Споделена история от Тинейджърски

Срамежлива съм
Здравейте! Момиче на 17 години съм. Не съм имала приятел, защото съм доста срамежлива. Не мога да се оплача, че не ми обръщат внимание момчетата, даже напротив. Но като изляза с момче едва го поглеждам в очите, а ако започна да говоря с него съвем ми се оплитат думите и звуча супер странно. Не ми липсва самочувствие, даже са ми казвали, че съм едно от най-красивите момичета които са виждали. Като се разминавам с момчета по улицата просто съм се забила в телефона. Опитвам се да комуникирам повече на живо, да не ми пука какво ще кажат обаче изляза ли с непознати обичам да си мълча и да слушам. Дали ще мине това с времето според вас?

Коментари

1.   Аз съм мъж и на твоите години бях същия.
На мен ми мина, като си намерих свястна жена(доста по-голяма от мен), която разбра какво ми е и ме извади от това състояние.
Пробвай като начало да комуникираш с момчета онлайн. Когато не е "на живо", срамежливостта оказва по-малко влияние.
И последния съвет, ако друго не помогне - пийни повечко преди да излезеш с някого, така задръжките ти ще паднат. Това разбира се има и рискове - да ти се случи нещо, които не искаш.

2.   Алкохол. Това е отговорът. Ако го нямаше, половината народ щяхме да си умрем девствени.

3.   Ако харесваш някое момче, да кажем съученик, може да си пишете, докато се поотпуснеш, а в училище също ще си говорите. Може да си по- сдържана като характер, но ако е от притеснение, с времето ще го преодолееш, щом се появи подходящо момче.

4.   На първо време остави глупавия телефон и опитай да живееш малко повече в реалния свят. Всички млади момичета сте захапали телефоните, носите се като някакви зомбита по улиците и изглеждате супер нелепо в очите на всяко нормално момче