Споделена история от Тинейджърски

Помогнете не издържам вече!!
Не издържам вече.. Разбирам, че вече съм затънал, но и не мога да изляза от тази дупка в, която съм попаднал вместо да се опитвам да изляза, аз все повече затъвам в тази дупка..
Много хора са ми го казвали в Деепресия си момче съвсеми се вече не можеш да живееш така, но аз го разбирам много добре всъщност но отново и отново си живея в моя свят...
Но вече за мен няма смисъл да продължавам живота си, да търся приятели, защото много хора са ми казвали че съм като "момиче, че като момиче съм се държал, че съм имал женски глас"..
Първото е това, заради което се чувствам достаа ужасно..
Второто е това, че имах приятелка от години, от малки бяхме приятели много се обичахме, но изведнъж нещо се скарахме и тогава не сме си говорили.. Това беше преди около 3 години, даже идва 4 - та година все още не съм я забравил като минава от квартала все си мисля ако не бяхме се скарали можеше всичко да е различно..
Трето е, че вече нямам нито желание, нито мечти за да продължа да правя нещо..
Искам само да седя вкъщи да пуша и седя и пак да пуша по цял ден, мисля че вече нямам цел в живота..
Разбирам това, което правя е ужаснооо, но все си казвам спирам вече от утре съм друг човек, но не става.. Моля дайте ми съвет как да се измъкна от тази моя дупка..
На 17 години момче съм

Коментари

1.   Пробвай да спортуваш, да се разходиш навън или да се запишеш на нещо. Знам, че е по-трудно от колкото звучи, но трябва да проявиш воля и да накараш себе си да подобриш живота си. Успех.

2.   Искрено те съветвам да споделиш за проблема си на близък, роднина, приятел, на когото имаш доверие. Следващата стъпка е психолог. Лесно е да се каже "ами просто спри да си така". Надежда винаги има, тези състояния се подобряват и оправят, просто трябва да имаш желание да си помогнеш. На мен ми помага да излизам навън, разхождам се, слушам музика или подкаст и просто прекарвам време навън, макар и сама. Като имаш негативни мисли бъди критичен към тях, не им вярвай на 100%, защото това са само мисли. Гледай да се фокусираш върху неща, които харесваш или си харесвал преди, върни си някое старо хоби, проучвай нови неща, които може да ти харесат. Живота е пред теб, можеш да се справиш.

3.   Запиши се на танци, прави неща, които ти харесват, сядай на някоя пеика, гледай филм, забавлявай се и изобщо не мисли за неща, които не ти харесват, няма смисъл.

4.   Хората винаги ще те оплюват. Проблема е, че го приемаш много насериозно. Всеки един човек си има минуси ( независимо дали е очевидно или не) и дори мултимилионерите и инстаграм звездите си имат своите недостатъци. Спри веднага да се подценяваш и се осъзнай за какви глупости се тормозиш.

5.   Просто трябва да спреш да пушиш след като о направиш може да се извиниш на приятелката си за болката, която си и причинил и всичко ще се оправи - 2 неща не чак толкова сложни за изпълнение:)