Споделена история от Тинейджърски

Вежди като на мъж
Здравейте! Момиче съм и като цяло имам много хубаво тяло, коса и лице, но единственият ми проблем на лицето са ми веждите. Прекалено са ми дебели, да не говорим, че имам косми от тях дори на горната част на носа (между двете вежди, където е). Нашите не ми дават да ги скубя, аз също съм твърде против. Пробвала съм много пъти с молив за вежди, но така стават още повече, , като на мъж ''. Някакви идеи, и също това е въпрос предимно към мъжката част, би ли ви било проблем, ако момичето до вас е със страхотно лице и тяло, но с вежди като на мъж? Благодаря ви.

Коментари

1.   Има една известна мекисиканска художничка, Фрида Кало. Тя е била с такива вежди, била е и почти инвалид на висчкото отгоре, но не й е липсвало мъжко внимание. Превърнала е "дефекта" в ефект. Иначе моят съвет е да обираш само косъмчетата извън основната линия на веждите и тези по носа. Остави ги плътни, това придава индивидуалност.

2.   Ми обясни го това същото на вашите, че не се харесваш, приличаш на мъж и толкова. Това да си поддържаш веждите не е нещо курвенско като да си сложиш джуки или да се мацаш с по 2 тона грим. (то и някои мъже го правят ама това е друга тема ) И да, би ми било проблем, не искам да се целувам с някакъв Реджеп Иведик..

3.   Ми най-красивата жена която съм виждал - Дженифър Конъли, като по-млада през 90-те, тя е с доста големи и мъжки вежди.

4.   За мен не е проблем. Никога не съм гледал какви са веждите на една жена, освен ако не са нарисувани и неестествени и привличат вниманието, но не в положителния смисъл на думата. Това че твоите вежди са малко по-дебели едва ли е голям проблем. А и това че ти също не искаш твърдо да си ги скубиш е още един признак че явно веждите ти не са чак толково голям проблем колкото казваш. Важното е ти да се харесваш, такава каквато си.

5.   Е извинявай ама ти си вече голямо момиче защо не си ги скубеш? Не е нещо лошо, нито много боли, това ще е за твое добро. За мен е много грозно ако момичето има една вежда и като цяло си е зле с окосмяването, особено по лицето. Не те знам де, ама поне можеш малко да ги пооправиш като не ти харесват ти какво очакваш да получиш като съвети? Същото и за мустака, за всичко важи. Айде моля ти се, какво иначе искаш да ти напиша?
И за накрая все пак това ти е гена - има хора с по-дебели вежди, но можеш да вземеш пинсетата, няма страшно :)

6.   Странно е мисленето ви. Какво ще стане ако отидеш да ги пооскубят малко и ги оформят? Добре че не си срещнала разни кифли да ти лепнат прякора "едноеждата" в 2003-2007 това щеше да стане. И стана с моя съученичка. После майка й я заведе в салон, но прякора си остана.

7.   Защо смяташ, че са като на мъж? Я огледай снимки на разни жени от арабски държави - масово са така, даже с "една вежда". Освен това го смятат за хубаво.

8.   Към Номер 7: Еми тука сме в България, не в Арабските Емирства :)