Споделена история от Тинейджърски

Искам дълга коса
Здравейте. Момиче съм на 15 години. От 2-3 години мисля как да си пусна дълга коса до кръста или поне под гърдите. Последния път, когато имах такава коса беше в края на пети клас (юни 2020) и за началото на шести клас си я подстригах малко под раменете и оттогава не е достигала тази дължина. Шампоана, маската и кремът ми са професионални, а не мас маркет като Elseve, Garnier, Gliss, Schauma и тем подобни. Леля, която е фризьорка, ми препоръча масло от жожоба и рициново масло, отскоро започнах да се мажа с тях, но по-бърз растеж не съм забелязала. Косата ми е нормална към суха, изправям я един или два пъти в месеца. Разчитам на вас да ми дадете съвети и моля без коментари от рода на "ген е, съжалявам" и тем подобни.

Коментари

1.   Ползвай ампули за коса, хининова вода, индивидуално е, виж от кои продукти, които ползваш косата ти расте, ползваш тях и чакаш резултат.

2.   Керастаз е хубава марка продукти за коса.

3.   Включвам се за да допълня номер 2. Други хубави марки за коса са L'oreal Professional, MiAmante, TianDe и Ikarov.

4.   Много сте ми странни искате дълга коса, а я подстригване. Спираш да се подстригваш, и започваш да използваш розова вода и маски, за подхранване на косата..

5.   Рициновото масло е много обро, да. Истинското е гъсто, лепкав. Казвам, защото се продават и много фейк и/или разредени.
Добави към маслото и това от жожоба, сока от половин настърган предварително червен лук (прочети за ползите) прецеди добре Лука.
След измиване изплакни за последно с 0. 500 вода с 0. 50 оцет- да отнеме от миризмата на лук, също е натурален балсам за коса, а и после е с красив блясък.

6.   Няма как да накараш косата ти да расте по-бързо. Реално генетиката определя скоростта на растежа. Няма как за 3 години и половина да не ти е пораснала косата. Тя си расте, но ти и режеш краищата защото най-вероятно ти цъфти.
Ако искаш дълга коса, спираш да я подстригваш редовно, това е. А за да изглежда добре просто преставаш да я изправяш, боядисваш и подобни. Особено сухата чупливи коса не понася такъв тормоз и лесно се разваля. Ползвай шампоан без сулфати и престани да я изправяш и подстригваш

7.   Номер 4, безсмислено е да се заяждаш!
На 50 г. съм вече, а косата ми расте всеки месец по 4 см.
Ореди няколко месеца отрязах 15 см от нея и пак порастна, въпреки че всеки месец подрязвах по 1 см.
Да, ген е, че е лъскава и гъста, но растежът не е ген.
Витамини и качествени млечни продукти ще решат проблема. Нужен е биотин - витамин B7.

8.   4, не те нападам, но това е много грешен съвет. Всяка коса иска подстрижка на всеки месец- два или повече, в зависимост от нуждите на самата коса, и тук не говорим за изрязване на цялата коса, а за обиране на връхчетата. В противен случай, косата започва да цъфти, да се изхабява или да пада (например моята). Обирането на връхчетата си е част от поддръжката.

Black Sabbath