Споделена история от Тинейджърски

Приятелка
Здравейте, искам съвет относно моя “приятелка”.
Преди две години се запознах с моята приятелка, която можеше да се каже, че ми е най-близка. Впоследствие разбрах, че е започнала по-задълбочени отношения само, защото се е разделила с бивши приятелки. Всеки път като излезем тя им праща снимки, за да видят че сме заедно и това ми се струва много неуважително приположение, че излизаме уж за да прекарваме време, а не за показност. Тя дори не присъства на партита ако ги няма тях, което също ми е обидно. Съсипа ми отношенията с някои хора, нагруби семейството и куп още неща и очаква отново да излизаме, но като ми дава време от случилите се неща. Когато и пиша дори не ми отваря съобщенията, мисли си, че и се сърдя, а аз и казах, че не се, но тя продължава да иска аз да бягам нали след нея, което няма как да стане. Сега човек който не ти сийнва, но ти казва, че сте приятели не мисля, че може да се нарече приятел, обидно е ама в същото време нали я виждам, че е онлайн. Какво мога да направя, да я разкарам по някакъв начин, защото така или иначе след тези неща, които разбрах не мисля, че има смисъл просто да съм човек с, който убива времето, а и фактът, че иска да излизаме и да снимаме, за да праща на стари приятелки ми се струва доста обидно. Какво мога да направя така, че да я разкарам? Мисля, че е редно щом не ми сийнва и аз да не и? Да не я каня никъде и така нататък.

Коментари

1.   Аз го разбирам така. Били сте приятелки, после сте се разделили.
Сега тя е скарана с други нейни приятелки и сеща за теб.
Снима се с теб и праща на тях снимките, за да видят, че тя е добре
Тази твоя " приятелка " има непостоянен характер.
Не и пиши и изчакай тя да те потърси.

Ако продължава да се прави на обидена, за теб е по -добре да не общуваш с нея.

3.   Приятелството е за фъна, не е нещо задължително. Ако те товари по някакъв начин, просто спри да я търсиш. През годините съм се убедила, че ако влагаш в едно приятелство супер много, за да угаждаш на другия човек, само мъчиш себе си.
Също така грешка е много да го мислиш, ма сърди ли ми се, ма що не се обажда.... супер токсик става работата. Ако ти е ок с нея, излизате си, но като се почнат някви филми, колкото по-рано престанеш да я търсиш, толкова по-добре.

4.   Тази не ти е приятелка и ти сама си стигнала до това мнение вече.

Един приятел не нагрубява семейството ти, защото все едно нагрубява теб по този начин, имай малко себеуважение и граници и ти, как ще обижда семейството ти.... Държи се хладно и те ползва да показва на разни хора, че не си седи по цял ден вкъщи, ами се вижда с "някакви хора".

Спри да й отваряш съобщенията, ако ти звънне на телефона - не вдигай. Надявам се да не е толкова откачена да ти цъфне на вратата.. Ако го направи не отваряй.. Скоро ще усети намека и би трябвало да спре да те търси, ако не спре значи нещо и хлопа дъската и е супер отчаяна и ти се е лепнала.

Успех!