Споделена история от Тинейджърски

Онлайн приятелствата, приятелства ли са?
Здравейте. Момиче съм на 15 и имам онлайн приятели, една от които ми е най добра приятелка и се познаваме от една година. Уж сме си доста близки, но се усеща една празнота, тя си е по близка с други хора, има си и други най добри приятели, което е нормално, защото едно е онлайн, друго е на живо. Уж и двете много искаме да се видим ама тя все намира някакво оправдание да не се видим... Донякъде разбирам, защото е заета, на 2 часа път сме една от друга. Донякъде и я разбирам но от друга страна имам чувството че не иска да се видим. Случвало се е да я ревнувам от нейн приятел и приятелка, с които се познават от много повече време и е нормално да е по близка с тях защото и са на живо. Аз мнооого се обвинявах затова, но просто стана... Имам я като сестра и тя мен уж ме има за такава ама не знам вече. Имаме и друга обща онлайн приятелка, с която обаче са си близки и даже и се видяха скоро и е логично да изревнувам, разсърди ми се малко но се оправихме. Въпроса ми е дали още да сме приятелки и има ли как изобщо да СМЕ НАЙ ДОБРИ приятелки...

Коментари

1.   Според мен онлайн приятелите съществуват, но никога няма как да си сигурен за човека като онлайн... смисъл на живо можеш по езика на тялото и т. н. да разбереш дали на 100% те цени/обича/уважава. Не че не може и като ти говорите, но е друго. Има и друг вариант.... когато двама слдуши се видят на живо, а през дълъг период от време са били онлайн приятели, може да им скапе отношенията. Не знам как точно, но съм го чувала. Просто онлайн приятеля не е същото според мен. Не е на 1000% като нормалния приятел... можеш просто да и го кажеш директно в очите, да я питаш!

2.   Реши се и на нещо истинско в реалността, за да изживееш хубавия момент, има го, създаи си удоволствие, тръпката е хубав момент, изживяването й е точното решение.

3.   То си имаше и виц по случая:

Младеж и девойка, които са се запознали онлайн с цел връзка, се срещат за първи път на живо в хубав ресторант. След като са се видели за сефте, и двамата седят един срещу друг като гръмнати...
По едно време младежът нарушава неловкото мълчание:
- Спокойно! Няма да се притесняваш! Сега започваме да пием водка, докато се харесаме! След това вече е лесно!

4.   Авторката: Още нещо забравих да добавя. Хем знам че е нормално да си е по близка с другите(аз знам за някои нейни приятели, казвала ми е) но пак ревнувам малко и не знам защо

5.   Не.

6.   Според мен да, даже са по-истински от тези на живо. Мой личен опит. Имам приятелка от 2016 и все още сме приятелки, най-близката ми е една приятелка с която се запознахме през 2017. На живо имам приятели от детските си години, но понякога просто не ги понасям и имам чувството че съм приятелка с тях само защото сме приятелки от детски години, но знам, че някой ден вече няма да сме толкова близки. Иронията е че съм по-близка с хора с които се запознах онлайн.

Но както споменаваш ти " Уж сме си доста близки, но се усеща една празнота, тя си е по близка с други хора, има си и други най добри приятели, което е нормално, защото едно е онлайн, друго е на живо. Уж и двете много искаме да се видим ама тя все намира някакво оправдание да не се видим... Донякъде разбирам, защото е заета, на 2 часа път сме една от друга. Донякъде и я разбирам но от друга страна имам чувството че не иска да се видим. лучвало се е да я ревнувам от нейн приятел и приятелка... ", за жалост, те обаче почти нямат приятелства на живо които да са по-дълги от нашето. Но пак ревнувам, защото едно е на живо. Ако беше на живо щяхме да сме онова иконично дуо(двете не се познават една с друга, но и с двете по различен начин щяхме да си паснем повече ако сме се виждали на живо). Най-гадно е като не ти отговарят с часове, ясно е че имат живот за разлика от теб. С едната се видях, за жалост само за час.

Понякога ми иде да хвана влака и да отида при тях(едната е от София, другата понякога ходи в София при гаджето си), но до сега те не са го правили за мен. Е, едната искаше. Ама не стана. Родителите и не я пуснаха. Може би като стане на 18. Но другата е на 21. Тя може, но ми казва как няма никого в града в който живея и понякога ме кара да се чувствам недостатъчна за нея. Тя има много приятели в София. Но заради дистанцията си викам " Без повече онлайн приятелства. " щото ми е много гадно. Да не говоря че имам приятели от други държави, с тях никога няма да се видим и знам че някой ден ще спрем да си пишем.

7.   Авторката: Номер 6, малко не разбрах това за ревнуването какво мога да направя

8.   Не, пълна измислица!

Докато "не изядете една торба сол" с един човек, не може да се каже, че ти е приятел!

9.   Еми аз в реалния живот имах само използвачи и ме караха да се чуствам не достатъчно добър за тях, и са ме изоставяли. И съм се запознавал с такива от други държави олайн и някакси усещам, че се държат по - добре с мен и може би са по - добрите приятели за мен. Накратко искам да кажа, че разтоянието няма значение и, че е онлайн. Онлайн приятелите може да се окажат дори по - добри приятели от тези в реалния живот. Тези мои " приятели " от реалния живот си излизаха без мен и ме лъжеха, че са заети. Но виждах как си качват статуси в фб как си излизат с други без мен, естествено и на мен ми е гадно. Мисля че ние нямаме голям избор в реалния живот какви хора да срещаме. Не избираме да се раждаме в конкретна държава и конкретен град. А конкретната държава или град ти дава ограничения какви хора да виждаш. За да видиш други хора трябва много да пътуваш и да търсиш хора, ако нямаше интернет, а интернета ти дава много повече възможнасти да намираш хора по целия свят без да се налага да пътуваш. Аз казано честно в моя град не намерих истински приятелства и бях самотен и немога просто така да напусна града и да търся други хора. С интернет е къде къде по - лесно и няма толкова ограничения. Но е вярно, че много хора могат да лъжат за самоличността си и можеш да бъдеш разочарован, ако ги видиш на живо. А и може и просто да спрат да ти пишат. Абе въпрос на късмет си е... какви хора ще срещнеш. Еми авторке не искам да те разочаровам, но можеби си нямала късмет дори и да е онлайн приятелка. Гледай за червени флагове, ако спре да те търси с месеци значи може и да не сте толкова добри приятелки. Но не се отчайвай все пак интернета ти дава много повече възможности да намираш приятели по целия свят.

10.   Авторката: Номер 9, това за приятелите от града ми е до болка познато. И аз нямам приятели от моя град, винаги са ме използвали, не са ме искали при тях, лъхали са ме че ме искат, а в същото време не... Онлайн уж мислех че са идеалните хора, но понякога и там не можеш да намериш, или намираш, но все нещо липсва, понеже едно е онлайн, друго е на живо.