Споделена история от Тинейджърски

Защо изглеждам пълна, а не съм?
Здравейте! Момиче на 15 години съм, тежа 52 кг, 160 см. Това ппц е горе-долу нормално, но понякога се мисля за пълна, защото имам малко мазнини в корема и другото, което е... имам ужасни ръце. Имам страхотни крака (стройни и слаби), почти без целулит, обичам си ги. Корема вече ми е горе-долу окей, за разлика от преди, аз преди си го мразех, но пък сега ръцете са ми проблем. То тях от примерно 2 години си ги забелязвам, че са ми малко по-обемни. Мама е така и сестра ми, ама не съм сигурна дали е ген това. Аз имам малко мускули, но и мазнини и то изглеждат по-обемни. Май не е в това проблема, а че просто имам мазнини тази област като цяло и се чудя как да ги махна. Не е толкова трагично положението, ама не ги харесвам и ме карат да изглеждам малко пълна, ако ме видите от талията нагоре. Някакви съвети? Просто ако направя мускули (и от мазнини станат в мускули) дали ще е по-добре? Който е запознат да ми каже, моля! Аз не искам мускулести ръце, тва абсурд, ама поне и мазнини да няма, не знам искам фини ръце просто. Какво да правя?

Коментари

1.   Защото си ниска... при високите по-малко си личат килограмите и изглеждат по-слаби макар, че имат по-големи кости от ниските.

2.   Нормално тегло си, но ако все пак те притеснява това и не искаш мускули най-добрия начин да се промени е с здравословно хранене.

3.   Тренирай калистения и ще си решиш проблема. Освен това и че направиш от най-красивите тела.

4.   Щом си на 15, тялото ти ще се промени още няколко пъти докато станеш на 25. Избягвай да ядеш боклуци като баници и дюнери, движи се редовно и всичко ще е наред.
Иначе всеки човек си забелязва разни недостатъци, които другите не забелязват.

5.   Най-вероятно се филмираш, но видът храна, не само количеството, играе голяма роля над външния вид, вкл. Върху оттенъкa на кожата. Например дори да поддържаш кaлориен дефицит, ако консумираш в по-голямата част вредни храни това се отразява на формата на тялото като трупаш мазнини само например на корема и никъде другаде ("бирено" коремче). Съответно ако наблегнеш на естествен протеин от чисто месо, естествени витамини от кисело мляко, яйца, пр. и умерено зеленчуци, понеже зеленчуците не са полезни в обилни количества, може би ще забележиш промени, ако наистина е от диетата. (в никакъв случай не трябва да се срамуваш или да си го слагаш на сърце! Ти си красива така, както си! )

Но инъче това е модерният глад: на евтина храна едновременно да дебелееш и да си слаб, и да не получаваш никакви полезни вечества от храната. Ако някога си виждала мъж с поднормено тегло, хилави ръце, но закръглено коремче, е от това е реално.

6.   Благодаря много за коментарите! Стигам да извода, че всичко е в храната. Аз не се храня много здравословно, но просто като съм навън не знам какво да ям, ако съм в мола примерно, освен накакъв сандвич от веригите. Гледам да не прекалявам с тези неща. Но може би ще се запиша и на някакъв спорт. Според вас пол денс добре ли е? Чувала съм, че е страхотен за хубаво тяло да си направиш, ама там ме притеснява едно нещо- знам, че се правят много мускули на ръцете а аз не искам много, или поне да не се виждат почти като не тренирам? Какво мислите?

7.   Най-хубавият спорт за жена е спортната акробатика. Скачането на батут, ама да е почти всеки ден, оформя НЕВЕРОЯТНИ ТЕЛА. Ще станеш като струна :)

8.   Купи си велоергометър и го ползваи у дома, няма смисъл да ходиш на фитнес.

9.   Миличка, теглото ти за ръста ти е нормално по BMS таблици за ВЪЗРАСТНИ! За тийейджърки не е много ОК...

Но ти сега растеш и е важно да придобиеш добри хранителни навици! И спортни такива, така. че дерзай!

10.   9 - Какво лъжеш детето, хвани BMI calculator в гугъл има си да зададеш възраст, години, височина и тегло. За нея здравословното тегло: 41. 7 кг - 61. 4 кг. Здравословен BMI за нея: 16. 3 - 24 kg/m2. Нейния BMI: 20. 3

Буквално е по-средата. Ако беше възрастна минималния здравословен BMI e 18. 5 което е 47 кг за нея. Не го слушай тоя че ще развиеш анорексия.

11.   От Авторката:
Благодаря отново за коментарите. И до номер 10: това го знам, отдавна съм го проверила, буквално съм по средата. Иначе мерси, че уточняваш.