Споделена история от Тинейджърски

Как да започна да живея?
Здравейте. Изпитвам затруднение в това да прекарвам времето си ползотворно. Момиче съм, на почти 16 години. Имам малко, но може да се каже близки приятели, не правя особено кой знае какво с тях, не пием, не пушим, не правим нови неща, като цяло само излизаме и ядем вънка. След толкова време правейки едно и също всеки ден с еднакви хора, започнах да се чувствам зле и да се запълвам с гняв. Цял ден просто слушам музика, правя домашни и гледам телефона си. Знам, че живота аз самата си го правя и е огледало на вътрешното в мен, обаче пак не намирам начин как да излезна от това положение. Социален човек съм, не съм срамежлива особено. Пробвах варианта да се сближа с моите съученици, обаче нямаме общи интереси и само си говорим в училище, за да запълним времето си там. Наистина не знам какво повече да направя и какво да променя в себе си. Не искам да пропилявам тийнейджърските си години, правейки нищо и без да науча нови неща за живота. Ще съм благодарна, ако споделите съвети.

Коментари

1.   Ако родителите ти могат да си го позволят - започни да тестваш различни дейности, какво ще ти хареса:

Танци (латино, класически, модерни)
Бойни изкуства
Аматьорски театър, пеене в хор
Свирене на инструмент - например китара
Допълнителен спорт - например тенис на корт. плуване
Курсове за личностно развитие
Курсове за финансова култура
Клуб на пътешественика
и т. н. Мисля ме разбираш.

Проблем на много хора е че вървят през живота без да познават себе си - какво харесват, какво искат, кое ги прави щастливи.

Сега имаш най-много възможност да се опознаеш чрез преживявания. После като почнеш работа става малко по-трудно.
Успех! М 41

2.   Дам, доста познато. Тук 100% все някой ще ти каже нещо от сорта на "Намери си хоби или нови интереси". Да, помага ако нямаш, но ако имаш, то е същото положение. Смисъл не се променят нещата кой знае колко. За това аз нямам съвет, според мен с времето ще се оправят нещата, имай надежда. Мога да ти пиша банални съвети, но няма. По-скоро по-смислено е да се опиташ да проявиш интерес към нещо (ходене на кино за нов, интересен филм; игри - няма значение какви; да се напиете - няма нищо лошо, ако е с мярка и да не го правите системно; посетете нови места и др. ) и да го направиш с приятелите. Идеята ми е да измислиш нещо и да им предложиш, дори за един път дето се вика, може да се окаже добро преживяване, да намерите нещо яко за всички ви. Бъди креативна, така ще ти го кажа.

3.   Избери си някакъв спорт и се запиши на групови занимания като начало. Ще освободиш гнева на първо време пък после може да потърсиш някакъв клуб по интереси. Гнева или тревожността са лоши съветници, особено на възраст като твоята, където имаш много енергия за изразходване.

4.   Не знам какви общи интереси нямаш със съученичка, като ти изглежда, че нямаш никакви интереси... Поне не посочваш такива освен слушането на музика.
Човек с интереси се занимава с тях.
Примерно аз обичам да рисувам и го правя--потъвам, минават часове, понякога дори не се сещам да ям.
Обичам разходки сред природа, походи, пътувания- правя това при всяка възможност.
Ако наистина имаш интереси, защо не им посвещава време? Защо не познаваш хора със сходни на твоите интереси? Това са твои избори, не на другите.

5.   Коментар номер 3, точен.

6.   До номер 4 - един съвет, след като толкова обичаш да рисуваш, може да станеш татуист/ка взимат адски много пари

7.   Н 4, аз работя с хобито си- в основата е рисуване. Не мога да бъда татуистка, харесвам татуси, имам, но не мога аз да "дупча" живи същества. Единственият вариант би бил да ме ядосва всеки клиент поотделно за да съм поне спокойна, че може да го/я боли.
Луда работа, но е така. Правила съм иначе дизайн за татуси на приятели, но дотам.

8.   Аз съм като авторката. Някой може ли да ни каже какво на правим? Аз си имам някакво хоби, но дотам. Вълнуват ме само и единствено това да излизам с хора, което е тъпо. Нямам цели в живота.

10.   И как си даваш сметка какво точно трябва да правиш, като повечето опции не са ти близки? Проба - грешка ли?