Споделена история от Тинейджърски

Мразя си рождения ден
Момиче съм на 18. От малка не си харесвам рождения ден, защото все ме забравяха, в последния момент се сещат, че имам рожден ден. Баща ми почина преди година и нещо и вече не е същото. Майка ми си има приятел, който ми се прави на баща. Нямам причина да съм супер щастлива, че ставам на 18, защото майка ми никога не се е държала адекватно, дори днес покани хора, които не искам на рождения ми ден. Брат ми заминава за друга държава, а той ми е най-близък. Поне щях да съм щастлива ако той е тук. За първи път имам истинска торта за рождения си ден и си мислят, че това ме трогва. Не знам защо пиша тук, но много истории съм чела, поне малко да ми мине. Благодаря много!

Коментари

1.   Здравей! Напълно те разбирам как се чувстваш, когато те забравят на рождения ти ден. Аз съвсем наскоро имах рожден ден и знаеш ли какво - приятели, които никога не са ми били близки, ми честитиха, а близки приятели не ми го. Какъв обрат само, нали? Но пък хубавото е, че така разбираш кой те цени и кой не. Не се отчайвай, всичко ще е наред и честит рожден ден!

2.   Да не ти пука... един обикновен ден в годината. Аз съм на 15 (тая година ще правя 16) и винаги ми е било стресирано какво ще правя на рождения си ден. Било то кои хора да поканя (а аз НЕ мога всичките наведнъж не защото са много, а защото не всеки се познава със всеки и не всеки се харесва със всеки), къде да го празнувам, какво да правя.... даже разделям хората на групи кой с какво ще правя, къде ще ходим, заради горната причина. Абе... напрегнато ми е. Нямам кой знае кви възможности да вдига някакви празненства. На дискотеки не може (малка съм и не ме пускат:( )... предлагам ти ако ти харесва нещо (дискотека на пример) да отидеш с 1 близък човек (може и повече, така е по-забавно) и да се разбиете за 1 вечер. Нещо друго, квото искаш.

3.   Трябва да празнуваш празника си защото това е твоя специален ден, , на почерпиш, да си купиш нещо което желаеш, на посетиш зоологическата
градина, да отидеш на цирк, навик е, не обръщаи внимание на кои ти е честитил, кои е пропуснал, това е техен избор, гледаи на теб да ти е хубав този ден, защото си е фактор за успешна година.

4.   Въпреки всичко- Честит рожден ден! Много обич и щастие!
Запомни и след дългата нощ изгрява слънце!

5.   Здравей. Напълно те разбирам. И аз все не си харесвах рождените дни. По една или друга причина. И твоите причини са основателни.
Сега понеже съм доста по голяма от теб ще си позволя да ти дам съвет. Погледни на нещата от хубавата страна. Ставаш на 18. Пълнолетна си. Вече сама отговаряш за живота си. Имаш право на избор. Живей разумно, пълноценно. Грижи се добре за себе си, обичай се. Обгради се с добри хора. Пази се от лицемери, използвани. Използвай добре времето си. Учи, трупай знания. Създай си умения. Работи това, което Ти носи удовлетворение.
Не винаги ще се чувстваш добре, не винаги ще получаваш каквото искаш. Но не се отчайвай. поставяй си някакви цели и се стреми към тях. На всеки следващ рожден ден си спомня за всяко едно твое постижение, за всяка сбъдната мечта, за всеки щастлив миг който си преживяла. И празнува рождение си дни. Дори да си сама. Купи си любимата торта, отиди на любимо място. Радвай се, че си жива и здрава.

6.   Намери си приятели, вече си пълнолетна ще ходите по вили и тн. Честит рожден ден на патерица, дано на следващия да си изкараш супер и да си в страхотна компания!

7.   И аз с м така от родителите ми.
1 не си на 5, това не е най-нажното дали някой ти е честитил или не, не те прави по-голям приятел.
Честито, на рождения, гледай да се махнеш и да си самостоятелен.

8.   Не можеш да си избираш семейството, но приятелите - можеш.
Вече си пълнолетна - намери си приятели и се забавлявай с тях.
Аз моите рождени дни ги празнувам истински с приятелите, със семейството е само някаква формална почерпка - за да се отбележи случая и да ми подарят някой боклук - колкото да отбият номера.

9.   Водолейче като мен си. И аз мразя рождения си ден от дете. Обичам само рождените си дни, когато каня близки приятели и празнувам с тях.
И на мен ми погодиха веднъж такъв номер, когато бях дете, да поканят роднини до 5-то коляно, които изобщо не познавах. Още си го спомням като ужасен рожден ден.
И тази, и миналата година рожденият ми ден беше ужасен, мъжът ми като отвратителен работохолик ме занимава с работата до 19. 30 и изобщо не се съобрази. Децата отказаха да отидем на заведение, където имахме резервация и трябваше да празнуваме вкъщи.
Писна ми да се съобразявам с всички!
Догодина ще вдигна купон с приятели, а семейните, ако искат да не идват

11.   Хич да не ти пука. И аз никога не си празнувам рожения ден. Обичам да се разхождам, ако се пада свободен ден.