Споделена история от Тинейджърски

Страх от връзки
Здравейте. Аз съм 17 годишно момиче, което никога не е било във връзка. Никога не съм смятала този факт за “засрамващ”, минус, недостатък или т. н както някои хора, които съм срещала биха. Имала съм взаимоотношения с момчета, но когато нещата започват да стават по-сериозни аз се ужасявам и отдръпвам. Самата мисъл да давам от своята енергия на някого друг, да се съобразявам за определени неща и да имам определени притеснения просто ме води до ужас колкото и егоистично да звучи. Размишлявам доста над тази тема, но не мога да стигна до корена на, , проблема”. Да, склонна съм да имам липса на доверие относно истинските чувства на човека срещу мен и това дали наистина ме харесва или е просто заблуда, тъй като много дълго време си мислех, че не е възможно някой да ме хареса и на моменти тази несигурност все още се появява. Това ми е едното обяснение. Другото е, че в следствие на израстване по време на наличие на токсични отношения между сестра ми и нейният бивш приятел съм била повлияна. Отдавам го на това, че представата ми за това какво е, , любов” и това да бъдеш във връзка са били замъглени от отношението на бившия на сестра ми, което накратко беше ограничения, контрол, ревност и неуважение. Предполагам една част от мен изпитва страх от това да премине през същите неща. Последната идея, която ми се върти в главата е за неизвестното. Честно, не мога да разбера какъв е самият смисъл на тийнейджърските връзки…смятам, че прекалено много опирам на логика, а точно в това отношение такава няма, което води до неспокойствието ми.
Естествено съм наясно, че връзките в тези години на човека могат да помогнат да се открият множество нови неща и да се научат много уроци, но явно не съм опознала себе си достатъчно, за да започна да опознавам други неща.
Все пак бих се радвала да чуя и други мнения по въпроса :)

Коментари

1.   Реши се да имаш връзка, това е чарът на живота, компромис води до успешна връзка.

2.   Дай си време, ако сега не искаш да имаш връзка. Няма нужда още сега да си намериш приятел, но щом се появи някое момче, което наистина харесваш, опитай! Близките ти винаги могат да ти дадат съвет, а и ти самата може да си напомняш кое е важното и какво да избягваш в една връзка. Всичко е опит, ако не стане с един, то с друг ще се развият добре нещата.