Споделена история от Тинейджърски

Нормално ли е
Благодаря предварително за отделеното внимание! Незнам за каква ще ме помислите и дали това въобще дали е нормално... Когато се чуствам тъжна се затварям в, , моя свят" в мислите ми... там аз имам живота който искам имам момчето което искам имам мечтания ми дом кола училище приятели и си съставям мои сценарий с това цялото... дори вярвам че това ще се случи в бъдеще старая се да имам всичко това старая се уча обмислям ще се постарая да съм успешна като стана голяма ще направя всичко за да имам това цялото нещо. Искам само да ми кажете това нормално ли е на се затваряш в себе си и да вярваш в някакъв мираж? Аз съм тинейджърка почти на 13 и не ми казвайте да се съсредоточа на уроците и да не мисля за любов защото съм малка и че съм някяква лигла и такива неща. Знам прави сте... ако това не е нормално моля споделете какво мислите.

Коментари

1.   Добре е да се запишеш на спорт, танци или рисуване, нещо което харесваш, нам ще откриеш среда за общуване, въздържа се от това което описа, защото е неподходящо и не е опция за щастлив живот.

2.   И аз съм абсолютно същата. Според мен е напълно нормално, даже повечето хора го правят. Но ако вече един вид губиш представа за реалността/вярваш на фантазиите ти/въобразяваш си ситуациите, че са някаква вид реалност това не е добре за теб самата. На английски има такава дума за това - delusional.

3.   И аз прекарвам солидно време в главата си представяйки си фалшиви сценарии когато ми е скучно. Най важното е това да не ти пречи да вършиш други неща-домашни, в час и т. н. иначе не се притеснявай, нормално е.

4.   Напълно е нормално да мечтаеш! Но бъди смела и реализирай! Не чакай. Започни да правиш нещата които ти харесват, сега ти е времето да мечтаеш и да реализираш. Ако искаш да пееш, запиши се на уроци за пеене, ако искаш танци, запиши се, ако искаш спорт, запиши се.... не чакай... Сега си още малка, големите ще ти помогнат ако те видят, че имаш интерес към нещо, успех.