Споделена история от Тинейджърски

Дали ще разберат?
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години. Отскоро пропуших, баща ми не знае (за жалост нямам майка) и ме е страх да не разбере преди да имам смелостта да му кажа. Той е пушил преди около 10 години и сега вече ги е отказал. Според вас дали ще може да усети мириса по дрехите ми? (Чувала съм, че активния пушач не може да го усети и затова питам)

Коментари

1.   Напълно възможно е баща ти да усети мириса. Аз имам една приятелка, която няколко пъти като съм я прегръщала ми е миришела на пушек и така в последствие тя ми каза, че баща й пуши.
Така че моя съвет е просто да спреш. Този навик с нищо не ти помага, даже и ти вреди, особено ако са истински цигари. Загуба на време, загуба на здраве, загуба на пари.

Момиче на 14

2.   Определено се усеща.
Най-добре намери начин да ги спреш - не е добре за теб - единствената полза от пушенето е социалните контакти с другите пушачи. Това можеш да го правиш и без да пушиш.

3.   Казвам ти... няма как до 18 да криеш. Единици са тези, които с години успяват дори да не се усъмнят в тях. Няма как. Дори и да умееш да се криеш (като мен)... рано или късно се разбира. Тая миризма просто е най-натрапчивата, а и баща ти вече не е пушач, което го прави почти невъзможно да се криеш много дълго време. По-добре не пуши, или поне вейпове само(за тях трудно се разбира). Аз спрях де, но не съм била активна пушачка... вейпвое няколко месеца... цигари само 1 месец така редовно. Иначе понякога си дърпам от на приятелки, но това е. Спрях да си купувам, съветвам те и теб.

Момиче, 15

4.   Аз не съм пушач и се усеща много от 5 метра дори. Никога не съм разбирал как може да се тровиш, да си наясно с това че се тровиш, че и да си плащаш за това... Странни хора

5.   Това дали баща ти ще разбере ти е най-малкия проблем. Цигарите са много вредни, а ти явно не може да го осъзнаеш. Освен че пушачите имат стократно по-висок риск да развият рак на белите дробове, Цигарите вредят на концентрацията на кислород в кръвта и това води до множество проблеми. Ти продължавай да пушиш и като станеш на 25-30 години ще приличаш на леличка: кожата ти ще е суха и с преждевременни бръчки и зъбите ти ще са пожълтели. Винаги ще имаш дъх на тютюн и цялата ще миришеш на цигари и надали някой непушач ще се навие да излиза с теб.

6.   Дано баща ти разбере! И да те отърве от този вреден навик! Защо си започнала да пушиш? Толкова други неща е можело да започнеш на 14! Някакъв спорт, някакво хоби, изкуство... да помагаш на животни, на възрастни хора.. куп неща можеше да започнеш на 14! А ти избра цигари? Защо? По-добре спирай този навик от време. Ти сигурно и полов живот имаш ако не, сега то другата година ще имаш.