), така и той сигурно вярва, че заслужава да се разхожда за ръчичка с Анджелина Джоли (на младини). Масово хората имат нереална самооценка за себе си, камо ли преценка за останалите и от там подобни ситуации.
Четвърто, не виждам защо се филмираш толкова и просто не си караш живота по старому. Според мен, ако ти го игнорираш (ако случайно се засечете), и той няма да се занимава с теб.
Пето, не си прави илюзии ако случайно се засечете и тръгне да ти се описва в любов, защото най-малкото е лумпен и пак ще ти налита или си прави сметка да те унижава/използва. Това не е нормално поведение.

4.   Ха-ха! Търсила си си го, и си си го намерила!

А, според мен, темата е поредната провокация... особено след споменаването на "руската литература" и "високото ниво"...

5.   "бях пребита от скейтър"

"хвана скейта и го метна по мен"

Ей, от малки използвате някои думички изключително "свободно" и "творечски. Усета към драмата ви е развит.

Ще ти дам един прост съвет - не ходи да се обясняваш в любов на непознати скейтъри и не им показвай среден пръст. И няма от какво да се страхуваш...

6.   Ти хубаво четеш литература, но ако осмисляше какво четеш, едва ли щеше да се съгласиш на подобно предизвикателство (потенциално унизително и за двете страни) и да реагираш с показване на среден пръст (защото са ти наранили егото). Да ти е за урок, че простаците ще ти отвърнат с физическа агресия.
А Кейт Буш е поп певица с пик на славата отпреди около 40 години, така че не си много ъндърграунд музикално...
Само се пази от разните алтернативни неща, които правите, защото доста деца като теб стават наркомани и алкохолици. Повечето от тези, които висите по подлезите и пейките на НДК, си приличате на съмнителни субекти, без да се обиждаш.

7.   Не те е пребил, а те е ударил.
Ти сама си си виновна.

8.   Здравей! Напълно разбирам ситуацията ти, бях emo girl по едно време и всеки ме подиграваше, страх ме беше да ходя навсякъде. Затварях се у нас и седях цял ден вътре като затворник, след промяната ми реших да започна да излизам всеки ден и да се радвам на живота докато е време, има още хора които ме наричат така.. Не трябва да ти пука кой какво казва за теб! Живей си живота така както искаш, защото сега тие времето! А пък за скейтърите, да не ти пука! Разбирам те, че тие станало гадно, но скейтърите също не са цвете за мирисане, другия път като ти хвърли скейта, направо го вземи и започни да го биеш с него.

9.   hahahaahah

- леко те е докоснал скейта на скейтър - била пребита

- 20 параграфа "hype" колко си ерудирана

Нищо не ти е направил. Лигла си. Млъквай и си пиши домашните.

10.   Хахахаха, това ако е пребиване, аз съм трамвай, детска работа, та чак и тема пуснала...

11.   Toва, че на теб ти се играе някава игра, не значи, че на останалите задължително им е приятно да им досаждаш. Никой, по никакъв начин, не те е провокирал да му се обясняваш колко е сладък.
След това той те е обидил, защото това му е било неприятно. И, веротно, ако беше мълчал като пукал, щяха да му се смеят приятелите.
След това ти си агресирала, а той ти е метнал дъската, слава богу, не по главата.
Та, на въпроса ти- не се прави на много отворена, защото не предизвикваш симпатии. На такава можеш да се правиш пред хора, с които вече си установила някакъв контакт. И, естествено, преценявай на кого можеш да показваш среден пръст. Не за друго, а защото в някоя навалица в тъмното могат наистина да те пребият. Елементарен инстинкт за самосъхранение.
Като отидеш полицията какво ще обясняваш -задявах един скейтър, не му харесах и му показах среден пръст? !

13.   Да бе, да, някое 15-годишно момичнце ще чете руска литература... Тотална измишльотина, хахаха!

14.   От авторката: Не мога да повярвам колко злобни хора са повечето коментирали. Нито съм се обяснявала в любов на някой, нито съм ходила да го дразня. Единственото нещо, което съм казала е, , Много си сладък. " Първият коментар даже изтъкна и правописа ми, въпреки че моята история е сигурно една от най-добре написаните в целия сайт. Търсите си просто кусури, за да се заяждате с мен, а като се сетя, че повечето сигурно дори сте 30-40 годишни ми става искрено тъжно. Ако няма да изразите градивна критика, или не желаете да ми дадете съвет, просто подминете и не ръсете ненужна злоба. Благодаря.

15.   Общо взето не е трябвало да те замеря, много ясно, че като ти се подиграват ще реагираш лошо. Хич да не ти дреме, може да седите на пейките при църквата, не точно при скеитърите, но той сигурно вече е забравил случката така или иначе.

16.   Все пак искаш ли да правиш секс с него или още не си сигурна?

17.   Като си особено интелигентна защо четеш руската боза наречена литература? Тоя бълвоч се отличава с един особено отегчителен начин на писане, който нормален човек трудно може да изтрае да чете дълго време.

18.   Искаш градивна критика? Ми добре.
Не казвай, че си пребита, когато не си пребита, за да не вземе някой наистина да те пребие.

19.   Тези скейтъри много агресивни излизат. Преди седмица се прибирах от работа и минах през паметника на съветската армия и там се биха някакви съмнително изглеждащи пубери, вероятно скейтъри. Правят се на интересни ама не са попаднали на оправна млада дама като теб. Да го беше набила и ти. Те повечето са хилави, като нищо да си способна, не те приканвам да биеш хората ама понякога има нужда за такива пикльовци. Айде силни! Аз като бях на 16 ме биха и за тва и аз ги бих. Бъди алфа мъжкар като мен.

22.   Няма логика да казваш, че си "интелигентна млада дама" при положение, че си изкрещяла "идиот" и си показала среден пръст само защото някой ти е казал, че си криндж. Впрочем аз съм на 13, и ако трябваше да показвам среден пръст на всеки, който ми каже нещо лошо, то...

23.   КЪМ НОМЕР 17:
Това дето го говориш е прозападна измишльотина насявана дълги години на населението. А именно да плюем по Русия, а да славим Америка. Та с Руския сме братски народи, та ние имаме идентична азбука. И не само! Та войната за нашето освобождението ни се казва не случайно Руско-Турска! Та те са ни спасили!!! Ако не са били те ти и аз въобще нямяше да можем да се наречем Българи! Срам и позор! Срам и позор да плюеш държавата, която ти е дала свобода! Как може!!! Плюем по Русия, която ни е дала свобода, я славим Америка, която ни е дала нищо освен прозападни насаждения колко била лоша Русия!!! До къде стигна светът!

24.   Браво, 23! Аз се опитах да й го кажа 3 пъти, но модераторите все ми изтриват коментарите. Добре, че ти й го каза вместо мен, все някой трябваше да й го каже!!!

25.   24, на мен от първия път модераторите ми позволиха да публикувам съобщението. Иначе радвам се, че има и други хора, които озъснават, че е срамно да плюеш по Русия и да славиш Америка.