Споделена история от Тинейджърски

Какво да правя?
Здравейте, нямам идея дали тук е мястото, но имам нужда да споделя проблемът си и да чуя и друго мнение и особено идея как да се справя занапред. 2022 се запознах с едно момче, първоначално бяхме в една група, но след това той започна максимално да се приближава още още към мен и да иска все да сме заедно. Излязохме един път и цялата му рода, приятели, съученици и всичките му познати разбраха, че сме “гаджета”, а ние и до ден днешен не сме. Започнаха да ми пишат постоянно негови да питат как върви връзката ни, а ние нямаме и той непрестанно ме пипа, прегръща и ми досажда 24/7 на чат, не ме оставя да дишам, прави ми някакви сценки ако излизам с родителите ми, приятели или дори с момчета. Няколко пъти му казах, че към него нямам нищо друго освен приятелство, не съм му давала никакви обещания или дори да съм го подвеждала, защото не мисля, че е редно да си играя с човек, който има чувства към мен.
Другият проблем е, че когато сме навън, в компания или учим ( в един клас сме ) той ми взима постоянно от ръцете телефона, искаше ми паролите на социалните мрежи, вдигаше ми скандали как съм могла да му нямам доверие и да не му давам лична информация за себе си, постоянно иска някаква физическа близост, която ми е толкова неприятна. Обясних му да не ми пипа вещите, мен, но той не спира. Не съм длъжна да влизам във връзка насила, а най-неприятното е, че не мога да си намеря стабилни отношения точно заради него, защото постоянно ми досажда, не може от сутрин до вечер да си пишем, ние все пак имаме и да учим, да излизаме, да се виждаме с други хора. Искам да попитам как да се отърва от него, стигнахме до това да ми бърка в чантата и в телефона, да иска да му давам отчет с кого съм излизала, притеснявам се, че може и други неща да станат и то по-лоши. Говорих с него няколко пъти, но успех никакъв, все същото е и в момента.

Коментари

1.   Кажи на баща ти, на брат, братовчеди да го стреснат малко....

2.   Сподели с родителите си или с класния ръководител.
Едно от момчетата от класа на дъщеря ми също започна да я притеснява и да пише любовни послания и намеци по Вайбър и други подобни. А са само 7-ми клас. Сигнализирах на класната да говори с него, а ако не престане и с родителите. Е, взеха се мерки и се кротна.

3.   кажи на ваше какво се случва, да ти бърка в чантата, проверява телефона и иска паролите, не е ок, дори гадже да ти беше.

4.   Най-елементарното е да го блокираш и няма как да ти пише. В училище имате учители, отговорници, ако спазваш дистанция, не разговаряш с него и кажеш на учител, че той те притеснява, те ще вземат мерки.
Обаче пропускаш да споменеш, че ти си му дала някакви надежди или минимум не си му казала достатъчно ясно, че не го искаш.

5.   Кажи на вашите веднага! Момчето може да има няквакво психическо разстройство и да си въобразява, че всъщност сте във връзка. Аз бях изпаднала в подобен случай - един ми се обясни, аз му казах, че няма как да станат нещата, но той започна да се държи подобно на момчето от твоята история. Оказа се, че си е бил внушил, че сме били двойка... Спешни мерки трябва да се вземат и да прекъснеш всякакъв контакт с този

6.   Докато продължаваш да му обръщаш внимание не знам как очакваш да спре да се занимава с теб.