Споделена история от Тинейджърски

Отношения
Здравейте, не знам дали е точното място, но искам да чуя и друго мнение. Преди две години се запознах с едно момче, с което си допаднахме по характери и интереси. И преди и сега само предлага да се виждаме и накрая ми връзва тенекия и дори вися да чакам, което е още по-обидно. Предвид, че не сме гаджета ме ревнува много, като чуе за трети човек вдига зверски скандали. Признавам, че допреди време изпитвах чувства към него, но не мисля, че предвид, че лъже, връзва ми тенекия, държи се грубо с мен и така нататък смятам, че тези отношения трябва да продължат. Имам усещането, че си ме манипулира и само ме разиграва, а аз имах желание дори да му кажа, че съм влюбена, но не мисля, че вече има смисъл. Плюс всичкото отгоре, той не приема “не” за отговор, иска да излизаме, когато той иска и може, а това дали аз мога не е от значение защото наистина исках нещата да провървят и полагах усилия, но, дори ми звучи като условие и команда. Много ми е тъпо, май вече е ясно, че не си струва.
Ще се радвам ако някой може да изкаже своята гледна точка, знам, че така от написаното е трудно, но все пак. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Много е просто! Прекъсни всякаква връзка! Дистанцирай се... Точно мислиш- манипулира те! Това е токсична връзка! Момчето е явен комплексар. В бъдеще, ако решите да се съберете( което не ти препоръчвам) Ще имаш много голями проблеми... Твърде вероятно е и да ти посяга... ревността е болест! Ще намериш някой, който ще те обича и уважава! Ще те цени. Характери и еднакви интереси, не значи, че сте един за друг!

2.   Луда работа. Толкова ли си закъсала. Представи си после какво ще стане. Терор.

3.   Бий му шута. Какво има да се чудиш.

4.   Ми по тва, което описваш... не ти трябва такъв човек в живота ти! Аз отдавна да съм му била шута. Недей, отдалечи се бавно, но славно от него!
Момиче 15

5.   Никога не допускат обидно отношение към себе си!
Това, че той не приемал НЕ за отговор си е негов проблем, не твой, да можеш свободно да казваш НЕ е най- важно за теб- за живота ти, мечтите ти, след време работата ти т. н Научи се да поставяш граници!
НЕ е важна дума, която е част от твоята свободна воля, самоуважение, лимит за всички, които биха искали да се възползват, те подценяват, те поставят в позиция на изпълняваща чужди мечти и желания!
Момчето си щеше някакви нужди с теб, не допускат повече. Следващият път му кажи категоричното не и допълни, че ще е НЕ за всички следващи пъти, в които реши да те "кани" така че, да не се хаби повече с теб и да не губи и твоето време да го слушаш, имаш по- важни неща от това да изслушваш някакви объркани момченца.

6.   От такива хора бягай. Само ще се тормозиш. Няма смисъл.