Споделена история от Тинейджърски

Проблеми
Здравейте. Даже не знам какво точно заглавие да напиша за тази тема...
Ще се опитам да съкращавам нещата.
Така, аз съм доста емоционална и по принцип плача, да не кажа всеки ден, но примерно през ден/два, за всяко нещо. Особено, сега когато преживявам несподелена любов. Поне не виждам момчето, в което съм влюбена, но постоянно мисля за него и как той и приятелката му се обичат.
Като цяло, съм приела факта, че той не е влюбен в мен и съм приела това, че аз го обичам и няма да спра, дори и да има други момчета.
Но не пиша специално за това.
Това, за което пиша е, че от един месец се "научих" да не плача. Т. е. сдържам ВСИЧКО, буквално всичко, в себе си. Реве ми се, крещи ми се, искам буквално да фрасна някой, обаче нищо не правя, просто си го крия в себе си. Тежко ми е на сърцето, но съм приела, че така ще е и няма да се боря за това да ми бъде леко на сърцето. Ината съм, трудна съм и тн.
Имам и проблеми със семейството, оттам и още стрес. Хем искам да не живея, хем искам и да живея.
Другото е, че плача за любов. Както искате го разбирайте, но аз не съм обичана от семейството си и особено от баща ми и просто бих направила всичко, само и само да знам, че има момче което ме обича. Сигурно ще си изям хейта, но ме разберете. Никога не съм получавала НИЩО от семейството ми, никога не са ме обичали. Винаги съм разчитала на себе си за ВСИЧКО. Но имам нужда някой да ме обича.
И така всичко си пазя в себе си и не плача, въпреки че искам да плача толкова силно, че чак до Америка да ме чуят. Не знам дали това е добре или не... Ако може да ми дадете някакъв съвет, но ако само ще пишете негативен коментар с обиди, по-добре не си правете труда... и без това всеки ден ме обсипват с обиди.
Благодаря!

Коментари

1.   Всички плачем за любов - и млади и стари и момчета, момичета, мъже и жени.
Аз съм мъж и като бях на 40 ми се е случвало да рева със сълзи заради несподелена любов.

2.   Първо не може да не си получила НИЩО от семейството си, защото храната на масата е нещо, дрехите на гърба са нещо и покрива над главата е нещо! С всичко няма как да си се оправила сама в живота, защото дори да имаш вече 18г., преди това си била дете и някой друг се е грижел за теб, защото дори да не е достатъчно като подкрепа и угаждане то все пак е нещо.
Относно момчето - момчета, колкото искаш едва ли това ще е първата ти любов и едва ли ще е последното разочарование. Спри да гледаш само него, а се огледай за всички останали свободни момчета. Дали след седмица/месец/година ще срещнеш друг, ще се влюбиш, ще имаш връзка. Спри са се фокусираш само в това момче, защото не е единствен и неповторим дори сега да ти се струва така, то след време е много вероятно да се чудиш, какво си харесвала в него. Дай шанс на някой друг, колкото и криширано да е не е далеч от истината, че любов с любов се забравя. Това са дребни неща и всеки минава през подобни. Относно семейството ти ако самата ти си изнервена е много вероятно да ти се струва, че всички останали се държат зле или да преувеличаваш ситуациите. В крайна сметка дори да не са идеалните родители и роднини, това не трябва да те напряга/изнервя/разстройва. Живота е пред теб и един ден ще създадеш семейство далеч от тях, а и всеки млад човек има някакви неразбирателства с родителите си. Различни поколения, различни виждания и разбирания. Не ги приемай толкова навътре нещата. Намери си хобита, излизайки с приятели, създавай нови приятелства и се радвай на живота.

3.   Нормално е да искаш мъж и щастие в живота, масово е, важното е, че си осъзнала това нещо.

4.   "Никога не съм получавала НИЩО от семейството ми, никога не са ме обичали. Винаги съм разчитала на себе си за ВСИЧКО"

Хайде не се изтиряй... Тийн още, не работиш, за всичко разчитала на себе си. Как ли пък не.

Иначе да, обикновено семейството е причината да търсиш "любов" навън. За това си права. И последиците обикновено са още по-лоши, защото семейството не ти е и дало правилен пример какво е любов. Както много други момичета, си в положението да си "влюбена", ама си нямаш и на идея какво е наистина любовта, и ще минеш през всичките и дисфункционални прояви. Само една от тях е "несподелената", има и много по-лоши...

5.   Първо не сдържай всичко а си реви. Второ има енгри руумс където може да трошиш всичко и минава, може да ходиш и на стрелбище ако имаш 18г. Преглъщаш и продължаваш напред.
Следя темата.