Споделена история от Тинейджърски

Нормално ли е, че не съм като другите
Здравейте! Благодаря за отделеното внимание разбира се! Ще ви помоля за съвет или за каквото и да е било долу в коментарите. Проблемът ми е, че не съм като другите. Аз съм тинейджърка и съм в най лошия клас в училище. Съучениците ми понякога ми се подиграват но сега са си намерели друга плячка. Всички се правят на, "готини" и копирват по големите. Това не ми е проблем. Те един ден ще разберат. Аз не съм като тях! Аз не съм на телефона постоянно, не гледам тикток нямам социални мрежи освен ютюб. Не ходя със супер широките панталони и с къси черни блузи. Не обиждам никого, подкрепям тормозените в училище, не се обиждам дори и да съм наранена прощавам на другите грешките. Пълен аутсайдер. Всички ми казват че съм скучна и т.н. Бих казала че се справям добре в училище но не съм отличничка така че не бих казала че ми завиждат. Има няколко момчета които ме харесват от класа но аз харесвам друг. Въпреки че го харесвам аз не искам да сме заедно защото е глупаво да си имаш гадже на 12-13 годишна възраст. Чета книги за възрастни както и от писателя, , Петър Дънов". Укрепнала съм душевно и мога да владея себе си и емоцийте ми перфектно. Вече мисля за бъдещето ми. За това какво ще работя как ще се справям и т. н. Родителите ми казват че се държа като много по възрастна, което е комплимент за мен. Учителите ми също го забелязват.
------------------------------
Аз не мисля за любов и връзки, въпреки че си харесвам моя човек. Аз не искам да съм като тях. Най добрата ми приятелка също ме разбира, но тя не е като мен. Тя също се опитва да е готина като тях.
В класа никой не ме познава дори и най добрата ми приятелка, която бих казала че сме си много близки. Веднъж дори едно момиче от долния клас ми обясняваше какво е да си, , готин" и че и аз трябва да бъда такава и разни такива... Вече започвам да се питам дали е нормално да не съм като тях!

Коментари

1.   Браво, че не си се пуснала по течението на олигофренизма. Дръж фронта смело!

2.   Не гледай какво е "нормално", а какво е по-добре за теб. Защото в днешно време е "нормално" деца на 12-13 да пият и да пушат, да водят полов живот и тн. Съхрани себе си и не се поддавай на лошото външно влияние, различен не значи лош или скучен, лесно е да си от масовката, малко хора се открояват и то положително.

3.   Нормално е да си различна. Всъщност готините, които описваш са различни един от друг по признаци, които не си забелязала или споделила тук.
Ако успееш да запазиш своята идентичност за още 2-3 години, ще имаш много голямо предимство пред тези, от които се разграничаваш. Има смисъл да продължаваш да бъдеш каквато си, тъй като не след дълго връстниците ще ти бъдат конкуренти в различни области от живота. Ако имаш своя уникалност, ще имаш и по-малко конкуренти.

4.   "копирват" няма такава дума.

5.   Най-важното е да бъдеш вярна на себе си. Понякога е нормално да подражаваш на по-големите или на някоя популярна личност, но това е част от израстването и намирането на себе си. Не го отричай напълно, просто ако не е твоето, то тогава не бъди. Или ако ти харесва нещо, дори да сте на едно мнение с твоите готини съученички, пак не бива да се притесняваш, че ще заприличаш на тях. Виждам, че си израснала духовно, за душевно не знам. Само една малка забележка- Петър Дънов не е писател, а "учителя". Бъди здрава, позитивна и смела! Успех!

6.   Ти си нормална, другите не са! ;)

7.   Аз съм авторката! Благодаря за всички коментари оценявам го!