Споделена история от Тинейджърски

Ще ме преследва ли полицията?
На 20 г съм, момче, и днеска в квартала както си се прибирах един човек, който беше видимо пиян ме попита дали имам цигара и запалка, аз пуша, ама му казах, че нямам и да си гледа работата. Той почна да ме псува и ми викаше, че ще ме приключи, тръгна към мен, имам си спрей лютив в раницата, уплаших се, извадих го и го напръсках само веднъж, ама той се хвана за лицето и падна на земята, дойдох си набързо вкъщи. Възможно ли е, ако примерно се оплаче в полицията да ме преследват или издирват затова? Тоя спрей по принцип трудно може човек да убие. Малко ме е шубе обаче

Коментари

1.   Това няма как да стане дори и в България, където законите са кофти. Взел си правилното решение, защото и лудия бяга от пияния. Пази се.

2.   Аз също обмислям да си взема спрей. Шансът да се оплаче в полицията, е много малък. Щом е бил пиян, може и да не помни. В противен случай по-лошо щеше да бъде не да се занимаваш с полицията, а с неговите приятели, ако ги викне.

3.   Спокойно, със сигурност има някоя камера наоколо и ако се наложи, ще видят, че те е подгонил онзи. Ама и ти не бъди такъв ербап, не пустосвай хората за щяло и не щяло, защото този спре може да се окаже в дупето ти набързо... Кротко!

6.   Възможно е да се оплаче, ако помни какво се е случило. Едва ли на кварталния ще му се занимава с местния пияница. Със сигурност не си първият който го е пръскал, бил и т. н. Няма от какво да се притесняваш.

7.   Не се притеснявай, правилно си постъпил и няма какво да се случи. Никакъв закон не си нарушил, действал си в момент, в който си бил застрашен. Все пак не си го бил или гърмял, а си го напръскал. След половин час му е нямало нищо. Едва ли ще те привикат, но дори и да те привикат, няма какво да криеш. Обясняваш същото, което си написал тук и готово.

8.   Е, браво. А колко електронни следи остави сега :) с този пост. Вече всеки може да те намери.
Майтапя се! Ако не ослепее човека, няма страшно.

9.   Най-лошото, каето може да ти се случи, е да те извика кварталния и да напишеш едно обяснение или сведение. За такова нещо на прокурор не пращат и досъдебно производство може да се образува само ако оня подаде жалба, което някак ми се струва малко вероятно. Ако някой смидетел е видял случката, пиши го да потвърди че е било самозащита. Ако няма свидетели, пишеш че няма такова нещо и това е.

10.   По принцип в България полицията може да НЕ те закача, ако правиш гонки без гърне с 200 в града в 1 през нощта, като с това събуждаш и половината град и те не еднократно, а всяка нощ, или ако продаваш наркотици в училищата, за което и те са наркомански свърталища, където всеки ученик знае кой продава наркотиците, а само полицията не знае. Може даже да те пуснат под предлог, че си извършил лека телесна повреда като си нарязал момиче от главата до петите с макетно ножче и са се чудили как да я шият и спасяват в Пирогов цяла нощ. Пръскай помиярите на воля със спрея да си знаят мястото и да не ти пука, а ако те арестуват за това се оправдай в съда с мотива, че си го направил защото си смятал, че няма закони и полиция в България и всичко е закрито отдавна. А като те питат защо смяташ така им кажи написаното по-горе и се изкарай изкупитена жертва пред камерите.

12.   Постъпил си правилно. Ползвал си спрея при самозащита. На тоя пияница вероятно единствените мисли в главата му са откъде да си намери алкохол и цигари, така че едва ли ще се оплаче където и да е. А и си е получил заслуженото. Според мен няма смисъл да се притесняваш излишно.

13.   Няма да те търсят, едва ли ще си направи труда, а и най вероятно е криминално проявен. Иначе аз едно време като бях студент, се прибирах в общака и две ромчета ме нападнаха с цел грабеж. А в раницата си носех лаптоп, за който бях бачкал много здраво. Е набих ги, даже накарах единия да глътне стотинка. Даже обмислях варианта да ги задържа и да се обадя на полицията, но се усетих че аз ще го отнеса.

14.   Този изобщо няма да отиде доброволно в полицията, най-вероятно го познават добре.

15.   Много хубаво си направил. Хич да не ти пука!